Kuran'daki Bilimsel Hatalar ve Çelişkilerden Bazıları

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İşin uzmanlarının eserlerini okuyarak ve günümüzdeki bilimsel verilerle bu eserlerde anlatılanları birleştirerek
Senin bilmediğin ve/veya çokbilmişlik yapmadığın bir konu var mı, diye sorsam?
İşin uzmanları(!) diyorsun ya, işte tam da burası zurnanın zaart dediği yer olsa gerek.:ggsy:
Bu noktada 100% tarafsız davrandığını ve tarafsız uzmanları seçtiğini söyleyebilir misin? :ggsy:

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Senin bilmediğin ve/veya çokbilmişlik yapmadığın bir konu var mı, diye sorsam?
İşin uzmanları(!) diyorsun ya, işte tam da burası zurnanın zaart dediği yer olsa gerek.:ggsy:
Bu noktada 100% tarafsız davrandığını ve tarafsız uzmanları seçtiğini söyleyebilir misin? :ggsy:
Benim bilmediğim o kadar çok konu var ki :) Bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam belki de aya hatta marsa ulaşırdım :)

Ruh konusu metafizik bir konudur. Bu noktada kimin uzman olduğu sizin şahsi tecrübelerinize göre karar vereceğiniz bir konudur. :)

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim bilmediğim o kadar çok konu var ki :) Bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam belki de aya hatta marsa ulaşırdım :)
Ruh konusu metafizik bir konudur. Bu noktada kimin uzman olduğu sizin şahsi tecrübelerinize göre karar vereceğiniz bir konudur. :)
Yahu yükseklerden(!) uçmayı ve Marsa gitmeyi birakıp, azıcık aşağıya gel. Korkma yemezler senin.
Hayır; senin bilmedigin hiçbir konu yok gibi, çünkü buradaki her konuda uzmanlık taslıyorsun.
Her konuya, c/plerini istiflemiş olduğun tarafgir(!) iletilerini yapıştırmaktan bıkmadın.

Karşında 14 yaşında bir çocuk olsa dahi, umurunda değil ve bu noktada utanmak aklına bile gelmiyor.
Halbuki sen de o yaştaki kendi çocuğunun başkaları tarafından din ile beyninin yıkanmasını istemezsin!

Yazan tarafından düzenlendi:

Part-Time God

ll ☆
Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Metafizik ile bilimi değil, bunların verilerini ruh konusunu analiz ederken birleştirdim
Önce ruhu kanıtlayın dediğimde şöyle bir savunma yaptınız:
Madde ötesi ile bilim ilgilenmez. Madde olmayan şeyden bilimsel kanıt istenmez. Ancak mantık kurallarını işleterek sonuca gidebilirsiniz:
Sonrasında tartışmanın devamında, metafizik ile bilimi birleştirdiniz. Ortaya Kur'an'da ufak bir kısmı bile geçmeyen bir ruh modeli oluşturdunuz. Bu konuda da sizinle mantıklı bir şekilde tartışamayacağımız belli oldu. Bu konuda da sizi cevapsız bırakacağım. Düzgün bir şekilde tartışacak düzeye geldiğinizde bunu belirtirseniz, tartışmaya devam edebiliriz. Ancak şu an bunu tartışacak olgunluğa sahip değilsiniz. Ne yazık...

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Yahu yükseklerden(!) uçmayı ve Marsa gitmeyi birakıp, azıcık aşağıya gel. Korkma yemezler senin.
Hayır; senin bilmedigin hiçbir konu yok gibi, çünkü buradaki her konuda uzmanlık taslıyorsun.
Her konuya, c/plerini istiflemiş olduğun tarafgir(!) iletilerini yapıştırmaktan bıkmadın.

Karşında 14 yaşında bir çocuk olsa dahi, umurunda değil ve bu noktada utanmak aklına bile gelmiyor.
Halbuki sen de o yaştaki kendi çocuğunun başkaları tarafından din ile beyninin yıkanmasını istemezsin!
Alemi nasıl bilirsin?

Kendin gibi

Uzmanlık taslama iddianızın kaynağı bizzat sizin bilinçaltınız :)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Önce ruhu kanıtlayın dediğimde şöyle bir savunma yaptınız:

Sonrasında tartışmanın devamında, metafizik ile bilimi birleştirdiniz.
Metafizik ile bilimi birleştirmediğimi net olarak ifade ettim. Aynen şöyle yazdım:

