1. 1 dakikada üye olup sitede yazmaya başlayabilirsiniz
    anında üyelik için TIKLA

Kuranda Olmayanların Listesi

'Kuran' forumunda Orhan Yolcu tarafından 4 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Heretik

Heretik ★★★★★ Kıdemli Üye

Alınan Beğeniler:
    316
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Senin tasman twitterındakinin elinde belli oldu havhavcı it!
    Şeriatçı Gerici YOBAZ.

2. Ra's Al Ghul

Ra's Al Ghul ★★★ Kıdemli Üye

Alınan Beğeniler:
    104
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Twitter'da ki kimmiş bizim tasmamız Allah'ın elinde. Ama sen ruhunu şeytana satmışsın

3. Heretik

Alınan Beğeniler:
    316
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Olmayan birşeye (Şeytan) satamam olmayan bir şeyimi (Ruh).

4. Ra's Al Ghul

Alınan Beğeniler:
    104
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Madem ruha inanmıyorsun, kendine neden Anima nickini aldın. Çelişkiler yumağısın. Çünkü sen bile savunduğun şeye (ateizm) inanmıyorsun.

5. Heretik

Alınan Beğeniler:
    316
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Şarkı adı bu, ben şarkıya tapmıyorum. Ayrıca sanane?

6. Heretik

Alınan Beğeniler:
    316
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Ben senden cidden bıkmaya başladım. Hiçbir şeye düzgün bir cevap vermiyorsun, burada herhangi biri ben kurtarıcı sayesinde Müslüman oldum derse çıkar giderim bu forumdan.

Açtığın konuları görüp de Müslüman olan varsa gerçekten utanırım buraya kaydolduğum için.

Neymiş erkek kadını yönetirmiş, el kesilirmiş, şarkı harammış, özgürlük diye bir şey yokmuş, aklını vahye uyduracakmışın bu ne arkadaş?

Alakasız konularda dilin papuç kadar ama yok senin adın Ruh kendinle çelişiyorsunmuş.

Anima sevdiğim bir şarkıdır diyip duruyorum anlama sorunu diyecem okumuyorsun ki yazdıklarımı boş boş cevap veriyorsun sadece.

Ben Ruh olarak kullanmıyorum sanane kardeş??? İlla ruh anlamında kullanmak mı zorundayım?

7. Ra's Al Ghul

Alınan Beğeniler:
    104
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Anima sen anima kelimesine hangi anlamı yüklersen yükle dışarıdan biri bu kelimeyle ruhun kastedildiğini bilecektir. O zaman senin nick seçerken daha dikkatli olman lazım ki kimse sana benim dediklerimi demesin. Hem ruhuma inanmayıp hem ruh anlamında bir nick almak dışarıdan bakan herkes için çelişkidir. Ve şuan kendine kızıyorsun bana değil. Çünkü içine düştüğün çelişkinin (tutarsızlığın) farkındasın.

8. eyyupk

eyyupk Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Düşünce:
    Sadece Kuran

Özel Mesaj
    (Bizi kim diriltir derler. De ki, sizi ilk defa yaratan diriltir. [Alaylı bir tarzda] başlarını sallayıp “Ne zaman” derler. De ki, yakındır.) [İsra 51]

(Ey insanlar, eğer öldükten sonra dirilmekten şüpheniz varsa,
    [bilin ki] biz, sizi [Âdem'den, Âdem'i de] topraktan, sonra nutfeden [spermadan] sonra alekadan [embriyodan] sonra yapısı belli belirsiz bir et parçasından yarattık. Dilediğimizi belli bir süreye kadar rahimlerde tutarız. Sonra bir bebek olarak çıkartırız, sonra sizi, olgunluk çağına erişmeniz için bırakırız. Kiminiz öldürülür, kiminiz de önceki bilgisinden sonra, ömrünün en verimsiz çağına ulaştırılır ki bilirken bilmez hale gelir. Yeryüzünü de kupkuru, ölü bir halde görürsün; ama biz onun üzerine yağmur indirince, harekete geçer, kabarır ve her çeşit, çift çift bitki bitirir. Bütün bunlar gösteriyor ki, Allah elbette haktır, ölüleri o diriltir ve o her şeye kadirdir. Kıyamet de şüphesiz gelecek ve muhakkak Allah kabirlerdekileri de diriltecektir.) [Hac 5-7]

