Kur'an'da reenkarnasyon anlatılıyor olabilir mi?

ApanX

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Buna diyeceğim tek şey 'neden olmasın?' :)

Neden olsun ve buna ne neden olsun? Yani nasıl mümkün olsun. Doğal yolla bunun mümkün olduğunun bir kanıtı var mı? Ben önceki hayatımda şu idim diyip tutarlı bilgi veren akıl sağlığı yerinde bireyler var mı?

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Neden olsun ve buna ne neden olsun? Yani nasıl mümkün olsun. Doğal yolla bunun mümkün olduğunun bir kanıtı var mı? Ben önceki hayatımda şu idim diyip tutarlı bilgi veren akıl sağlığı yerinde bireyler var mı?
Kanıtı yok zaten. Neden olsun / olmasın, ona da diyeceğim yok. Sadece ufak bir umudum var, ondan bahsediyorum.

gumiho

Yazar
Düşünce
Panenteist
Tamamen inanç meselesi. Reenkarnasyon her şeyi unutmak ile olur, mantığı budur. Ruh tekamül etmek ister, yaratıcıya daha çok yakınlaşmak ister. Bunlar gerçekleşirken de ruhtan habersiz insanlar hayatını yaşar.

ApanX

Yazar
Düşünce
Bağımsız
Tamamen inanç meselesi. Reenkarnasyon her şeyi unutmak ile olur, mantığı budur. Ruh tekamül etmek ister, yaratıcıya daha çok yakınlaşmak ister. Bunlar gerçekleşirken de ruhtan habersiz insanlar hayatını yaşar.
Kanıtı yok zaten. Neden olsun / olmasın, ona da diyeceğim yok. Sadece ufak bir umudum var, ondan bahsediyorum.
insan ölümü kabullenemiyor. Eline yaşam gibi bir şey geçmişken bunun son bulmasını istemiyor. Aklında bir çıkar yol buluyor ölümsüzlük için sonra kutsal kitaplarda veya başka şeylerde buna destek arıyor veya oraya yormak istiyor. Ölüm bence yaşamdan daha gerçek ama arkasında ne var bilmiyorum kimse bilmiyor. Yoksa ölümün arkasındamıyız onu da bilmiyoruz. Ama önümüzde belli bir ölüm var sonrası kabullenmesi zor ama sonrası yok. Nasıl ki öncesi olmadığı gibi. Dünya savaşları döneminde yoktum. Öncesinde de yoktum. Sonrasında da yokum. Ama varlık hep olacak.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben öyle bir şey sormadım.

Sordun, çünkü başlık bile bu şekilde. Sen reenkarnasyona Kuran'da kanıt arıyorsun. Yok. Olması olmaması da önem taşımaz, çünkü zaten Kuran'da doğru verilmiş bir bilgi bulunmuyor.

Sen bu konuyu Kuran'ı kenara koyarak araştırmalısın. Yoksa havanda su döversin.

paylaştığım mısraların şiirsel kudretini ve bu mısralarda dile gelen metafizik ürpertiyi görmemek için ne çeşit bir at gözlüğü takıyor olmak gerek?

At gözlüğüne filan gerek yok. Herife kıl oluyorum o kadar. Hiç hoşlanmam. Şiiri batsın. İlgilenmiyorum.

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Milyarlarca yıllık varoluş sürecinde ortalama 70 yıllık bir ömre mahkum isek varoluşun kendisi Tanrısal bir israf faaliyetidir.
Kesinlikle haklısınız. Bu yüzden eğer bir Yaratıcı varsa ölümden sonra başka hayat da olmak zorunda. Çünkü öbür türlü Yaratıcı abes iş yapan bir ahmak olurdu. Kainatı yaratacak ilme sahip bir varlık ahmak olamaz, öyleyse Yaratıcı varsa öldükten sonra hayat kesinlikle vardır.

Daha detaylı bilgi için arzu edenler linki inceleyebilir

Son konular