Kur'an'da Arap Yüceltmesi ve Sorularla İslamiyet'in Komik Hatası

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Hemen konuyu dallandırıp budaklandırmadan işe başlayalım :D
"Bu (Kur’an), Ümmülkurâ (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz, kendisinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını kılmaya hakkıyla devam ederler. " [Enam Suresi 92. Ayet]

Buradan gördüğünüz üzere açık açık Mekke civarında yaşayan insanlara inen bir kitap olduğu deniliyor. Buradan hem Kur'an'ın evrenselliğinin gittiğini anlarız, hem de Kur'an gerçek bir kitap olsa bile Mekke civarındakilere indirildiğini anlarız.

Peki ya Sorularla İslamiyet'in bu ayeti savunmasını bilen var mı?
Savunma şekilleri şöyle efendim:
ahahahah.PNG

Azıcık merak edip araştırayım dedim ve bunu iddia eden Jeologların tamamı Müslüman olmakla birlikte sadece 3 kişi: Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi, Prof. Dr. Zağlul en-Naccar, Yasin eş-Şuk
Öyle bir şey ki bu Sorularla İslamiyet'in akla zarar açıklaması bile doğru olsa şimdi şöyle düşünün: Dünyanın merkezi Sivas olsa, ben "Eyy, Sivaslılar beni dinleyin" desem. Sivas dünyanın merkezi diye herkes mi dinleyecek?

Neyse diğerlerine bakalım:
"Kur’an’ı Arap olmayanlardan birine indirseydik de onu onlara okusaydı, yine iman etmezlerdi." [Şuara Suresi 198-203]
Bu 2 ayetten de gördüğünüz üzere Arap ırkını yüceltmektedirler. Diğer yandan da Araplardan başka insanların inanmasını istememektedirler. Burada hem ırkçılık var (Muhammed hazretlerinin sözüyle de çelişiyor), hem de açık açık Kur'an'ın evrensel olmadığını söylüyor. Muhammed hazretlerinin şöyle bir sözü vardır: "Arap'ın Acem'e, Acem'in de Arap'a üstünlüğü yoktur." Acem, Arap olmayan demektir. Aslında bu söze baktığımızda İslam'da ırkçılık yok falan sanarız ama ayetlerde Arapları yüceltme var. Hem Muhammed hazretlerinin sözü ayetlerle çelişiyor, hem de Kur'an evrenselliğini kaybediyor.

Hannibal

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Sorularlaislamiyet adlı üçkağıtçıları kaynak olarak atanlarda da, ciddiye alıp okuyanlarda da zeka kırıntısı olduğunu sanmıyorum.

FİLEozof

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Kur’an’ı Arap olmayanlardan birine indirseydik
İşte bu kadar...
Kuran Arap olmayan birine inmemiştir. İnseydi bunu söylemezdi.
Ayetin devamında yabancının kavmine seslenmesinden bahsediyor. Demek ki Kuran ile sorumlu başka bir kavim de yok.

Yazan tarafından düzenlendi:

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Sorularlaislamiyet adlı üçkağıtçıları kaynak olarak atanlarda da, ciddiye alıp okuyanlarda da zeka kırıntısı olduğunu sanmıyorum.
Daha bunun gibi tonlarca hataları var ama maalesef ki sadece bu siteleri değil yabancı ve İngilizce olan tonlarca siteleri var. Uluslararası bir kuruluş unvanını alır mı bilmem.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
İslam dini zaten arapların dinidir. Bu yüzden müslüman olan ülkeler iyice araplaşmıştır, ve geriye doğru gitmiştir.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Azıcık merak edip araştırayım dedim ve bunu iddia eden Jeologların tamamı Müslüman olmakla birlikte sadece 3 kişi:
Bunu ilk ortaya koyan kişilerin kaç kişi olduğunun da dini kimliklerinin de bir önemi yok.

Söyledikleri doğruysa gerisi gereksiz detay.

Söyledikleri yanlışsa yanlış olduğunu ortaya koyan bilimsel bir çalışma var mı?
Dünyanın merkezi Sivas olsa, ben "Eyy, Sivaslılar beni dinleyin" desem. Sivas dünyanın merkezi diye herkes mi dinleyecek?
Eğer siz Sivasla ilgili "şehirlerin anası ve çevresindekiler" derseniz ve 1000 küsur yıl sonra Sivas'ın dünyanın merkezi olduğu ortaya çıkarsa bu ifadeniz bilimsel bir mucize olur.

Hitaplarınızda mesajınızın evrensel olduğunu gösteren bir çok beyan varsa bu beyanınız ile de aslında tüm insanlığa bilimsel bir mucize ile seslendiğiniz ortaya çıkar.
"Kur’an’ı Arap olmayanlardan birine indirseydik de onu onlara okusaydı, yine iman etmezlerdi." [Şuara Suresi 198-203]
Bu ayetin Arapları yücelttiği sonucuna nasıl vardınız? Açabilir misiniz?
Sorularlaislamiyet adlı üçkağıtçıları
Hangi konuda nasıl bir sahtekarlık yaptıklarını ispat etmeniz gerekiyor. Çünkü hukukta delilsiz iddiaya iftira denir ve iddia sahibi iftiracı olarak tescillenir.
Kuran Arap olmayan birine inmemiştir.
Evet Kuran sadece bir kişiye indi, O da Araptı. Hz Peygamber de sadece kendisine inen Kuran'ı tebliğ etti. :)

Son konular

Son mesajlar