Kuran'a Modern Bir Bakış

Eskiköyeyeniadet

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu kanalı seviyorum. Aşağıdaki video forumda tartışılan birçok konunun özeti ve tek bir yerde toplanmış hali.

Bakalım Kuran-ı Kerim'de mucize var mı, varsa nasıl var? Buyrun efendim:

Düşünce
Ateist
en baştaki başlıkları görünce kapattım...
kaaaç video izledim buna dair ama hepsi fısss.
kuran,tevrat,zebur,incil ve son din mormon kitabını okudum. vakit kaybından başka bir şey değil.
en azından ''artık söyleyecek sözüm var'' diyebiliyorum ve fakir avuntusuyla mutlu oluyorum...
mucize gösterememiş bir peygamber ve onun kitabı kuran...
hakka 40'ta dendiği gibi;
bu kitap çok şerefli bir elçinin sözüdür ayeti
ve
münafikun 4'te dendiği gibi;
allah onları kahretsin ayetleriyle
bu kitabın allahtan gelmediği çok açıkken.
neyi zorluyorsunuz????
aaa tabii unutmuşum pardon.
ekmek paranızı...

o mucizeleri fıkıhder davasında da görmek isterdik zira sarıklı o.çocukları hep ''allah şahidimiz'' dediler ama ne hakim ne biz göremedik şahit olan birini.
adli tıp onaylı 6 çocuğun tecavüzü vardı somut delil olarak.
1 tane müslüm de yoktu davaya gelip protesto eden????
keşke ufak bir mucize gelseydi hem biz hem de çocuklar sevinseydi???? mesela sarıklı o. çocuğundan biri çarpılsaydı çok mu zordu?
herhalde kendileri zariyat 47deki genişletmeyle, bel kemiğiyle kaburga arasından sperm üretimiyle meşguldü.
kim bilir belki de dünyayı düzlemeye çalışıyordur???

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
sanırım kafası karışık.yani sanırım değil bu yazısını okuduktan sonra bayağı bir kafası karışık ve arayış içinde olan biri gibi geldi bana.bilemiyorum. : D

Muhabbete henüz başlamışken şunu söylemem lazım:
“Tanrının yokluğu da, varlığı da ıspatlanamaz.”
En azından benim kişisel fikrim bu yönde.

-Diamond Tema-

bu linkte böyle demiş.ki ben de aynı düşünüyorum ama tanrının varlığına "şüphesiz" inaniyorum orası ayrı.tabi şüphesiz derken bir inanç nasıl şüphesiz olabilir ki?işte dolaylı kanıtlar.kendimce dolaylı kanıtlarım var ki biri kozmoz.bu yüzden şüphesiz demem saçma değil. :Sss

tabi, arkadasın inancını bilmiyorum ama inançsız ise de Allah'tan hidayet dilerim.bana pek inançsız gibi de gelmedi gerçi ama bilemiyorum.gerçeği arayan,sorgulayan,araştıran,ateizme de, teizme de her açıdan bakmaya çalışan arayış içinde biri sanırsam.

herneyse.videoyu inci -mercandan sonra izlemedim.ayette parantez içinde acı/tatlı yazıyor orayı görmezden gelmiş.yani bu kuran mealcisinin ekstra eklemesi.bunu bilmiyorda olabilir gerçi ama olmaz böyle.hem bu arkadasın bu hatası bile kuran'ın yüce ve hatasız,insan kelamı olamayacak bir kitap olduğunu gösteriyor.yani bu kitabı bir insan yazsaydı rahman ve furkan süresini birbirine karıştırabilirdi.furkan da inci-mercan demiyor nitekim.bunu anlamak çok zor olmasa gerek ya neyse.ayrıca kuranda perde derken ; adezyon ve kohezyon diye bir kuvvet var.özellikle sıvılarda etkili.

yani, inci -mercandan sonra izlememekte haklıyım gördüğünüz gibi.

Minik Kuş

Üye
Düşünce
Sünni
ayrıca spermin daşşahlarda üretilmesi iddiasını veya konusunu mu desem herneyse burda tartıstım.aynı şeyleri 50 kere yazmayı sevmiyorum.bknz.amniyotik sıvı.

Eskiköyeyeniadet

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
sanırım kafası karışık.yani sanırım değil bu yazısını okuduktan sonra bayağı bir kafası karışık ve arayış içinde olan biri gibi geldi bana.bilemiyorum. : D

Muhabbete henüz başlamışken şunu söylemem lazım:
“Tanrının yokluğu da, varlığı da ıspatlanamaz.”
En azından benim kişisel fikrim bu yönde.

