Kuşun yüksek fizik bilgisi

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bakmayın böyle sakin durduğuna bu saksağanlar kedilere bile dayılanıyorlar. Acayip zeki olmalarının yanı sıra manyaklar da.

Şizofrenist

Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
Kesinlikle öyle. Kuş deyip geçmemek lazım.
Eğer insanlar yerine onlar geliştirilmiş olsaydı, insan taş atıp su içmeye çalıştığında onlarda bizim gibi hayrete düşerdi. "A a! Ne kadar ilginç! Bunlarında aklı varmış." Falan.

Belgesel izleyen insanlar aslında bu kuşun sıra dışı olmadığını bilir.
Çoğu canlının zekice şeyler yaptığı gözlemlenmiştir.

unacceptable

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Eğer insanlar yerine onlar geliştirilmiş olsaydı, insan taş atıp su içmeye çalıştığında onlarda bizim gibi hayrete düşerdi. "A a! Ne kadar ilginç! Bunlarında aklı varmış." Falan.

Belgesel izleyen insanlar aslında bu kuşun sıra dışı olmadığını bilir.
Çoğu canlının zekice şeyler yaptığı gözlemlenmiştir.
Bu biyoloji ve doğa iko ve büyüleyici bir alan. Bu sebeple bana en basit şey bile büyüleyici geliyor. Denk geldikçe izledim hep bu kuşları ve gerçekten büyüleyici hepsi. :) Birçok canlının zekice şeyler yaptığını bende biliyorum ama bu büyüleyici olmadığını göstermiyor.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İşte bu yüzden bu canlıları yemek zorunda olmamızı hayatım boyunca hiç kabullenemedim. "Allah bunları size rızık olsunlar diye yarattım dedi" iddiasından nefret ediyorum. Alın o allahınızı öyle dediyse... Bilirsiniz. Aynen öyle yapın. Bu gezegende yaşamaktan hoşnut değilim. Bu gezegeni sevmedim. Bu gezegende canlılar yaşamak için birbirlerini öldürmek zorundalar.

Ama bu gezegendeki süremi en iyi şekilde değerlendireceğim. Süreç sonsuz... Daha korkunç gezegenlere çatmak da var tabii ama süreç sonsuz olduktan sonra önemsiz.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Geçen sene Amerika'dan Avustralya'ya giden bir çulluk türü, rüzgar ters yönden sert esince zor anlar yaşadı. Fakat başarıyla Avustralya'ya iniş yaparak bu güne kadar görülmüş en uzun kuş uçuşu mesafe rekoruna imza attılar. Uzun uçuşlar 10 bin kilometre civarı uçuşlar kabul edilir. Bu çulluklar 12 bin kilometre uçtular. Çip takılarak kuşun rotası GPS den izlendi. Rüzgar sürükledikçe rotasını düzeltti. İnanılmazdı, muhteşemdi. Avustralya'yı görüyor gibi rota düzeltmeleri yapıyordu. Sert ve ters rüzgara rağmen rotadan hiç çıkmadı. İnanılmaz. Büyük okyanus... Konaklama yeri yok. Direk uçuş. İnanılır gibi değil.

Amerika'nın güney ucu ile Avustralya çok uzak değil Google maps'dan küre olarak bakarsanız. Ama bu muhteşem kuşlar Kuzey Amerika'dan yola çıkıyorlar. Yani hiç kış görmüyorlar. Bilindiği gibi kuzey ve güney yarımkürelerde mevsimler terstir. Yaz nerdeyse oraya. Ne muhteşem hayvanlar. Aborjinler bu kuşları kutsal sayıyor ve müjdeci olarak görüyorlar. Onların gelişini danslarla kutluyorlar.

Düşünelim ki iki kıtayı da biz keşfetmeden çooook önce keşfetmişlerdi.

Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular