Kurban Vahşeti

bealmondo

Üye
Düşünce
Panteist
Konu Sahibi
Esas sorun kutsal kitapların empoze ettiği eşref-i mahlukat anlayışı. Dünyadaki her şey her canlı bizim için var anlayışı mutlak hakikat gibi anlaşılıyor insanlarda. Konuşuyor olabilmen veya bir bilince sahip olabilmen seni onlardan ne kadar üstün yapabilir ki ? Çoğu insanın kurban etme fikrinin evveliyatına ilişkin bir fikri olduğundan dahi şüpheliyim. Neyse konu burada kapanmalı sanırım.

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid
6lack de Furor, post: 54812
Asla din değiştirmeyecek insanlar ile tartışıyorsun. Sonuçsuz boş bir çaba. Allah zamanını boşa harcayanları sevmez ey Süslüman! / ne güzel söyledin kafirliğini. işte The END. böylece Cehennemliklere yazıldın. diğerleride senin gibi. sizin ölüm anında paçanız tutuştuğunda pişmanlığınız boşa. Hak Din ortada. İslam Hak Dindir ama kafirliğinize ve asla vazgeçmeyeceğinize şahitlik ediyorsunuz. bende şahidim halinize.

O örgütler Batı'da gerçek Müslümanlar gibi gözüküyor ve milyonlarca insan Müslümanlardan korkuyor. Siz ise hiçbir şey yapmıyorsunuz. / kimseyi korkutmuyor, İslam-ofobi bir algıdır. bunu Müslüman olan bilir. buna rağmen İslam'a girenler var. medya algısını s.tir et.

Ses çıkarmadığımı nereden biliyorsun? Burada ses çıkarmıyorum, çünkü bir işe yaramayacak. Ama sosyal medyada bilgilendirme çalışmaları yaptığım oldu, birkaç bin etkileşim aldım ve bazı güzel olaylara da vesile oldu. Kendimi ifşa etmemek için şimdi bunları açık açık göstermeyeceğim elbette. / göstermiyorsan, ben nerden bilicem yaptığını? ayrıca internet üzerinden yaptığını kim sallar. bize diyorsun ya niye örgütlerin eylemlerini engellemiyorsun diye, sende git kasapları bizzat engelle sıkıyorsa. nazik paçanı göreyim senin.

Allah yarattığını bana sormak zorunda, çünkü ben içinde yaşayacağım. Gerçi benim nasıl bir yer isteyeceğimi de biliyor. Tüm ihtimalleri biliyor ama bana bazı şeyleri zorla dikte ettiriyor ki bu sistem çok saçma. Çoooooook saçma. 3 yaşındaki çocuk bile daha güzel ve daha barışçıl bir sistem kurabilir. Bu sistem kendiliğinden oluştuğu için üzülmekten başka çaremiz yok (et ile beslenme). Ama yapay et çıkınca... / ALLAH , neyi yaratacağını kimseye sormaz. O'nun Kudretinde ve Mülkünde kimsenin birşey demeye hakkı yok. buna rağmen kimseye zulmetmiyor, pireyi zorla deve yapıyorsunuz reziller. senin yerin hazır yer hayal etme. öyle bir Azab edilecekki, "onların altlarında Ateşten yataklar, üstlerinde de yine Ateşten örtüler vardır. işte Biz, zalimleri böyle cezalandırırız" Ayet hükmünce yerin hazır hiç dert etme. sen dikteyi o zaman gör, "(Ateşe) girin, artık sabretsenizde sabretmesenizde sizin için birdir" Ayeti hükmünce, seni nasıl Azaba bırakıyor gör.

kafirlerin sanki bütün rezillikleri sona erdi de, et derdindeler. 3 yaşındaki çocuk daha barışçıl sistem kurarmış, imtihandasın kafasız. Cennet'i anlattığımda bu dünyadaki bütün sıkıntıların neden orda olmadığını anlıyorsunuz. çünkü imtihanın neticesidir Cennet. zaten Cennete layık ameller yapan da bu dünyayı "Cennet" gibi yapar. fakirliği ortadan kaldırır, muhtaç kimseyi bırakmaz. öksüzü yetimi, ailelere kavuştururlar. para için birbirlerine zulmetmezler.

malesef insan birbirine zulmediyor. ama ALLAH , zulmetmez.

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
ben bu dediklerime inanıyorum çünkü hocayım. birçoğunun böyle yapmadığınıda biliyorum o yüzden üstüne basa basa kurbanda niyetin önemini anlattım. çünkü o niyete göre napman gerektiğini bilirsin. et derdinde olan biri hayvanın gözünün yaşına bakmaz usül tanımadan hayvanı keser.
Hoca mısın?
Kocaman bir yemin et!
Eğer doğru ise, durum göründügünden de vahim.

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid
Esas sorun kutsal kitapların empoze ettiği eşref-i mahlukat anlayışı. Dünyadaki her şey her canlı bizim için var anlayışı mutlak hakikat gibi anlaşılıyor insanlarda. Konuşuyor olabilmen veya bir bilince sahip olabilmen seni onlardan ne kadar üstün yapabilir ki ? Çoğu insanın kurban etme fikrinin evveliyatına ilişkin bir fikri olduğundan dahi şüpheliyim. Neyse konu burada kapanmalı sanırım.
iraden var, imtihandasın. o yüzden kainattaki herşey nimet olarak verildi. buna hayvanlarda dahil.

"Kimine binesiniz, kimini de yiyesiniz diye hayvanları yaratan Allah'tır." (Mü'min Suresi 79. Ayet)

mad hatter

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
ahmak, hayvan kendi açlığından avlanıyor da, peki sen neyden avlanıyorsun? sen günümüz toplumuna bakma, çok evvelki devlet sistemi olmayan toplumlarda insanlar kendi azığını kendi bulmak zorundaydı. ne için avlanacaktı? onlarda mecburiyetten avlanmıyormuydu ahmak. gıda için avlanmıyormuydu? ne ahmaksın sen ya? şimdi ise sistem var, birileri tarafından avlanmış hayvanı satış yerinde parayı bastırıp, hayvanı alıyorsun tek fark bu. eskiden olsa aileni çoluğunu çocuğunu doyurmak için herkesin kendi avlanması gerekiyordu. ya büyüttükleri hayvanlardan besleniyorlar yada gidip ceylan geyik avlıyorlardı. halen denizden avlanılmıyormu? onların canı yokmu be kafasız. sen ne kadar bencil düşünen birisin.

kurbanda fakire dağıtılan et, zorunamı gitti mendebur?

bebekliğinden beri sebze yiyen çocuğun gelişimi olamaz kafasız. et yemek zorunda. illaki kesilmiş bir hayvanı hayatında yemiş bulunacaksın. neyin ayağını yapıyorsun sen?

sen ve senin gibiler katıksız beyinsiz. oku haberi.
Beyin özürlü spastik moron. Fakire et dağıtınca onun fakirliği mi ortadan kalkıyor? Fakir et yeyince ertesi gün acıkmıyor mu? Hayvanın boğazını kestin de onun fakirliği mi geçti? Gerzek!

Kuran'da fakire ver der de, fakirin fakirliğini ortadan kaldır, sistemi değiştir demez! Neden demez? Çünkü dinler anca fakirlikten prim yapabilir!

Ben doğanın süper iyi süper güzel bir yapı olduğunu iddia etmiyorum zaten. Ama sen gibi gerzeğin hayvan katlinin bayramını yapması beni sinirlendiriyor. Bari kendini biraz olsun kötü hisset. Moron.

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid
Beyin özürlü spastik moron. Fakire et dağıtınca onun fakirliği mi ortadan kalkıyor? Fakir et yeyince ertesi gün acıkmıyor mu? Hayvanın boğazını kestin de onun fakirliği mi geçti? Gerzek!

Kuran'da fakire ver der de, fakirin fakirliğini ortadan kaldır, sistemi değiştir demez! Neden demez? Çünkü dinler anca fakirlikten prim yapabilir!

Ben doğanın süper iyi süper güzel bir yapı olduğunu iddia etmiyorum zaten. Ama sen gibi gerzeğin hayvan katlinin bayramını yapması beni sinirlendiriyor. Bari kendini biraz olsun kötü hisset. Moron.
sen sus be, sebzeyle beslenemiyormusun deyipde ahmakça laf eden sensin. görüyormusun daha bebeğe sırf sebze yedirmeye başlamışlar, ölmüş. sen ahmaksın beyinsizsin. etin insan için gerekliliğini dahi bilmiyorsun. et yiyince fakirin fakirliği ortadanmı kalkıyor dedik. onunda et yemek hakkıdır. normal zamanda alamıyorsa senede bir defa kursağından geçiyor onlarında. bunu düşünmekmi sorun oldu rezil.

Kur'an'da fakirleri düşünün buyuruluyor, zekat emrediyor zaten ahmak. herkes malının 40'ta birini verse şu coğrafyada fakir kalmaz. Hak Din (haşa) fakirlikten prim yapmaz, primi siz çelişki arayarak zorla yalan ve iftira yükleyerek yaparsınız. bana kendinizi anlatmayın. Kur'an'da fakiri doyurun diye bildirmesi herkese gücünün yettiğince yapabilmesi içindir. ama sen zaten zenginsen malının 40'ta birinı vermen farz be ahmak. şurda millet olarak verdiğimiz vergiyle zaten fakir kalmazdı beyinsiz. o kadar verilen para nereye gidiyor nereye kullanılıyor diye soruyormusun da, Dinin fakire yardımını suçluyorsun?

ahmak, Kurban bayramının, bayram sayılmasının sebebi paylaşım olduğundandır hayvan öldüde zil takıp oynayalım diye değil manyağa bak ya. bizi sadist yaptı, defol git kasaplara et kurumlarına söyle bunları. bize değil. onlar yıl boyu nice hayvanı ne şartlarda kesiyorlar belli de değil. onlarda artık merhamet de kalmamıştır. durmaksızın yılın 365 günü para kazanacak diye hayvan kesende merhametmi kalır. git içindeki kini pisliği onlara kus. git söylede seni enine boyuna dilimlesinler.

6lack de Furor

☆☆
Senato Üyesi
Düşünce
Ateist
sapık insanların sapıklığı dedim. şerefsizliğini yediririm sana. İslam (haşa) "böyle yapın" demiyor.
Valla ben tokum yedirmene gerek yok. :ggsy:

Bir de neden "haşa" diyorsun? Allah salak mı ki anlamıyor senin ciddi anlamda demediğini?

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
çocuğa kesik başı gösterip fotoğraf çekmeler, kan içindeki hayvanın üstüne binmeler, traktör arkasında sallandırıp götürmeler. bunlar cehalet de değil, sapıklıktır.
Sen bu yaşına kadar kurbanlık bir hayvan seçtin mi?
Seçmiş olduğun kurbanlık hayvanı kendin mi boğazladın yoksa daha becerikli olana mı boğazlattın?
Yukarda hoca olduğunu iddia etmiştin, yani boğazlama işini iyi bilmelisin.

Şimdilik sıvıştım

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bunlar insan olmazlar. Bunların tepesinde bir kafir diktatör olacak, dışarda kurban keseni ben de aynı kurban gibi keserim diyecek, bunların gıkı çıkmayacak! Bunlara lazım olan bu. Yoksa bunların insan olması diye bir durum söz konusu değil.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
çocuğa kesik başı gösterip fotoğraf çekmeler, kan içindeki hayvanın üstüne binmeler, traktör arkasında sallandırıp götürmeler. bunlar cehalet de değil, sapıklıktır.
Ne cehaleti,ne sapığı,müslümanlar işte..
Gerçekleri kabul etmek zor..!

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid
Ne cehaleti,ne sapığı,müslümanlar işte..
Gerçekleri kabul etmek zor..!
Müslümanlık, ALLAH'a dosdoğru kul demek değildir. Müslüman, İmanın şartlarını kabul edendir, yani İman etmiş olandır. onun dışında çiğnediği Emirlerden dolayı hatasını bilip samimi olarak tövbe edip dosdoğru olmazsa, işlediği günahlar Ahiret'te yakasını bırakmaz. o yüzden "Müslüman" ayrı şey, "Takvalı Mümin" ayrı şeydir.

İslam'a girenler "müslüman" oldular diye hiçbir şeyi garantileyemezler. sadece İman ettim deyip kurtulmak yok, öyle bir dünya yok. hayvana yapılan eziyetin bile hesabı sorulur.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Müslümanlık, ALLAH'a dosdoğru kul demek değildir. Müslüman, İmanın şartlarını kabul edendir, yani İman etmiş olandır. onun dışında çiğnediği Emirlerden dolayı hatasını bilip samimi olarak tövbe edip dosdoğru olmazsa, işlediği günahlar Ahiret'te yakasını bırakmaz. o yüzden "Müslüman" ayrı şey, "Takvalı Mümin" ayrı şeydir.

İslam'a girenler "müslüman" oldular diye hiçbir şeyi garantileyemezler. sadece İman ettim deyip kurtulmak yok, öyle bir dünya yok. hayvana yapılan eziyetin bile hesabı sorulur.
Salla tabi,meydan boş..
-Neye dayanıyorsun?Yani fıkıhta kimin arkasındasın?
Ve,seçtiğin ekolün doğru/hak olduğunu nereden biliyorsun?
1024px-Islam_branches_and_schools.svg.png

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid
Salla tabi,meydan boş..
-Neye dayanıyorsun?Yani fıkıhta kimin arkasındasın?
Ve,seçtiğin ekolün doğru/hak olduğunu nereden biliyorsun?
Ekli dosyayı görüntüle 3593
bunlar ne be? İslam'ın mezheplerle ne alakası var ahmak? dengesizsin sen. ben neyden bahsediyorum bu ahmak ne diyor. mezhepler, İslam hukuku değildir. mezheplerin tarikatçılıktan farkı yok.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
bunlar ne be? İslam'ın mezheplerle ne alakası var ahmak? dengesizsin sen. ben neyden bahsediyorum bu ahmak ne diyor. mezhepler, İslam hukuku değildir. mezheplerin tarikatçılıktan farkı yok.
İslam'ın mezheplerle alakası yok dedi ::D
Senin kafandaki islam anlayışının temeli ne?
Maturiden mi yanasın,Eşariden mi,mutezileden mi,haricilerden mi?
Necisin sen?

mehsan

Denetimde
Düşünce
Muvahhid
İslam'ın mezheplerle alakası yok dedi ::D
Senin kafandaki islam anlayışının temeli ne?
Maturiden mi yanasın,Eşariden mi,mutezileden mi,haricilerden mi?
Necisin sen?
ne diyorsun sen be? İslam'da mezhepcilik yasak. İslam'da mezhep olsa, 4 halife de kendine mezhep çıkaramazmıydı? aç bir yerinle alay et sen. İslam'ı hiçkimse kendi tekeline çekemez.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
ne diyorsun sen be? İslam'da mezhepcilik yasak. İslam'da mezhep olsa, 4 halife de kendine mezhep çıkaramazmıydı? aç bir yerinle alay et sen. İslam'ı hiçkimse kendi tekeline çekemez.
İslam dediğin şeyi nereden/kimden öğrendin?
Bunu söylesene..