-Diamond Tema-

bu linkte böyle demiş.ki ben de aynı düşünüyorum ama tanrının varlığına "şüphesiz" inaniyorum orası ayrı.tabi şüphesiz derken bir inanç nasıl şüphesiz olabilir ki?işte dolaylı kanıtlar.kendimce dolaylı kanıtlarım var ki biri kozmoz.bu yüzden şüphesiz demem saçma değil. :Sss

tabi, arkadasın inancını bilmiyorum ama inançsız ise de Allah'tan hidayet dilerim.bana pek inançsız gibi de gelmedi gerçi ama bilemiyorum.gerçeği arayan,sorgulayan,araştıran,ateizme de, teizme de her açıdan bakmaya çalışan arayış içinde biri sanırsam.

herneyse.videoyu inci -mercandan sonra izlemedim.ayette parantez içinde acı/tatlı yazıyor orayı görmezden gelmiş.yani bu kuran mealcisinin ekstra eklemesi.bunu bilmiyorda olabilir gerçi ama olmaz böyle.hem bu arkadasın bu hatası bile kuran'ın yüce ve hatasız,insan kelamı olamayacak bir kitap olduğunu gösteriyor.yani bu kitabı bir insan yazsaydı rahman ve furkan süresini birbirine karıştırabilirdi.furkan da inci-mercan demiyor nitekim.bunu anlamak çok zor olmasa gerek ya neyse.ayrıca kuranda perde derken ; adezyon ve kohezyon diye bir kuvvet var.özellikle sıvılarda etkili.

yani, inci -mercandan sonra izlememekte haklıyım gördüğünüz gibi.
Kendisi agnostik.

Eskiköyeyeniadet

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
en baştaki başlıkları görünce kapattım...
kaaaç video izledim buna dair ama hepsi fısss.
kuran,tevrat,zebur,incil ve son din mormon kitabını okudum. vakit kaybından başka bir şey değil.
en azından ''artık söyleyecek sözüm var'' diyebiliyorum ve fakir avuntusuyla mutlu oluyorum...
mucize gösterememiş bir peygamber ve onun kitabı kuran...
hakka 40'ta dendiği gibi;
bu kitap çok şerefli bir elçinin sözüdür ayeti
ve
münafikun 4'te dendiği gibi;
allah onları kahretsin ayetleriyle
bu kitabın allahtan gelmediği çok açıkken.
neyi zorluyorsunuz????
aaa tabii unutmuşum pardon.
ekmek paranızı...

o mucizeleri fıkıhder davasında da görmek isterdik zira sarıklı o.çocukları hep ''allah şahidimiz'' dediler ama ne hakim ne biz göremedik şahit olan birini.
adli tıp onaylı 6 çocuğun tecavüzü vardı somut delil olarak.
1 tane müslüm de yoktu davaya gelip protesto eden????
keşke ufak bir mucize gelseydi hem biz hem de çocuklar sevinseydi???? mesela sarıklı o. çocuğundan biri çarpılsaydı çok mu zordu?
herhalde kendileri zariyat 47deki genişletmeyle, bel kemiğiyle kaburga arasından sperm üretimiyle meşguldü.
kim bilir belki de dünyayı düzlemeye çalışıyordur???
:) yine de izlemenizi öneririm.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnternette bu tür İslam reddiyesi çalışmaların artışı dikkat çekiyor. Artarak devam edeceğini düşünüyorum.

Düşünce
Ateist
ayrıca spermin daşşahlarda üretilmesi iddiasını veya konusunu mu desem herneyse burda tartıstım.aynı şeyleri 50 kere yazmayı sevmiyorum.bknz.amniyotik sıvı.
amniyotik sıvı falan hala kimin kıçını kurtarmaya çalışıyorsun?

﴾5﴿
İnsan neden yaratıldığına bir baksın.
﴾6﴿
O, atılan bir sudan yaratıldı.
﴾7﴿
O su, bel ve göğüs kafesi arasından çıkar.

Atılan şeyi amniyotik sıvı mı anladın? :D Amniyotik sıvıdan mı yaratılıyor insan? sperm ve yumurta hücresinden yaratılmıyor mu anne babası tarafından?! Amniyotik sıvıdan örnek alındığı zamanlar oluyor şu aralar oldukça revaçta?!
Herkesin farklı anladığı kutsal kitap olur mu?
Bu, kaynağın sorunlu olduğunu göstermez mi?
Neden sürekli avukatlık yapıyorsunuz forumda? Yaratıcı,sizin avukatlığınıza mı muhtaç?
Kopyala/yapıştırla bin bir tane zırvayla bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsunuz? Senin ayetleri kurtarmak için attığın/atacağın taklaları, zamandan münezzeh Allah göremedi mi? O neden düzeltemedi? Seni neden zora sokuyor?!
Senin cehennemden korkunun, iri gözlü,göğüsleri yeni tomurcuklanmış,bakireliği hiç bozulmayacak hurilerle çadırlarda yapmayı umduğun seksin bedelini tüm insanlara ödetemezsin.
Kendi saçmalığınızda+karanlığınızda kendiniz boğulun mümkünse. Gölge etmeyin daha fazla!
Açın kendinize site, masallarınızı birbirinize anlatın!
Gölge etmeyin demiştim,cennette gölgeler bekliyo hem sizi oraya saklayın kendinizi.
Şaraplar akan nehirleriniz sizin olsun,karanlığınızı çocuklara bulaştırmayın! Çok istiyorsanız gidin Afganistan'a hem vize falan da istemiyor,yaşayın doya doya şeriatınızı! 4 karı alırsınız,önünüze katıp çarşı/pazar gezdirirsiniz! 4.'yü 8-10 yaşlarında alırsanız hem peygamber sünnetini yerine getirmiş olursunuz, hem de göğüslerin tomurcuklanmasını bu dünyada test edersiniz! Hem depremlerin de önüne geçmiş olursunuz bu vesileyle fena mı?! Ama sapık emellerinizi dininizle meşrulaştırmak için bu ülkeye bulaşmayın!
DEFOLUP GİDİN forumdan da, ülkeden de!