Lucy Yalanı

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Copy paste ile ha! :D Küçük adamın küçük sadık kölesi seni!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kölesin çünkü adam ne söylese senin için doğru. Bu yüzden köle zihniyetlisin.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Kölesin çünkü adam ne söylese senin için doğru. Bu yüzden köle zihniyetlisin.
Bu sizin iddianız. İlk bu konu gündeme geldiği zaman şunu yazmıştım: Durmuş saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. Maalesef İslam karşıtlığı sizin için dogma haline geldiği için ya okumadan yorum yapıyorsunuz, ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da anladığınız halde iftira atıyorsunuz...

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bir kereliğine istersen İmralı mahpusunun sözlerini aktar, önemli olmaz. Sonuçta o da bir insan, fikirleri var ve konuşuyor. Ya da iki üç sefer olsun. Olabilir.

Ama dikkat çeken, sürekli nurcu sitelerinden, Gülen kitaplarından alıntı yapmak. Bunun bir sürekliliği olunca dikkat çekiyor. İncil'den birkaç pasaj aktarsan kimse Hristiyan mısın diye sormaz. Ama sürekli İncil pasajları kopyalayıp yapıştırırsan sorarlar.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Bir kereliğine istersen İmralı mahpusunun sözlerini aktar, önemli olmaz. Sonuçta o da bir insan, fikirleri var ve konuşuyor. Ya da iki üç sefer olsun. Olabilir.

Ama dikkat çeken, sürekli nurcu sitelerinden, Gülen kitaplarından alıntı yapmak. Bunun bir sürekliliği olunca dikkat çekiyor. İncil'den birkaç pasaj aktarsan kimse Hristiyan mısın diye sormaz. Ama sürekli İncil pasajları kopyalayıp yapıştırırsan sorarlar.
Ben Nurcu değilim ama Nurcu olmak suç değil. Ben fikirlerle ilgileniyorum, fikir doğru olduktan sonra benim için gerisi önemli değil

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Nurcuların fraksiyonları var ama Gülen kitaplarını övmek suçluyu övmek olur.

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Nurcuların fraksiyonları var ama Gülen kitaplarını övmek suçluyu övmek olur.
Ben ne Gülen’i ne de kitaplarını övmedim. Gülen’in Diyanetin incelemesinden geçen devletin mahzur görmediği Allah’ın varlığının delillerini anlattığı kısımdan propaganda olmasın, küçük insanlar kişileri tartışmasın diye kitabın ve yazarın adını bile anmadan alıntı yaptım ama hakikatlere cevap veremeyince küçük insanlar yine kişileri tartışmayı seçti. Herkes karakterinin gereğini sergiler, yapacak bir şey yok.

virac

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Bu başlıkta yazdıklarım Hristiyanlığın savusu gibi görünse de;

İsa'nın, İncilde de alıntılanılan Eski Antlaşma metinlerine göre vaadedilen Mesih olmadığını iddia eden ve neden Yahudilere göre günümüz İncildeki yazılara göre İsa'nın Mesih olamayacağını anlatan kabalat.com sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Buna göre İncil yazarları Eski Antlaşmayı kullanarak yanlış bir öğreti veriyor olabilir.

Hristiyanlığın eleştirisi hakkında da bu içerikleri de okumanızı öneririm;

bilgelikyolunda

Üye
Düşünce
Sünni
Bu başlıkta yazdıklarım Hristiyanlığın savusu gibi görünse de;

İsa'nın, İncilde de alıntılanılan Eski Antlaşma metinlerine göre vaadedilen Mesih olmadığını iddia eden ve neden Yahudilere göre günümüz İncildeki yazılara göre İsa'nın Mesih olamayacağını anlatan kabalat.com sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Buna göre İncil yazarları Eski Antlaşmayı kullanarak yanlış bir öğreti veriyor olabilir.

Hristiyanlığın eleştirisi hakkında da bu içerikleri de okumanızı öneririm;

Teşekkürler