Kuran'ın Bir Benzerinin Yazıldığını Biliyor muydunuz?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
kuranin-bir-benzerinin-yazildigini-biliyormuydunuz.jpg

İslamiyetten ayrılan iki Arap, benzeri yazılamaz denilen Kuran' ın bir benzerini yedi yıllık uğraş sonucunda yazmayı başardı. Böylece bin dört yüz yıllık "Kuran'ın bir Sure'sinin bile benzeri yazılamaz" mitosu çökmüş oldu. The True Furqan, Türkçe de Gerçek Furkan (doğruyu yanlıştan ayırt eden) anlamına geliyor. 366 sayfa olan The True Furqan, Arap Dili ve Edebiyatı profesörlerinden de geçer not aldı.

Aynı Kuran'daki gibi hatta daha iyi şiirsel dil kullanıldığı belirtilen kitapta bu güne kadar Arapça gramer hatası da bulunamadı. Bu e-kitap şimdilik sadece Arapça ve İngilizce dil seçeneği içeriyor.
Gerçek Furkan'ın web sitesi:
www.islam-exposed.org

Bu web sitesi kapatıldığı için The True Furqan'a web.archive.org sitesinde yer alan aşağıdaki arşiv linkinden ulaşabilirsiniz:
http://web.archive.org/web/20080822045534/www.islam-exposed.org/furqan/contents.html

Güncelleme (12.10.2016)
Şu anda web.archive.org sitesine bazı internet sağlayıcılarından ulaşım olmayabiliyor. Bu nedenle The True Furqan'ı pdf dosyası olarak aşağıya ekliyoruz. Tıklayarak indirip okuyabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Yazarı tarafından düzenlendi:

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bu kitabı nereden satın alabiliriz (türkçe)
Şu an Türkçesi yok. Aslı arapça ve ingilizce çevirisi var. Belki ilerde Türkçeyede çevrilebilir. Bunu ancak internetten bulabilirsin. Kitap halinde satıldığını duymadım. Zaten öyle bişey olsa yobazlar olay çıkarır malum. :)

Macit

ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
The True Furqanı hangi siteye koyarsan yasaklıyorlar. Bir kere bu kadar yasağın olması, çok ciddi bir korkunun ve kimin haklı olduğunun göstergesi.

Müslümanlar eğer dinlerine güveniyorlarsa neden bu kadar yasak ve sansür meraklısılar, bunu bir düşünmeleri lazım.

Halbuki haklı olan adam hiçbir şeyi yasaklama gereği duymaz. Çünkü hiçbir şeyden korkusu olmaz.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bunlar Kuranın benzerini yazmış ama kim uğraşır Kuranın benzerini yazmak için. İnsanlar herhangi bir kitabın benzerini yazmak için neden uğraşsın ki? Zor bir şey değil, oturup yazarsın benzerini ama kim zamanını böyle boş işler için harcar.

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Piyasada Kuranın benzeri hatta Kurandan çok daha üstün sürüyle kitap var.

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Midemi bulandıracak kadar okudum.
Eminim baştan sona bir kez bile okumamışsındır. Zaten okusan da fark etmezdi. Çünkü Kuran ve hadis lap diye açılıp okunmaz. Her ikisi de tefsirle okunmalıdır. Hemen Elmalılı Tefsiriyle yeniden okumaya başla. Ondan sonra gel görüşelim.

Düşünce
Muvahhid
Benzeri var diyenler bile nereden bulabiliriz diyor ha ha ha yok ki bulasınız ayrıca copy paste yaparak sende yazarsın lafa bak onun bütün her şeyin tabiatından ve matematiksel kusursuzluğundan Allahın indirdiğini anlayabiliyoruz. Var olan kuranı incili tevratı bul copy paste yap iki tanede sen ekle tamam oldu bitti kuranın aslına sen değiştirebildin mi akılsız o yine Allahın himayesinde ona senin yaptığın günah dokunur mu ama kıyamet günü görürsün nananayları. Onun benzeri yazmakla sen kime kafa tutuyorsun senin atan firavun da aynısını söylerken Londra'da British Museuma gitte gör Kuran'da helak edilişi ve ibret için bedeninin korunacağı anlatılan firavunun halini bak gözünün içine dürtüyor bak Gelecek zamandan bahseden ayet Yunus Suresi 90. 91. ve 92. Ayetler:

"İsrailoğullarını denizden geçirdik. Firavun da, askerleriyle birlikte zulmetmek ve saldırmak üzere, derhal onları takibe koyuldu. Nihayet boğulmak üzere iken, “İsrailoğulları’nın iman ettiğinden başka hiçbir ilâh olmadığına inandım. Ben de müslümanlardanım.” dedi.
Şimdi mi?! Oysa daha önce isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun.
Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için, kurtaracağız. Çünkü insanlardan birçoğu âyetlerimizden gerçekten habersizdir."

Hadi ölümünüzü geri çevirin de Rabbinize kavuşmayasınız.

Furkan

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

İslamiyetten ayrılan iki Arap, benzeri yazılamaz denilen Kuran' ın bir benzerini yedi yıllık uğraş sonucunda yazmayı başardı. Böylece bin dört yüz yıllık "Kuran'ın bir Sure'sinin bile benzeri yazılamaz" mitosu çökmüş oldu. The True Furqan, Türkçe de Gerçek Furkan (doğruyu yanlıştan ayırt eden) anlamına geliyor. 366 sayfa olan The True Furqan, Arap Dili ve Edebiyatı profesörlerinden de geçer not aldı.

Aynı Kuran'daki gibi hatta daha iyi şiirsel dil kullanıldığı belirtilen kitapta bu güne kadar Arapça gramer hatası da bulunamadı. Bu e-kitap şimdilik sadece Arapça ve İngilizce dil seçeneği içeriyor.
www.islam-exposed.org

Bu web sitesi kapatıldığı için The True Furqan'a web.archive.org sitesinde yer alan aşağıdaki arşiv linkinden ulaşabilirsiniz:
http://web.archive.org/web/20080822045534/www.islam-exposed.org/furqan/contents.html

Güncelleme (12.10.2016)
Şu anda web.archive.org sitesine bazı internet sağlayıcılarından ulaşım olmayabiliyor. Bu nedenle The True Furqan'ı pdf dosyası olarak aşağıya ekliyoruz. Tıklayarak indirip okuyabilirsiniz.
İçeriği tamamen hristiyaca yazılmış arapları hristiyanlığa döndürmek amacıyla yazıldığını düşündüğüm kitaptır kuranla hiçbir alakası yoktur. Adının kendi adım olmasından utandıran kitaptır ayrıca.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
İçeriği tamamen hristiyaca yazılmış arapları hristiyanlığa döndürmek amacıyla yazıldığını düşündüğüm kitaptır kuranla hiçbir alakası yoktur. Adının kendi adım olmasından utandıran kitaptır ayrıca.
Bu kitabı yazan iki Arap ateisttir. Hristiyanlıkla bir alakası falan yok. Nereden çıkardın bunu. Nasıl ki Muhammed ve arkadaşları Kuranı yazmışlarsa, onlarda bu kitabı yazmış. Bu kadar basit.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

www.islam-exposed.org

Güncelleme (12.10.2016)
https://sorularlaislamiyet.com/true-furqan-el-furkanul-hak-hakkinda-bilgi-0 Kimler açıp okuyacak bilmiyorum ama bu linki bırakıyorum.

Üst Alt