Kuran'daki 40 Mucize (Evet İslam Düşmanları Cevapları Alalım)

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Öncelikle biz İslam düşmanı değiliz. Sadece hiçbir dine inanmıyoruz.

Görmiyeli yeni mucizlerde gelmiş :) Daha öncede dediğim gibi eskiden bilinen birşey mucize olmaz. Bu yüzden bi kaçına cevap vericem.

Ay’a Çıkış Tarihi :
ay.JPG

Arının Genetik Kodu: Bunun ne olduğunu bilmiyorum daha önce duymadım. Öğrendiğimde yine yazarım. Benim anlamadığım neden Allah ın indirdiği sırada mucize çıkmıyor da kulun dizdiği sırada çıkıyor?

Dünya’nın Güneş’in Etrafında Dönüşü:
yevm.JPG

Gökyüzündeki kırmızı gül: Rosette Nebula, Elektrik kullanımı, Görüntü nakli. Bunlar şaka herhalde :)

Düşünce
Deist
*Denizlerin karışmaması saçmadır. İki deniz karışmıyorsa bu iki deniz hangi iki denizdir? Üstelik Kuran bu denizlerden birinin suyu tatlıdır ve içimi güzeldir demekte. Diğerinin suyu acıdır ve içilmez diyor. Yeryüzünde suyu içilen deniz hangi denizdir? Kızıldeniz mi? Akdeniz mi? Ege denizi mi? Yoksa Atlas okyanusu mu?

Ve iki denizi birbiri üstüne saldı. Biri TATLIDIR diğeri TUZLUDUR. Arada engel var karışmazlar. (FURKAN 53)
Tatlı olandan içersiniz ama tuzlu olandan içemezsiniz. Böylece bu iki deniz bir değildir. Üzerlerinde gemiler yüzdürürsünüz ve balık tutarsınız. (FATIR 12
)

Ve eyer suyunu içerek anlıyorlarsa zaten kendi tecrübeleriyle iki denizin karışmadığını anlamış olurlar. O zaman mucize falan ortada yok demektir.

**Demirdeki sır (Hadid 25) olayı da saçma. Demiri indirdik demesi yıldızlarda ürettik ve uzaydan yağdırdık anlamına geliyorsa, o zaman size hayvanlar indirdik ayeti ne anlama geliyor? Yıldızlarda hayvan üretip uzaydan hayvan mı yağdırdı?

Çünkü, Kuran SADECE DEMİR İÇİN İNDİRDİK KELİMESİNİ KULLANMAZ. İnsanın kullandığı her şey için İNDİRDİK kelimesini kullanır.

Allah sizin için 4 AYAKLI HAYVANLAR İNDİRDİ. (ZUMER 6)
İndirdi kelimesinden eğer YILDIZLARDA YAPILDI lafını anlıyorsanız, o zaman gökten indiği söylenen bütün bu hayvanlar da uzayda süper nova patlamalarıyla oluşmuş olmalı. Bu hayvanlar da yıldızlar da mı yapılıp dünyaya indirildi?

Allah ın size GÖKTEN İNDİRDİĞİ YİYECEKLERin bir kısmını kendinize haram kılmayın. (YUNUS 59)
Umarım yiyeceklerde yıldız patlamalarıyla uzayda üretilmemiştirler?
Yiyecekler ve hayvanlar nasıl insanın hizmetine verildiyse, demir de aynı şekilde insanlığın hizmetine verildiği için hepsine birden SİZİN İÇİN GÖKTEN İNDİRDİK deniliyor. Yani ayetlerdeki SİZE DEMİRİ, HAYVANLARI VE YİYECEKLERİ İNDİRDİK gibi sözler, kullanımınıza sunduk, bahşettik anlamında kullanılıyor.

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Her nekadar demirçağının klasik olarak M.Ö.1000 lerde başladığı söylenirse de M.Ö.6.bin dönemine ait Mısır’da demirden süs eşyası bulunmuştur. Gök menşeli demire (aslında Nikel alaşımlı çeliğe) Mısırlılar «Göğün armağanı» Sümerler, «Göğün madeni» ve eski Türkler «Gök demir», Sanskrit ve eski Pers’cede gök anlamı olan asuman kelimesile aynı kökeni olan «Asen» derlerdi. Bunun nedeni ilk tanıdıkları demirin gök menşeli olan meteor olmasıdır. Ugaritcede meteor demire AN. BAR GE Ki-i-na-an denilir (7T). Çok geçmeden dünyevi demirde üretilmeye başlanmıştır çünkü araştırmalar, arkeolojik kazılarda bulunan demir eşyaların tümünün meteor kaynaklı olmadığını göstermiştir.

Yine eski uygarlıklardan Kurana giren bir bilgi. Zaten o zamanki demirle günümüzde kullandığımız demir aynı değil.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
http://dusuneninsanlaricin.com/40-resimde-kuran-mucizeleri/
Bunu bırakıyorum böyle. Hadi şimdi bu konulara da bir şeyler bulunda burda tartışalım. :)
Herhalde objektif bir kişiliğe sahip değilsin. Ve birde islam düşmanları yazmışsın. Ve evet haklısın. Islâm düşmanlığı INSANLIK BORCUDUR. Her aklı basında insan bu dine kin beslemelidir. Ve senin gibi IQ düşüklere anlata anlata artık sinir hastası oldum. Her yerde bunların safsata olduğu gerçeği varken bunlara mucize demek için heralde IQ problemi yaşamak gereklidir. Sen bunlarla uğraşacağına git cihat yap. Hadi yallah. :D

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Herhalde objektif bir kişiliğe sahip değilsin. Ve birde islam düşmanları yazmışsın. Ve evet haklısın. Islâm düşmanlığı INSANLIK BORCUDUR. Her aklı basında insan bu dine kin beslemelidir. Ve senin gibi IQ düşüklere anlata anlata artık sinir hastası oldum. Her yerde bunların safsata olduğu gerçeği varken bunlara mucize demek için heralde IQ problemi yaşamak gereklidir. Sen bunlarla uğraşacağına git cihat yap. Hadi yallah. :D
Bunları yazarak IQ seviyeni gayet belli ettin dostum. Cihad yap ne demek ya. Objektif bir kişiliğe sen sahip misin? Bence ilk ona bakmalısın. Böyle diyerek bir yere gelemezsin. Senin gibiler böyle işte boş boş anlatır durur. Sonrada sinir olur. Sende burda uğraşıcağına git Müslümanlarla dalga geçip küfürler et. Allah sizin gibilerin kalplerini boşuna mühürlememiş...

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bunları yazarak IQ seviyeni gayet belli ettin dostum. Cihad yap ne demek ya. Objektif bir kişiliğe sen sahip misin? Bence ilk ona bakmalısın. Böyle diyerek bir yere gelemezsin. Senin gibiler böyle işte boş boş anlatır durur. Sonrada sinir olur. Sende burda uğraşıcağına git Müslümanlarla dalga geçip küfürler et. Allah sizin gibilerin kalplerini boşuna mühürlememiş...
Vah vah desene artık cehennemliğim. Mahvolduk.

Senin gibi müslimler bu ayetleri gördüğü halde anlayacak kapasitede değil. Kuranın barbar olduğuna ilişkin onlarca ayet varken tek bir ayet bile yeter. Bu da benim sponsorum enfal 39 dur.

Ve hiçbir fitne kalmayıncaya ve bütün dîn Allah için oluncaya kadar, onlarla savaşın. Eğer onlar (küfürden) vazgeçerlerse o taktirde muhakkak ki Allah, yaptığınız şeyleri en iyi görendir. Enfal 39

Moderatör tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Vah vah desene artık cehennemliğim. Mahvolduk.

Senin gibi müslimler bu ayetleri gördüğü halde anlayacak kapasitede değil. Kuranın barbar olduğuna ilişkin onlarca ayet varken tek bir ayet bile yeter. Bu da benim sponsorum enfal 39 dur.

Ve hiçbir fitne kalmayıncaya ve bütün dîn Allah için oluncaya kadar, onlarla savaşın. Eğer onlar (küfürden) vazgeçerlerse o taktirde muhakkak ki Allah, yaptığınız şeyleri en iyi görendir. Enfal 39
Enfal 39 mu? :D İslam dininin, Müslümanlarla anlaşma yapan hariçteki kâfirlere ve yine bir İslam ülkesinde yaşayıp cizyesini (vergisini) veren gayri müslimlere hayat hakkı tanıması gösteriyor ki, söz konusu ayet-i kerimeyi din hürriyetine bir engelmiş gibi yorumlamak gerçeğe ayıkırdır. İslâm'da, sözünü ettiğimiz bu iki gurup gayri müslim ile sulh içinde yaşamak esastır. Onlarla savaşılmaz, onların hakkı muhafaza alındadır.

