Madeni para muhammed ve hac işareti.

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Size bir kaç antik madeni para resimleri göstereyim ... Üzerinde haç işareti olan ve Muhammed yazan bu paralar kimler tarafından basılmış olabilir ? Bir tarafında Muhammed yazan paranın diğer yüzünde haç işaretine farklı yorumlar yapanlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?

19cular ve sunni arkadaşların yorumlarını alalım boş boş konular değil bunlar buyrun fikirlerimizi sunalım. : )

Ve tabiki @Burcuva

kkkkkkkkkkkkkkkk.jpg

Yazarı tarafından düzenlendi:

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Kaynak Felan Verseydin Bari İyice Araştırırdık.
İnternetde Böyle Bir Bilgi Yok.
Gündemde Değil Yani Aratınca Bile Çıkmıyorda.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Demekki aramasını bilmiyorsun.
Başlıkta Veya Konuda Arapların Bizans Paralı Diye Birşey Geçiyor mu ?
Onu Geçtim Bizans Kelimesi Geçmiyor.Neymiş Aramasını Bilmiyormuşum.
Bizans Diyince İşin Suya Düşücek Çünkü İşin İçinde Bizans Var.O kadar Sebebi Olabilirki Sen Gidip İslama Düşman Olanı Seçmişsin.Ergenlikten Çıkamadın Herhalde Ne Bu İnat ?
Biraz Dürüst Ol Oraya Arap Bizans Paraları Yaz.

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Güzel.

İlk Halifeler döneminde, Hristiyan bölgelerinde paranın bir yüzü Hristiyan sembolleri ile, Sasani bölgesinde Ay Tanrıçası sembolü , Musevi bölgelerinde ise Menora resmedilmişti... dikkat çekici olan nokta, Araplar kendi iktidarını vurgulamak için, paranın bir yüzünü değiştirip

Arap devletinin hakimiyetine vurgu yapmak istemişler, fakat bölgenin dini sembollerini yansıtan , paranın diğer tarafında bir değişikliğe gitmek istememişler... bunun makul tek bir açıklaması olabilir. 622’de kurulan Arap devletinin ve onun “halifelerin” dini motifleri yoktu.

Herkesin anlayabileceği bir dilden : ne Muhammed’in ne Ebu Bekir’in, ne Ömer’in, ne Osman’ın hiç birinin İslam dininden haberi bile yoktu Neden haberleri yoktu ? Ortada öyle bir din yoktu

m2.jpg
m3.jpg

O zaman sami diller uzmanı Prof. Christoph Luxenberg in röportajına bir daha bakalım.

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Başlıkta Veya Konuda Arapların Bizans Paralı Diye Birşey Geçiyor mu ?
Onu Geçtim Bizans Kelimesi Geçmiyor.Neymiş Aramasını Bilmiyormuşum.
Bizans Diyince İşin Suya Düşücek Çünkü İşin İçinde Bizans Var.O kadar Sebebi Olabilirki Sen Gidip İslama Düşman Olanı Seçmişsin.Ergenlikten Çıkamadın Herhalde Ne Bu İnat ?
Biraz Dürüst Ol Oraya Arap Bizans Paraları Yaz.
Sen olayı anlamıyorsun. Konuya hakim değilsin.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tarihi eserler ortaya çıkmaya başladıkça, “gizlenmiş” İslam tarihini de ortaya çıkarmak biraz daha mümkün oluyor ... Aşağıda görmüş olduğunuz tarihi yazıt, İsrail’in Niba köyünde bulunmuş olan bir kalıntı...

bizansssss.jpg

Yazıt hakkında bir link paylaşıyorum. Özetle, araştırmacılar şöyle bir kanaata varmışlar : Kubbetüs Sahra, inanların lideri olan Hz Ömer’in isteği doğrultusunda, museviler için yapılmıştır... Kutsal Tapınaklarının yeniden inşası anlamında... Gerçekler anlatılanlardan hep farklı çıkıyor... Tabi İslam tarihi patıt patır dökülüyor, fakat yapacak bişey yok.

Yazıttan bağımsız olarak, eski “İslami” kaynaklarda Kubbetüs Sahra’da yapılan ibadetler arasında , klasik islam’ı değil de , daha çok musevi ibadetlerini çağrıştıran (tütsü yakma gibi) bilgiler geçtiğini anlatıyor

https://unitedwithisrael.org/ancient-arabic-inscription-proves-muslims-knew-of-jewish-ties-to-temple-mount/

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sen olayı anlamıyorsun. Konuya hakim değilsin.
Hakim Olmak İçin Soruyorum Sadece Cevap Vereceğine Bana
Demekki aramasını bilmiyorsun. Diyorsun.Emin Ol Kimse Bulamamıştır.
Araparın Bizans Paraları Diyor Sen Nasıl Paylaşmışsın.Daha Açık Paylaşda Millet Kolay Bulsun Herkes Senin Kadar Zeki Değil :)

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Güzel.

İlk Halifeler döneminde, Hristiyan bölgelerinde paranın bir yüzü Hristiyan sembolleri ile, Sasani bölgesinde Ay Tanrıçası sembolü , Musevi bölgelerinde ise Menora resmedilmişti... dikkat çekici olan nokta, Araplar kendi iktidarını vurgulamak için, paranın bir yüzünü değiştirip

Arap devletinin hakimiyetine vurgu yapmak istemişler, fakat bölgenin dini sembollerini yansıtan , paranın diğer tarafında bir değişikliğe gitmek istememişler... bunun makul tek bir açıklaması olabilir. 622’de kurulan Arap devletinin ve onun “halifelerin” dini motifleri yoktu.

Herkesin anlayabileceği bir dilden : ne Muhammed’in ne Ebu Bekir’in, ne Ömer’in, ne Osman’ın hiç birinin İslam dininden haberi bile yoktu Neden haberleri yoktu ? Ortada öyle bir din yoktu

Ekli dosyayı görüntüle 1236Ekli dosyayı görüntüle 1237

O zaman sami diller uzmanı Prof. Christoph Luxenberg in röportajına bir daha bakalım.
Yoo... Araplar sadece fethettikleri yerlerde hazır Bizans paralarının üzerine işlemişler o kadar :D

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yukarıya bir daha baktım. Nesi açık, ben onu anlamadım. Bunu cidden soruyum.
Madeni paranın basımında, bizans parasını referans almış olan Araplar, paranın bir tarafında değişikliğe gitmişler (kendi iktidarlarını vurgulamışlar).. peki paranın (Haçlı liderin çizilmiş olan tarafı) neden değiştirilmemiş ? Cevabı ilk halifeler hristiyan olabilir mi?

kekekeke.jpg

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Madeni paranın basımında, bizans parasını referans almış olan Araplar, paranın bir tarafında değişikliğe gitmişler (kendi iktidarlarını vurgulamışlar).. peki paranın (Haçlı liderin çizilmiş olan tarafı) neden değiştirilmemiş ? Cevabı ilk halifeler hristiyan olabilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 1240
Diğer tarafıda Değişmemiş ?