Kuran'da Sübyancılık (Pedofili)

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Önce sübyancılık nedir onu söyleyeyim.

Yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık.

Ve bu rahatsızlık muhammed de var. Ama konumuz ondaki değil. Konumuz kuran.

Şimdi kurandan sadece tek bir ayet bekleyeceğim ve değerli saygıdeğer müslimlerden ağızları ile kuş tutup açıklamalarını bekleyeceğim. Şimdi süper sonsuz ilimli kainatın ve zamanın muazzam yaratıcısının son kitabında gönderdiği efsanevi ayet.

Nisa 23
Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan ÜVEY KIZLARINIZ, -EĞER ANNELERİ İLE ZİFAFA GİRMEMİŞSENİZ ONLAR İLE EVLENMENİZDE SAKINCA YOKTUR - öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
Diyanet İşleri

Nisa 23
Size (şunlarla evlenmeniz) haram kılındı. Analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşin kızları, kızkardeş kızları, sizi emzirmiş olan (süt) anneleriniz, süt anneden kızkardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri, kendileriyle birleştiğiniz kadınlarınızdan olup, evlerinizde bulunan ÜVEY KIZLARINIZ . Fakat eğer onlarla henüz birleşmemişseniz, o taktirde (onlarla evlenmenizde) sizin üzerinize bir günah yoktur. Ve sizin sulbünüzden gelen oğullarınızın eşleri (kadınları) ve iki kızkardeşi bir arada (nikâh altında) toplamanız. Geçmişte olanlar hariç. Muhakkak ki, Allah Gafur'dur, Rahîm'dir.

Yaşar Nuri Öztürk mealleri bile aynı. Yani yanlış meal felan demeyin buradaki kilit yer şurası.

"evlerinizde bulunan üvey kızlarınız. Fakat eğer onlarla henüz birleşmemişseniz, o taktirde (onlarla evlenmenizde) sizin üzerinize bir günah yoktur."

Orada KIZ yazıyor müslimler Bu arada yanlış görmeyesiniz diye hatırlatma.

Zamanın kainatın canlılığın sonsuz ilim kudret akıl mantık yücelik sahibi tanrı dan beklenen ayet.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ha bu arada başka hatırlatma orada şu yer önemli

"Fakat eğer onlarla henüz birleşmemişseniz, o taktirde (onlarla evlenmenizde) sizin üzerinize bir günah yoktur."

Buraya dikkat etmeyip bakın ayetin daha basında haram kılınanlar yazıyor demeyin. :D :D

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Of of of neler neler yazmışsın :D. Neyse geldim merak etme:

"Size şunları nikahlamak haram kılındı: Anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek ve kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kızkardeşleriniz ve karılarınızın anneleri ve kendileri ile zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan olan ve evlerinizde bulunan üvey kızlarınız. Eğer üvey kızlarınızın anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Sulbünüzden gelen (öz) oğullarınızın hanımları ile evlenmeniz ve iki kız kardeşi birlikte nikahlamanız da haramdır. Ancak cahiliyyet devrinde geçen geçmiştir. Şüphesiz ki Allah gafur (çok bağışlayıcı) ve çok merhamet edicidir." (Nisa,23)

Ayetin tamamı bu şekilde. Altını çizdiğim yeri atlamışsın. Ayette birsürü küçük kişiden bahsetmiş ve evlenmeyi haram kılmış : Kız kardeş, kızlarınız, kız kardeşinizin kızları v.s v.s. Kafanın takıldığı yer zifafa girmediğiniz üvey kızlarınız mı? Diğer bütün küçük kişiler ile evlenmeyi haram kılınca pedofiliyi yasaklamıyor, buna izin verince mi pedofili oluyor?

Senin dediğin şu pedofili işini de 2 ayetle çürüteyim:

“Yetimleri, evlenme ÇAĞINA gelene kadar deneyin; onlarda olgunlaşma görürseniz mallarını kendilerine verin.” (Nisa,6)

“Yetimin malına, o ERGİNLİK ÇAĞINA ULAŞANA kadar o en güzel (şeklin) dışında yaklaşmayın…” (En’am Suresi,152)

''O en güzel şeklin dışında yaklaşmayın'' :). Erginlik ve evlenme çağından da geçen sana bahsettim. Eğer anlamadım diyorsan birdaha anlatırım :).

