Kuran'a göre namaz olur mu?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnanç özgürlüğümü garantide tutan laik devletime açılan savaş bana açılmıştır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Din allahın olmadığı için açılır. Kuran öyle yazıyor. Din allahın değil, din uzak tutuluyor, inanç özgürlüğü var. O halde savaş açılıp din zorla dayatılmalı, inanç özgürlüğü yok edilmeli.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Din allahın olmadığı için açılır. Kuran öyle yazıyor. Din allahın değil, din uzak tutuluyor, inanç özgürlüğü var. O halde savaş açılıp din zorla dayatılmalı, inanç özgürlüğü yok edilmeli.
Bu sizin çarpıtmanız. İddianızın yanlış olduğuna delil 1400 yıldır ülke sınırları içinde farklı inançtan insan yaşamasıdır

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran'da yazdığına göre din allahın değilse savaş açılacak.

Güneş doğduğunda uyandı yazıyorsa, güneş doğduğunda uyandı yazıyor diye, güneş doğduğunda uyandığını söylediğini iddia edemezsin diye bir şey olmaz.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Kuran'da yazdığına göre din allahın değilse savaş açılacak.

Güneş doğduğunda uyandı yazıyorsa, güneş doğduğunda uyandı yazıyor diye, güneş doğduğunda uyandığını söylediğini iddia edemezsin diye bir şey olmaz.
Kuranda namaza yaklaşmayın diyor ben de yaklaşmıyorum diyen bir insan nasıl çarpıtma yapıyorsa siz de öyle çarpıtma yapıyorsunuz. Doğru namaza yaklaşmayın yazıyor ama sarhoşken ibaresi var. Doğru din Allahın oluncaya kadar yazıyor ama fitne ortadan kalkıncaya kadar ibaresi var. Siz fitnenin ortadan kalmasını inançların yok edilmesi olarak çarpıtıyorsunuz; oysa ki 1400 yıllık İslam tarihinde farklı inançtan insanlar ülke sınırları içinde yaşamış. Demek ki sizin iddianız yanlış, bilinçli veya bilinçsiz çarpıtma yapıyorsunuz