Soru Kuranda ki Cennet Ödülleri

Kanatsız Kuş

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Kuranda cennete gidersen şu şu ödüller var. Şunları yapabilirsin gibisinden cennet hakkında ayetleri atar mısınız. En uygun kişinin sorusu cevap olarak kabul edilecek.

Çözüm
Huri ve eşler : (Rahman 70-72), (Vaki'a 35-37),(Vaki'a 22-24),(Saffat 48),(Bakara 25),(Nebe 33)...
İçecek(şarap,süt pınarları dolu kadehler vb.) ve yiyecekler(meyve kuş eti vb.) : (Nebe 32),(Nebe 34),(İnsan...

Pinokyo

Yazar
Düşünce
Ateist
Huri ve eşler : (Rahman 70-72), (Vaki'a 35-37),(Vaki'a 22-24),(Saffat 48),(Bakara 25),(Nebe 33)...
İçecek(şarap,süt pınarları dolu kadehler vb.) ve yiyecekler(meyve kuş eti vb.) : (Nebe 32),(Nebe 34),(İnsan 14-17),(Muhammed15),(Muttaffİin 25-26),(Vaki'a 32),(Vaki'a 28-29),(Vaki'a 18-21),(Saffat 42-43)...
Güzel giysiler ve takılar : (İnsan 21),(Hac 23),(İnsan 12),(Fatır 33)
Tahtlar : (Vaki'a 15),(Saffat 44)
Yeşillikler, çeşitli ağaçlar : (Rahman 64),(RAHMAN 48)
Irmaklar ve pınarlar : (İnsan 18),(Rahman 50), (Saf 12),(Furakan 10),(NİSA 57),(Muhammed 15)
Gölgelikler : (Vaki'a 30)
Köşkler : (Zümer 20),(SEBE 37),(Furkan 10),(Ankebut 58)
Sonsuz yaşam : (TEVBE/89),(Maide 85), (Hadid12)
Genişliği yer ve göğün arası kadardır : (AL-İ İMRAN 133)
Boş konuşma ve yalan yok : (Nebe 35) , (gaşiye 11)
Yorgunluk ve usanma yok : (FATIR 35),(Hicr48)
Güvenli bir ortam var : (Sebe 37)
Kin ve nefret gibi duygular insanlardan alınacaktır : (Araf 43) , (HİCR/47)
Mutluluk ve huzur dolu bir hayat var : (MUTAFFİFİN 24),(Meryem 60)
aslında yazarken düşündüm de cennetin teklifleri de iyiymiş ha düşüneyim ben bi bunu 😃

Çözüm

iksaruman

lll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
'ırmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
cennet-i alâ meyhane midir?
'her mümin'e iki huri' diyorsun
cennet-i alâ kerhane midir?
Şerebe içmek demektir. Şarap da içki/içeçek demektir. Sarhoş eden etmeyen her içeçeğe şarap denilebilir ama özellikle sarhoş eden içeceklere hamr denir. Bu yönüyle cennette sırf şarap/içecek olduğu ifade ediliyor diye, meyhane midir diye sormak ya cehalettir ya da bilinçli çarpıtma

İnsanın sadece birbirlerinin eşi olan nikahlı birliktelikler var diye, cennete kerhane midir demek ya cehalettir ya da bilinçli çarpıtma

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şerebe içmek demektir. Şarap da içki/içeçek demektir. Sarhoş eden etmeyen her içeçeğe şarap denilebilir ama özellikle sarhoş eden içeceklere hamr denir. Bu yönüyle cennette sırf şarap/içecek olduğu ifade ediliyor diye, meyhane midir diye sormak ya cehalettir ya da bilinçli çarpıtma
İnsanın sadece birbirlerinin eşi olan nikahlı birliktelikler var diye, cennete kerhane midir demek ya cehalettir ya da bilinçli çarpıtma
Çarpıtan ve saçmalayan sensin, çünkü orada sadece nikahlı olanların birlikte olacaklarını sen uydurdun!

Pinokyo

Yazar
Düşünce
Ateist

Oraya arkadaş Ömer Hayyam oku yazmış ben de Ömer Hayyam' a ait olduğu söylenen bir şey yazdım. Gerçekten o alıntıladığım şeye bakmadın mı ? Ömer hayyam' a ait bir söz de olmayabilir ancak insanları direk cahil diye suçlaman asıl cahilin senin olduğunu gösterir. Senin yazılarının aslında genel özelliği bu buna böyle demek cehalettir yok anam bu cehalettir yok babam bu cehalettir. Diğer yazdıklarına cevap yazmıyorum bile tamamen ZIRVA.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
insanları direk cahil diye suçlaman asıl cahilin senin olduğunu gösterir.
Direk cahillikle suçlamıyorum. Yazılanların neresinin neden yanlış olduğunu gösteriyor, sonra da buna rağmen böyle iddia edilmesi "ya cehalettir ya da bilinçli çarpıtma" diyorum.

Sizce bir yanlışın iddia edilmesi cehalet veya bilinçli çarpıtma haricinde bir şeye işaret eder mi?

Son konular

Son mesajlar