Kur'an'da Düşünme Organı Kalp Olarak Belirtilmiş?

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
"Kur’an’ı okuyup düşünmezler mi? Yoksa kalpler üzerinde kilitleri mi var?" [Muhammed 24]
Buradan gördüğünüz üzere Kur'an'ı okuduğumuzda düşünmediğimizi Muhammed söylüyor ve bir de ardından da ekliyor ki : "Yoksa kalpleri üzerinde kilitler mi var?" Bir kere düşünme organı olan şey kalp değil, beyindir.
İslam'ı savunan sitelere, tefsirlere baktım ve şu yazıyor bu ayete karşı : "Kur'an'da kalp akıl, sezgi ve mantıktır."
Ya peki o zaman arkadaşlar size soruyorum:
Allah Kelâmı olan, son hak din olan, içinde tonlarca mucize olan bir kitapta neden böyle bir şey olsun? Kur'an kusursuz bir kitap değil midir arkadaşlar? O zaman böyle olması çok ilginç...

jeezmortie

☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Satanist
"Kur’an’ı okuyup düşünmezler mi? Yoksa kalpler üzerinde kilitleri mi var?" [Muhammed 24]
Buradan gördüğünüz üzere Kur'an'ı okuduğumuzda düşünmediğimizi Muhammed söylüyor ve bir de ardından da ekliyor ki : "Yoksa kalpleri üzerinde kilitler mi var?" Bir kere düşünme organı olan şey kalp değil, beyindir.
İslam'ı savunan sitelere, tefsirlere baktım ve şu yazıyor bu ayete karşı : "Kur'an'da kalp akıl, sezgi ve mantıktır."
Allah Kelâmı olan, son hak din olan, içinde tonlarca mucize olan bir kitapta neden böyle bir şey olsun? Kur'an kusursuz bir kitap değil midir arkadaşlar? O zaman böyle olması çok ilginç...
Dur forumun gülü gelsin de aydınlatsın bizi.
Gülüm gel. @bilgelikyolunda

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Buradaki kalp vücuda kan pompalayan organ değil, ruha ait bir fonksiyondur.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Buradaki kalp vücuda kan pompalayan organ değil, ruha ait bir fonksiyondur.
Bunu diğer Tefsirlerde ve İslam'ı savunan sitelerde de diyor ama kimse inanmaz.
Yazdım:

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bunu diğer Tefsirlerde ve İslam'ı savunan sitelerde de diyor ama kimse inanmaz.
Yazdım:
İnsanların inanıp inanmamayı tercih etmesi kendi problemidir.

İslam'ı eleştirmek için kavramların İslam'a göre ıstılahi anlamlarına bakmak gerekir.

Kendi verdiği anlama göre (İslam o anlamı vermemişken) kalkıp İslam'ı eleştirmek dogmatik olarak İslamı inkara şartlanmışlık demektir.

İslam kelimesini kaldırıp yerine mesela Hinduizm koyunuz. Ne demek istediğim daha iyi anlaşılır kanaatindeyim.
Nereden biliyorsunuz? Tanrınıza yediremediğiniz için adeta uyduruyorsunuz.
İlk andan itibaren böyle olduğunu, bizim bir şey uydurmadığımızı görmek isteyenler kaynaklarıyla birlikte konuyu detaylı anlatan linki inceleyebilirler:

Son konular

Son mesajlar