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Farkettiysen orada YETİM diyor üstüne üstlük arabistanda kızlar 9 yaşında veya 8 yaşında ergenliğe giriyorlar bu yaşındakilerle de evlenmek pedofilidir.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ha bu arada senin altını çizdiğin yerleri büyük harflerle yazdım defalarca belirttim yazımda. Ve senin dediğin başka bir çeviri. Ama benim belirttiklerine tamamen ayni yere varıyor o yüzden onu da kullanabilirsin sıkıntı yok

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Pardon senin çevirinden zifaf yerine birleşme yazan meali paylaşmışım. Yani tamamen aynı. Farkettiysen aynı ayetin 2 mealini attım.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Farkettiysen orada YETİM diyor üstüne üstlük arabistanda kızlar 9 yaşında veya 8 yaşında ergenliğe giriyorlar bu yaşındakilerle de evlenmek pedofilidir.
Arabistan beni ilgilendirir mi?
Pardon senin çevirinden zifaf yerine birleşme yazan meali paylaşmışım. Yani tamamen aynı. Farkettiysen aynı ayetin 2 mealini attım.
Ayet doğru altını çizdiğim yer eksik sadece. Onu ekledim.

Ayrıca sen bu ayetten hala pedofili'yi çıkartıyorsan sana birşey diyemeyeceğim dostum :). Sen öyle de.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bu ayette açıkça belirli bir koşulu yapmamışlarsa (anneleri ile yatmamışlarsa) üvey kızlarla evlenin diyor. Yani kuran üvey kızları müslimlere helal kılıyor.

Ancak akraba ve sut anne kızlarını helal kılmıyor onları da kılsa akraba pedofililiği olurdu. Akraba sübyancılığı olmuyor ama üvey yani akraba olmayanlarla sübyancılık ve pedofil helal oluyor diye bu ayet masum mu oluyor. Akrabalarda sübyancılık yok öbür türlü sübyancılık var olunca nötrleniyor mu? Bunu mu kastediyorsun?

Bu ayette üvey kızları helal kıldığı açıkça belirtilir. Üstüne üstlük muhammed de zaten 9 yaşındaki kızı yatağa attığı için bu da normaldir.

Bak sakin hadi şimdi konuyu ayşe ye getirme . Bu ayete tamamen cevap ver. Bu ayette açıkça ne olduğu belirtiliyor. Ve bi ayete denilecek sözü islami sorusor sitesinde falan da bulamazsın. Git tefsire bak benim dediklerimden farklı bir şeyi söylemiyorlar zaten.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu ayette açıkça belirli bir koşulu yapmamışlarsa (anneleri ile yatmamışlarsa) üvey kızlarla evlenin diyor. Yani kuran üvey kızları müslimlere helal kılıyor.

Ancak akraba ve sut anne kızlarını helal kılmıyor onları da kılsa akraba pedofililiği olurdu. Akraba sübyancılığı olmuyor ama üvey yani akraba olmayanlarla sübyancılık ve pedofil helal oluyor diye bu ayet masum mu oluyor. Akrabalarda sübyancılık yok öbür türlü sübyancılık var olunca nötrleniyor mu? Bunu mu kastediyorsun?

Bu ayette üvey kızları helal kıldığı açıkça belirtilir. Üstüne üstlük muhammed de zaten 9 yaşındaki kızı yatağa attığı için bu da normaldir.

Bak sakin hadi şimdi konuyu ayşe ye getirme . Bu ayete tamamen cevap ver. Bu ayette açıkça ne olduğu belirtiliyor. Ve bi ayete denilecek sözü islami sorusor sitesinde falan da bulamazsın. Git tefsire bak benim dediklerimden farklı bir şeyi söylemiyorlar zaten.
Konuyu daha uzatmicam açıklamamı yaptım. Senin sallamalarına cevap veremicem malesef.

Düşünce
Deist
Sübyancı Muhammed Ayşe ile 9 yaşında gerdeğe girecek kadar sapıktır. Ve bu müslümanlar sapık Muhammed'in peşinden gidiyorlar.

Üst Alt