"Metafizik ile bilimi değil, bunların verilerini ruh konusunu analiz ederken birleştirdim"
Ortaya Kur'an'da ufak bir kısmı bile geçmeyen bir ruh modeli oluşturdunuz.
İslamda her şeyin ayetlerde herkesin anlayacağı açıklıkta anlatıldığını kim söyledi size? :)
Bu konuda da sizinle mantıklı bir şekilde tartışamayacağımız belli oldu. Bu konuda da sizi cevapsız bırakacağım. Düzgün bir şekilde tartışacak düzeye geldiğinizde bunu belirtirseniz, tartışmaya devam edebiliriz. Ancak şu an bunu tartışacak olgunluğa sahip değilsiniz. Ne yazık...
Sizin mantığınızla siz ne iddia ederseniz edin biri kalkıp "Bu konuda da sizinle mantıklı bir şekilde tartışamayacağımız belli oldu. Bu konuda da sizi cevapsız bırakacağım. Düzgün bir şekilde tartışacak düzeye geldiğinizde bunu belirtirseniz, tartışmaya devam edebiliriz. Ancak şu an bunu tartışacak olgunluğa sahip değilsiniz. Ne yazık..." yazarsa sizin iddialarınız şıp diye çürümüş mü olacak? :)

Part-Time God

ll ☆
Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Metafizik ile bilimi birleştirmediğimi net olarak ifade ettim. Aynen şöyle yazdım:

"Metafizik ile bilimi değil, bunların verilerini ruh konusunu analiz ederken birleştirdim"

İslamda her şeyin ayetlerde herkesin anlayacağı açıklıkta anlatıldığını kim söyledi size? :)

Sizin mantığınızla siz ne iddia ederseniz edin biri kalkıp "Bu konuda da sizinle mantıklı bir şekilde tartışamayacağımız belli oldu. Bu konuda da sizi cevapsız bırakacağım. Düzgün bir şekilde tartışacak düzeye geldiğinizde bunu belirtirseniz, tartışmaya devam edebiliriz. Ancak şu an bunu tartışacak olgunluğa sahip değilsiniz. Ne yazık..." yazarsa sizin iddialarınız şıp diye çürümüş mü olacak? :)
Yine laf çarpıtıyorsunuz. Bu laf çarpıttığınız için tarafımca yapılan uyarıdır. Mesajınız bundan sonra cevapsız bırakılacaktır.

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Neredeyse her Hristiyan akımı İsa'nin Tanrı'nın oğlu olduğunu kabul eder. O zamanda aksini söyleyen yoktu, çünkü İsa'nın Tanrı'nın oğlu olmadığı daha yeni bir düşüncedir.

Eş zamanlı yürümüyor: Say (O Muhammad, unto the idolaters): Disbelieve ye verily in Him Who created the earth in two Days, and ascribe ye unto Him rivals ? He (and none else) is the Lord of the Worlds. He placed therein firm hills rising above it, and blessed it and measured therein its sustenance in four Days, alike for (all) who ask; Then turned He to the heaven when it was smoke, and said unto it and unto the earth: Come both of you, willingly or loth. They said: We come, obedient. Then He ordained them seven heavens in two Days and inspired in each heaven its mandate; and We decked the nether heaven with lamps, and rendered it inviolable. That is the measuring of the Mighty, the Knower,"
....O ki Dünyayı 2 günde yarattı....4 günde üzerine dağları koydu ve kutsadı....Sonra Yedi gök katmanını 2 günde sıraladı.
Sadece şuna cevap vermek istiyorum, hala Tanrı'nın oğlu olduğunu her Hristiyan savunur fakat Tanrı olduğunu savunmamaya başlamıştır. Bunu eski bir Hristiyan olarak söylüyorum. Tanrı'nın oğlu, kafirce bir kavram değildir çünkü Tanrı ona "oğlum" diye seslenir İncil'de, oğlum demesinin sebebi de bir benzetmedir. İbrahim, günahları için Tanrı'ya oğlunu kurban edecekti, kuzu geldi. Tanrı da, insanlar çok günahkar olduğu için kendi oğlunu insanlara kurban verdi, bu yüzden oğlum diyor yoksa Meryem'le cima ettiği için değil.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Alemi nasıl bilirsin?
Kendin gibi
Uzmanlık taslama iddianızın kaynağı bizzat sizin bilinçaltınız :)
Sevsinler senin(!) ălemini...
Oku bir daha:

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hangi lafınız aslında ne anlama geliyordu da ben hangi anlama çekip çarpıttım? :)
Sen şimdi bu soruyu kime soruyorsun?
Sürekli yasaklanmış birine soruyorsan, senin mantığını sevsinler. Yok eğer, gööööya foruma soruyorsan, yine senin bu yamuk mantığını sevsinler.

Sen bugün muhtemelen uyuya kaldın, sabah namazını da kaçırdın, kızgınsın...
...bu nedenle o çoook anlamlı gülücüklerini kime göndereceğini şaşırdın.

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
Fakat Dünya gerçektende düzdür!
Hahhaha bidakka
1602490434689.png

Size göre böyle mi reis?

Son konular