(İnsan, kendisinin kemiklerini bir araya toplayamayız mı sanıyor? Evet, biz onu, parmak uçlarına varıncaya kadar bütün incelikleriyle, yeniden yaratmaya kadiriz.) [Kıyamet 3,4]

2/BAKARA-28: Siz cansız (henüz yok) iken sizi dirilten (dünyaya getiren) Allah’ı nasıl inkâr ediyorsunuz? Sonra sizleri öldürecek, sonra yine diriltecektir. En sonunda O’na döndürüleceksiniz.

Bakara, 2:260 – İbrahim Rabbine: Ey Rabbim! Ölüyü nasıl dirilttiğini bana göster, demişti. Rabbi ona: Yoksa inanmadın mı? dedi. İbrahim: Hayır! İnandım, fakat kalbimin mutmain olması için (görmek istedim), dedi. Bunun üzerine Allah: Öyleyse dört tane kuş yakala, onları yanına al, sonra (kesip parçala), her dağın başına onlardan bir parça koy. Sonra da onları kendine çağır; koşarak sana gelirler. Bil ki Allah azizdir, hakimdir, buyurdu.

Öncelikle sözüme şurdan başlayayım

Allah, "eL-fettah" ismiyle insanların kalbinde ve aklında kapılar açar.Onu her farklı tanıyışımız Ona olan imanımızı,muhabbetimizi ve sevgimizi arttıracaktır maddede görülmeyeni gösterecektir tıbki bu ayetlerde görmek istediğimiz gibi.Siz de her farklı delil ile başka kardeşlerimizin "hiç böyle düşünmemiştim" demesine, Rabbimize olan bağlılığının ve imanının daha artmasına vesile olabilirsiniz.Hatta O'na inanmayanların hidayete ermesine de vesile olabilirsiniz. Bir de bakmışsınız ki,Rabbimiz bu amelinizden dolayı sizden razı olur.Bu vesileyle konuya geçiyorum.

İzmir’de hazırcevaplılığı ile ün yapmış Çantacı Necmi olarak tanınan Necmi İlgen yine bir sohbetinde bir ateiste verdiği cevabı anlatıyor.

Üniversiteli bir ateist olan, öldükten sonra dirilmeyi ilkel bulan Şinasi ile arasında geçen ilginç diyaloğu Necmi İlgen şöyle anlatıyor:

— Üniversiteli bir gençle tanıştım. Adı Şinasi… ‘Ben öldükten sonra dirilmeyi çok ilkel görüyorum’ dedi. Yani ‘ilkel insanlar buna inanır’ dedi. ‘Böyle bir asırda böyle bir şeye inanılmaz’ dedi. ‘Öldükten sonra toprağa giriyoruz benim nötronlarım protonlarım toprağa karışıyor.’

Aklınca beni bu bilgilerle boğacak. ‘Sonra atomlar protonlar topraktan otlara geçecek ve otları inekler, koyunlar ve keçiler yiyecek ve ben onlara geçeceğim ve onlarda vazife görmeye devam edeceğim’ dedi. ‘Eğer birine kendini dinlettirmek istiyorsan önce dinleyeceksin daha sonra kendini dinleteceksin’ dedim.

Eğer sen karşıdakini dinlemezsen kendini karşındakine dinletemezsin.

Şinasi’ye sordum ‘kaç yaşındasın’ diye. ‘25’ dedi. ‘Şinasi peki 26 yıl önce nerdeydin’ dedim. O da ‘yoktum bilmiyorum’ dedi. ‘Vardın’ dedim.

Şinasi’ye ‘baban önce ıspanağı yedi; ineğin sütünü içti; koyunun köftesini yedi; keçinin pastırmasını yedi ve babanın kanında sen dolaşmaya başladın ve annene geçtin. Annen yedi koyun etini, kayseri pastırmasını, içti sütü, Amerikan kahvesini içti ve sen doğdun’ dedim.

