Kuran'a Göre Yahudi'ler Üstün Irktır

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Kanadalıların ibadet etmediklerini nerden biliyorsun? Yahudiler nimetleri aldılar ama sonucunda ne oldu? En lanetli kavim haline geldiler. Bu onları üstün mü yaptı?
Kanadalılar nasıl ibadet etsinler neye göre ibadet etsinler hangi tanrıya ibadet etsinler.Adamlara kitap gelmemiş peygamber gelmemiş.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Hz.Muhammed Mekke Medine arası gelgit yapmış.Sen tüm alemler diyorsun.Hz.Muhammed mekana ve zamana bağlı değilmide ? Tüm alemlere gönderilsin.
Ve seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik. (Enbiya,107)

İslam tarihini oku. Hz Muhammed birçok toplumu İslam ile şereflendirmiş, onlara yol göstermiştir. Devamında ki halifeler de aynı görevi üstlenmişlerdir. Şu anda dünyanın 4 bir tarafında Müslüman kardeşlerimiz var. Zamana ve mekana bağlı mı gözüküyor sence. Öyle olsa Muhammed sadece arapları Müslüman yapar kimseyle de uğraşmazdı.

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Elmalılı Hamdi Yazır Meali
Biz, her peygamberi, ancak bulunduğu kavminin diliyle gönderdik ki, onlara apaçık anlatsın. Bu itibarla Allah dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de hidayete erdirir. O her şeye galibdir, hükmünde hikmet sahibidir. (İbrahim 4)

Gönderilen peygamberlerin apaçık anlaşılır bir şekilde anlatması için her toplumun kendi dili şartmış demek. O zaman bize çeviriye gerek duymayacağımız türkçe bir kitap ve türkçe bilen bilen bir peygamber lazım. Bende diyorum arap coğrafyası dışındakiler neden kuran ayetlerini eğip büküp duruyor. Sebep demek buymuş.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Zaman ve mekana bağlı olmayan tek Allah'tır ya ondan dedim.Dünya'nın İslam ne olursa olsun savaşla yayılmıştır.Tarihe bakarsan İslamın savaşla yayıldığını anlarsın.Burda suç İslamın değil ama kabul etmeyen veya yayılmasınada izin vermeyen her kavim ile savaşmışlar.Ve böyle yayılmıştır.Savaşarak yayanda Hz.Muhammed'den Sonraki halifelerdir.Sen Hz.Muhammed tüm alemlere gönderilmiş diyorsun.Bunun sebebi kitabın son kitap olmasıdır.Eğer tevrat Son kitap olsaydı yani yeni kitap olmasaydı tevratta kendi kendide yayılırdı.Mantıklı düşünürsen.Hz.Muhammed İslamın kralıydı(benzetme)sonrada o ölünce tabi yerini başkaları alıcak.Bundan doğal bir gelişim süreci olamaz.Eğer Hz.Muhammed Hz.Nuh gibi 950 sene yaşıyıp İslamı kendi başında durduğu kavmi ile yaysaydı bu kabul görülürdü.Peki tevratdan zeburdan ve incilden nasıl tüm dünyanın haberi var Hz.adem Hz.Musa Hz.İsa'damı tüm Alemlere gönderildi.Bu 4 kitap zaman içinde yayılmıştır.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
:D

Eeeey Andromeda Galaksisi sakinleri! Bu seslenişim sizedir. Beni can kulağıyla dinleyin. Beş milyar yıl sonra bizim galaksimiz Samanyolu ile birleşeceksiniz. Bu birleşmenin bazı sonuçları olacaktır. Görevim bu konuda sizi bilgilendirmektir.

Eee? Andromedalılar duydu mu beni? Tavşan dağa seslenmiş dağ hiç duymamış!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Elmalılı Hamdi Yazır Meali
Biz, her peygamberi, ancak bulunduğu kavminin diliyle gönderdik ki, onlara apaçık anlatsın. Bu itibarla Allah dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de hidayete erdirir. O her şeye galibdir, hükmünde hikmet sahibidir. (İbrahim 4)

Gönderilen peygamberlerin apaçık anlaşılır bir şekilde anlatması için her toplumun kendi dili şartmış demek. O zaman bize çeviriye gerek duymayacağımız türkçe bir kitap ve türkçe bilen bilen bir peygamber lazım. Bende diyorum arap coğrafyası dışındakiler neden kuran ayetlerini eğip büküp duruyor. Sebep demek buymuş.
Evet şimdi Türk Müslimlerden bir Türk peygamber alalım! Yok mu? Dede Korkut filan olmasın? Ama Allahtan indirdiği bir kitabı yok. Olsa Kuranı eğip büküp kıvırtmazlardı. Deli Dumrul olmasın, kitabı da kaybetmiştir belki! :p

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Bakara 124'e göre İbrahim'in soyu zalimdir. Kur'an'a göre peygamberler kardeştir ama bu kardeşlik kan bağıyla alakalı değildir. Kur'an'da ilk başta Yahudiler, Firavun'a karşı çıktığı için Allah onları ödüllendirdi ondan sonra gelen elçileri öldürdükleri için Allah onlara verdiği nimeti azalttı. Kur'an'ı bütünlüğüne göre değerlendirin. Öyle bir ayet vererek konuyu çarpıtmayın. Kur'an'da ırkçılık yoktur. Üstünlük sadece erdemli davranışlarda olmuş oluyor.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
:D

Eeeey Andromeda Galaksisi sakinleri! Bu seslenişim sizedir. Beni can kulağıyla dinleyin. Beş milyar yıl sonra bizim galaksimiz Samanyolu ile birleşeceksiniz. Bu birleşmenin bazı sonuçları olacaktır. Görevim bu konuda sizi bilgilendirmektir.

Eee? Andromedalılar duydu mu beni? Tavşan dağa seslenmiş dağ hiç duymamış!
Boş beleş bi yorum yine.