Kuranın Saçmalığı

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Gerçekten doğru. Kuran'ı incelemeye başladığımda özellikle namaz konusunda ne diyor hep ona dikkat ederdim. Hatta bu konuya yoğunlaşmam bir çok pasajı gözden kaçırmama neden oldu. Ya arkadaş, dinden çıkıyorsun, kafandaki tortuları rahat vermiyor. Zihni dinden temizlemek çok kolay bir iş değil.

Peki Kuran'da namaz konusunda dişe dokunur bir şey söylüyor mu? Hayır. Ben ilk muslimlerin namaz mamaz kıldığını hiç ama hiç sanmıyorum.

Lafimur

Çaylak
Düşünce
Deist
Gerçekten doğru. Kuran'ı incelemeye başladığımda özellikle namaz konusunda ne diyor hep ona dikkat ederdim. Hatta bu konuya yoğunlaşmam bir çok pasajı gözden kaçırmama neden oldu. Ya arkadaş, dinden çıkıyorsun, kafandaki tortuları rahat vermiyor. Zihni dinden temizlemek çok kolay bir iş değil.

Peki Kuran'da namaz konusunda dişe dokunur bir şey söylüyor mu? Hayır. Ben ilk muslimlerin namaz mamaz kıldığını hiç ama hiç sanmıyorum.
Zaten namaz da mehdi gibi yani Müslümanlar Hristiyan ve Yahudilerin ibadetlerini görmüşler ve namaz diye bir şey uydurmuşlar. Mehdi de Hristiyanlar ve Yahudilerin bir kurtarıcısı olmasından çalınmıştır.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben namazın Zerdüşt - Hind ekseninden geldiğini tahmin ediyorum. Bilemem aslını ama bir tahminim de ilk muslimlerin sadece Kuran okunduğunda ayağa kalktıkları (kıyam) ve secde ayeti geldiğinde secde ettikleri. O zaman namaz bundan ibaret olabilir.

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran hacca gidin der ama nereye gidileceğini bilene ödül vereceğim. Bekke denen bir yer söyler. Bekke neresi? İslamla kafayı kıran adamlar bile yalan uydurmak zorunda kalır. Bekke’ye Mekke denir mi yahu? Bekke Mekke değildir. İncirli, zeytinli, bol av hayvanlı bir yer. Neresi o halde?

Zekat da bir bilmecedir. Zekat ile sadaka hep karıştırılır. Aynı şeyler değildir. Kuranı okuyup zekatın sadaka olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Salat sonrası verilir. Ama kime, niye, ne verilir? Anlayamazsınız..

Bu arada salat ne? O da apayrı bir bilmece! Kesinlikle bildiğimiz anlamda namaz değil. Allah peygamber için salat eder diye bir ayet var. Allah peygambere secde eder, namaz kılar mı be?

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bizim Muvahhid hacılar demek ki ibadet yapmamak için hadisleri reddediyorlar!

Hadi bunu da açıklasın Ateistler! 🤣

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
İnsanın dinden çıkması çok kolaydır ama dinin insandan çıkması zor der babam. :D
Aynı fikirdeyim, çünkü ben hem babayım hem de bunun böyle olduğunu iyi bilirim.
Hatta içinde "Allah" geçen kelimeleri kullanmamayı başarmak için senelerimi harcadım.

Yazan tarafından düzenlendi:

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Kuranda namazdan bahsetmezken Muhammedin karılarından yemeğinden bahsetmesi bile insanları dinden çıkartabilir.
Bu mălum elçiye mahsus olan pasajlar, hem bu kitabın saçmaladığının hem de birilerini kayırdığının resmidir aslında. Ha evet, aynı zamanda insan ürünü olduğunu da bas bas bağırmaktadır.

Son konular