‘Bu kadar dağınık yerlerden seni dağıtıp yeniden toplayan Allah seni yine dağıtıp toplayamaz mı’ dedim. Bir işi bir defa yapan Allah ikinci defa daha aynı işi yapması daha kolay olur. Zaten onun için her iş çok koladır. Şinasi’ye ‘şimdi anladın mı’ dedim ‘anladım hocam’ dedi.

‘Ben bu soruları hocalarıma soruyorum’ dedi. ‘Bana gavur diyorlar’ dedi. ‘Sana gavur diyen bu durumda yobaz oluyor’ dedim Şinasi’ye.

Bir insan aklının var olduğunu söyler fakat ona denseki: Sen aklının var olduğunu söylüyorsun ve buna inanıyorsun bize aklını gösterir misin?
    O insan aklının var olduğuna inanır fakat göstermeye gücü yetmez...

Askere giden insan bilir komutan veya çavuş tek düdükle 1 eri yat kalk sürün yaptırırmı? Aynı komutan 1 tabur askeride aynı düdük hareketiylede bütün tabura yat kalk sürün yatırırmı? O komutan o erleri kendine alıştırmışmı ? O erleri eğitmişmi yada başka bir deyişle evcilleştirmişmi kendine ? İşte atonm çağındayız kardeşim o her bir eri atom zerreciği olarak düşündüğünde her biri Allah ın emrine musahhar kılınmış bir er hükmündedir o kendine alıştırdı her zerreye isteğini yaptıryo Kuran ayetlerin de her şeyin bir ölçüsü olduğu söyleniyor periyodik tamloya baksan aynı atomlarda oluşup farklı proton sayısıyla farklı elementler oluşturmakta her biri ölçüyle dizilmiş.Gelelim ayetler ilk yaratılmada bizler doğaya serpiştirilmiş bir atomlardık yani ölü gibiydik sonra toplatıldık ana rahmine yerleştirildik diriltildik sonra tekrar atomlarımız dağıtılacak bir gübre gibi sonra tekra toplatılacağız.Allah o kendine alıştırdığı atomları toplamaya dağıtmaya muktedirdir.

Şimdi gelelim bu ayetlerde başka başka şeyler varmı inceleyelim bunun üzerinden;

Kardeş bak bu ayette sen cep telefonun veya diğer elektronik aletlerin icadını ve transistör kondansatör mikro işlemci vb. elektronik devre elemanlarının icadının yazdığını görebiliyormusun ben görebiliyorum .Çünkü o atom zerreleri evcilleştirilmiş bir er hükmündeydi öyle değilmi.Bak bir kısmını insan oylunu idresine nasıl veriyorda kontrol edip ona istediğini yaptırabiliyorsun.Bak cep telefonunun dokunmatiğine dokunduğun anda kaçtane atoma bunu yap şunu yap diye emir veriyorsun transistörler kondansatörler işlemci ve programlama diliyle ne yapacağını ona emir veriyorsun.Yukardaki ayette kuşları kendine alıştırmayı bu dokunmatik telefonlarla karşılaştır bakalım senin basit düşündüğün o hikmetli sözlerde görülmeyeni görebiliyormusun.

Kuranda Ezan yoktur diyen varsa yukarda anlattıklarımı okuduktan sonra Rabbimizin basit bir uslupla değil ötenin ötesini gösterecek üstün bir zekayla ayetleri sıraladığını göreceksiniz.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
    62/CUMA-9

Ayrıca Rabbim leş haramdır deyip bütün hayvanların isimlerini tek tek kitapta yazması ne kadar abes olur ayrıca onun o onsuz ilmiyle niye yazmamış dememiz ne kadar abes .Senin evine gelsem desem ki Alper niye bu televizyonu buraya koymadın bunu buraya koyalım çamaşır makinasını niye buraya koymadın desen seni iki dakika sonra beni evden kovarsın be.

9. Arga

Arga Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Düşünce:
    Deist

Özel Mesaj
    Peki At etini Allah harammi kildi yoksa helalmi?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş