Laiklik Ateizm Değil Korkmayın

Timur

Üye
Mesajlar
56
Tepki puanı
45
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Meclis başkanı İsmail Kahramanın "laiklik anayasadan çıkarılmalı, anayasa dindar olmalı" açıklamaları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğanın "laiklik ateizm değil korkmayın" açıklaması oldu. Bu açıklama bir açıdan doğru. Laiklik elbette ateizm değildir. Bu yönüyle doğru. Fakat birde meselenin bilinç altı boyutu var.

Burada birçok kişinin atladığı ince bir detay var. Korkulacak olan ne? Ateizm mi Laiklik mi? Cumhurbaşkanının korkulacak şeyden kastı şüphesiz ateizmdir. Yani ateizm kötü bir şey korkulacak bir şey. Ama laiklik ateizm değil siz korkmayın demek istiyor.

Peki ateizm neden korkulacak şey olsun ki. Ateistler inançları uğruna dünyada durmadan adam mı öldürüyor? Katliamlar mı yapıyor? Yoksa kelle mi kesiyor, adam mı biçiyor? Evet ateistler bunların hiçbirini yapmıyor. Fakat bunların hepsi İslamda var ve Müslümanlar bunları yapıyor. Dini için adam öldüren Müslümanlar. Allah'ı için kelle kesen Müslümanlar. Sadece dine eleştiri getirdiği için adam katleden yine Müslümanlar. İnsanlar kendi gibi inanmadığı için, insanlara baskı yapan yine Müslümanlar.

Gördüğünüz gibi Müslümanların yaptığı kötülükler kendi boylarını aşmıştır, sonu bucağı yok. Müslümanlar insanlara zulüm yapıyorlar. Sadece bugün böyle sanmayın. Tarihte de böyleydi. O halde korkulacak olan Müslümanlar mı ateistler mi? Ateistleri, doğrudan veya bilinç altına hitap ederek kimsenin kötü göstermeye hakkı yok. Ateistlerin belli bir amaç uğruna yaptığı kötülük yoktur. Ama Müslümanların çoktur.

Sonuç olarak zulüm yapan, katliam yapan ve korkulacak olan ateistler değil Müslümanlardır. Bunu iyi bilmek gerekir.
 

Haim

☆☆
Üye
Mesajlar
113
Tepki puanı
101
Düşünce
Ateist
Yarın ateist nüfus %50 olunca bu
Ateist kardeşlerimize zorla oruç tutturdular biz bunun önüne geçtik diye bağırır
 
Moderatör tarafından düzenlendi:

Boyla Kutlug

Üye
Mesajlar
78
Tepki puanı
113
Düşünce
Ateist
Kendi düdüğünü fütursuzca öttürdüğü sarayında bile davet ettiği misafir topluluktan kendisini, bir halatlı bariyer ile ayırmış şekilde nutuk çekiyor islamcı başkan adayı. Ötekilestirilmiş toplumun psikolojik hali ise dahada fütursuz. İslamcılarda üstünlük kurma göstergesi, narsist yayılma eğilimi böylesine ortamlarda iyice belirginleşiyor.
 
Moderatör tarafından düzenlendi:

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
896
Tepki puanı
608
Düşünce
Ateist
Dini referans alarak iktidar olanların ateistlere, panteistlere, deistlere ve agnostiklere satabilecek bir şeyleri olmadığından onlardan nefret ediyorlar.
 
Moderatör tarafından düzenlendi:
Üst