“Allah’ın dinini hakim kılmak.” hedefinin ise, soruda ifade edildiği şekilde anlaşılmaması gerekir. Zira, bir başka ayette açıkça “Dinde zorlama yoktur.” denilmiştir. (Bakara, 2/256) Dinde tebliğ vardır. Peygamberimiz hiçbir insanı zorla İslâma sokmamıştır. Zaten öyle bir şey insan tabiatına aykırıdır. Silah zoruyla din değiştiren birisi gerçekte asıl dinini devam ettirir. Hem Peygamberimiz devrinde hem de sonrasında Müslümanlar diğer dinlerin mensuplarına tam bir din ve inanç hürriyeti tanımışlardır. Osmanlı devletinin başkenti olan İstanbul’da kilise ve havraların günümüze kadar gelmesi, Balkanlarda 400 yıl süren Osmanlı idaresi zamanında Hristiyan halkın dinlerini rahatça yaşaması İslâmdaki din ve inanç hürriyetini açıkça ortaya koyarlar.

''bütün dîn Allah için oluncaya kadar, onlarla savaşın.'' Bakalım senin anladığın gibi mi??

“Eğer Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederlerdi. O halde sen, inanmaları için insanları zorlayacak mısın?” (Yûnus, 10/99)

Demek oluyor ki, peygamberlerin görevi ve Kur’anın hedefi hakkın ve hakikatin tebliğ edilmesi, duyurulmasıdır. İnsanlar bu dünyaya imtihan için gönderilmişlerdir. İmtihanın vazgeçilmez bir gereği de kişinin doğru ve yanlış yoldan birisini kendi iradesiyle seçebilmesidir. Zorlama iradeyi yok edeceğinden imtihanın da bir manası kalmaz.

Bu manaya kuvvet veren pek çok ayet vardır:

“Allah dileseydi onlar şirk koşamazlardı. Seni onların üzerine bekçi kılmadık; sen onların vekili de değilsin.” (En’am, 6/107)

“Peygambere düşen görev ancak tebliğdir (duyurmadır)." (Mâide, 5/99)

“Allah, dileseydi hepinizi bir tek ümmet kılardı...” (Nahl, 16/93)

Bir başka ayet-i kerimede şu hakikate dikkat çekilir:

“Kim inkâr ederse bilmelidir ki, Allah bütün alemlerden ganidir (müstağnidir).(Âl-i İmrân, 3/97)

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Hazır kütübi sitteyi kurcalarken size bir kaç cihad hadisi atayım bari :) Öncesinde bir şey söylemek istiyorum. Yorum yaparken hakarete kaçmadan, yapıcı bir dilde kendimizi ifade edersek tartışma daha verimli olur. Kısa süredir foruma üye olmama rağmen bu tip hareketlerin forum genelinde hoş karşılanmadığını belirtmek istedim sadece.
Bir kaç cihad hadisi
Fasil:CİHAD BÖLÜMÜKonu:Cihad Ve Mücahidlerin FaziletleriRavi:Muaz İbnu CebelHadis:İçinden samimi şekilde Allah yolunda cihad yapmayı temenni eden bir kimse, bilahare ölse de, öldürülse de şehid sevabı kazanır. Kim de Allah yolunda yara alsa veya Allah yolunda -düşmanın sebep olmadığı- bir musibetle bile yaralansa bu yara, kıyamet günü, en büyük hali içinde rengi zaferin renginde, kokusu da misk kokusunda olarak gelir. Kimin vücudunda, Allah yolunda iken çıkan, iltihab gibi bir yara açılacak olsa bu da onun için şehidlik mührü olur.HadisNo:991
Fasil:CİHAD BÖLÜMÜKonu:Cihadın Vacip Oluşu Ve Cihada Teşvik Edici HadislerRavi:Seleme İbnu Nüfeyl el-KindiHadis:Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ümmetimden bir grup, hak yolunda mücadeleye (hiç ara vermeden) devam edecek, Allah da, onlar(la mücadele sebebi) ile bazı kavimlerin kalplerini saptıracak ve bunlardan (alınanlarla) onların rızkını sağlayacaktır, bu hal kıyamet gününe, Allah`ın va`dinin gelme anına kadar devam edecektir. Atın, kıyamete kadar alnında hayır bağlıdır. Rabbim bana, aranızda kalıcı değil, gidici olduğumu, ruhumu kabzedeceğini, sizin de beni, (birbirinizin boynunu vuran gruplar olarak) takib edeceğinizi bildirdi. Sakın birbirinizin boynunu vurmayın. Mü`minlerin (fitne sırasında emniyette olacakları) asıl yerleri Şam`dır."HadisNo:1032
Fasil:CİHAD BÖLÜMÜKonu:Cihada Müteallik HadislerRavi:Abdullah İbnu Amr İbnul-AsHadis:Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah yolunda cihada çıkıp gazve yapan selamete erip ganimetle dönen her ordu ve her seriyye ahirette elde edeceği mükafaatın üçte ikisine dünyada kavuşmuş olur. Hiçbir ganimet elde edemeyen, korku geçiren ve musibetlere maruz kalan her ordu ve her seriyye ise (ahirette) tam ücrete erer."HadisNo:1067

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Enfal 39 mu? :D İslam dininin, Müslümanlarla anlaşma yapan hariçteki kâfirlere ve yine bir İslam ülkesinde yaşayıp cizyesini (vergisini) veren gayri müslimlere hayat hakkı tanıması gösteriyor ki, söz konusu ayet-i kerimeyi din hürriyetine bir engelmiş gibi yorumlamak gerçeğe ayıkırdır. İslâm'da, sözünü ettiğimiz bu iki gurup gayri müslim ile sulh içinde yaşamak esastır. Onlarla savaşılmaz, onların hakkı muhafaza alındadır.

“Allah’ın dinini hakim kılmak.” hedefinin ise, soruda ifade edildiği şekilde anlaşılmaması gerekir. Zira, bir başka ayette açıkça “Dinde zorlama yoktur.” denilmiştir. (Bakara, 2/256) Dinde tebliğ vardır. Peygamberimiz hiçbir insanı zorla İslâma sokmamıştır. Zaten öyle bir şey insan tabiatına aykırıdır. Silah zoruyla din değiştiren birisi gerçekte asıl dinini devam ettirir. Hem Peygamberimiz devrinde hem de sonrasında Müslümanlar diğer dinlerin mensuplarına tam bir din ve inanç hürriyeti tanımışlardır. Osmanlı devletinin başkenti olan İstanbul’da kilise ve havraların günümüze kadar gelmesi, Balkanlarda 400 yıl süren Osmanlı idaresi zamanında Hristiyan halkın dinlerini rahatça yaşaması İslâmdaki din ve inanç hürriyetini açıkça ortaya koyarlar.

''bütün dîn Allah için oluncaya kadar, onlarla savaşın.'' Bakalım senin anladığın gibi mi??

“Eğer Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederlerdi. O halde sen, inanmaları için insanları zorlayacak mısın?” (Yûnus, 10/99)

Demek oluyor ki, peygamberlerin görevi ve Kur’anın hedefi hakkın ve hakikatin tebliğ edilmesi, duyurulmasıdır. İnsanlar bu dünyaya imtihan için gönderilmişlerdir. İmtihanın vazgeçilmez bir gereği de kişinin doğru ve yanlış yoldan birisini kendi iradesiyle seçebilmesidir. Zorlama iradeyi yok edeceğinden imtihanın da bir manası kalmaz.

Bu manaya kuvvet veren pek çok ayet vardır:

“Allah dileseydi onlar şirk koşamazlardı. Seni onların üzerine bekçi kılmadık; sen onların vekili de değilsin.” (En’am, 6/107)

“Peygambere düşen görev ancak tebliğdir (duyurmadır)." (Mâide, 5/99)

“Allah, dileseydi hepinizi bir tek ümmet kılardı...” (Nahl, 16/93)

Bir başka ayet-i kerimede şu hakikate dikkat çekilir:

“Kim inkâr ederse bilmelidir ki, Allah bütün alemlerden ganidir (müstağnidir).(Âl-i İmrân, 3/97)
Yahu sen ne beyinsiz çıktın. "Egemen oluncaya kadar savaşın" ifadesini milleti zorla dine sokmak olarak görmek nedir? Burada amaç islam'ın egemenlik kurup hakimiyet alanını yaymasıdır.

Birde buradaki ifade eğer insanları zorla sokmak ise de her türlü kuran için zarar. Çünkü bu kuranda çelişki olduğunun kanıtıdır.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kuranın putu barbardır. Kendi yaratıklarına sırf kendisine inanmıyor diye hakaret ediyor. Bu ne vahşiliktir.

Tevbe/28
Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar.

Bakara/65
İçinizden cumartesi günü azgınlık edip de, bu yüzden kendilerine: Aşağılık maymunlar olun!dediklerimizi elbette bilmektesiniz.

Maide/60
De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah’ın lanetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.

Bakara/171
Kafirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.

Cuma/5
Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir.

Araf/179
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Furkan/44
Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten (söz) dinleyeceğini yahut düşüneceğini mi sanıyorsun? Hayır, onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar yolca daha da sapıktırlar.

Araf/176
Dileseydik, onu ayetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hali böyledir.

Müdessir/50-51
Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.

Muhammed/12
Doğrusu Allah, inanıp yararlı işler işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar. Durakları ateş olduğu halde kafirler, zevklenirler ve hayvanlar gibi yerler.

Bakara/142
İnsanların beyinsizleri, “Yöneldikleri kıbleden onları çeviren nedir?” diyecekler; de ki: “Doğu ve batı Allah’ındır. O, dilediğini doğru yola eriştirir”.

Kalem/10-14 ve 15
Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Birde müslimler bunlara BENZETME der ve hakaret değildir der. Öyleyse size ben dersem hakaret olmaz sonuçta sizi "domuz pislikler" benzetiyorum. Müslimlerin allahına da hakaret etmiyorum onu puta benzetiyorum ve bu yüzden ARAP PUTU diyorum. Bakın ne kadar kibarım. Ben put kadar kibarım. :)

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yahu sen ne beyinsiz çıktın. "Egemen oluncaya kadar savaşın" ifadesini milleti zorla dine sokmak olarak görmek nedir? Burada amaç islam'ın egemenlik kurup hakimiyet alanını yaymasıdır.

Birde buradaki ifade eğer insanları zorla sokmak ise de her türlü kuran için zarar. Çünkü bu kuranda çelişki olduğunun kanıtıdır.
Artık terbiyenden yana birşey demicem. Bana geçen ''egemen oluncaya kadar'' ifadesini göstersene?? Kuran'ın tamamına bakmadan saçma saçma yorumlar yapıp durma, sadece kendini kandırırsın.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kuranın putu barbardır. Kendi yaratıklarına sırf kendisine inanmıyor diye hakaret ediyor. Bu ne vahşiliktir.

Tevbe/28
Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar.

Bakara/65
İçinizden cumartesi günü azgınlık edip de, bu yüzden kendilerine: Aşağılık maymunlar olun!dediklerimizi elbette bilmektesiniz.

Maide/60
De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah’ın lanetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.

Bakara/171
Kafirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.

Cuma/5
Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir.

Araf/179
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Furkan/44
Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten (söz) dinleyeceğini yahut düşüneceğini mi sanıyorsun? Hayır, onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar yolca daha da sapıktırlar.

Araf/176
Dileseydik, onu ayetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hali böyledir.

Müdessir/50-51
Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.

Muhammed/12
Doğrusu Allah, inanıp yararlı işler işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar. Durakları ateş olduğu halde kafirler, zevklenirler ve hayvanlar gibi yerler.

Bakara/142
İnsanların beyinsizleri, “Yöneldikleri kıbleden onları çeviren nedir?” diyecekler; de ki: “Doğu ve batı Allah’ındır. O, dilediğini doğru yola eriştirir”.

Kalem/10-14 ve 15
Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Birde müslimler bunlara BENZETME der ve hakaret değildir der. Öyleyse size ben dersem hakaret olmaz sonuçta sizi "domuz pislikler" benzetiyorum. Müslimlerin allahına da hakaret etmiyorum onu puta benzetiyorum ve bu yüzden ARAP PUTU diyorum. Bakın ne kadar kibarım. Ben put kadar kibarım. :)
De de; arap putu de, domuz pislikler de. Müslümanların canına kast eden, ibadetlerini yapmalarına engel olan, resulüne pis küfürler eden, ve nice pislikleri yapan kimselere ne denmesini beklersin?

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Artık terbiyenden yana birşey demicem. Bana geçen ''egemen oluncaya kadar'' ifadesini göstersene?? Kuran'ın tamamına bakmadan saçma saçma yorumlar yapıp durma, sadece kendini kandırırsın.
Bunu sonsuz merhamet sahibi yüce tanrı mi diyor. Senin bu kadar geri kafalı olacağını bilmezdim. Bir de kadınsın duyguların daha güçlü olması gerekiyor. Bir varlık olacak sonsuz kerem ve ilim sahibi olacak ve KENDIN YARATTIĞI INSANLARA HAKARET EDECEK. Vay be bunu da anlamamak için kör olmak gerek.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bunu sonsuz merhamet sahibi yüce tanrı mi diyor. Senin bu kadar geri kafalı olacağını bilmezdim. Bir de kadınsın duyguların daha güçlü olması gerekiyor. Bir varlık olacak sonsuz kerem ve ilim sahibi olacak ve KENDIN YARATTIĞI INSANLARA HAKARET EDECEK. Vay be bunu da anlamamak için kör olmak gerek.
Yaratırken sordu. Çünkü biliyordu senin gibilerin olucağını. Dedi ister misiniz melek olmak yerine üstün ilim ve özgür irade sahibi bir varlık olmak. Sende evet dedin ve o yüzden bu dünyadasın. Geri kafalılığımı sorguluyorsun ya hala. Offf valla artık sıkıldım.

Üst Alt