Makroevrimin Bilimsel Olarak İmkansız Olduğunun Kanıtları

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Hahahah valla birkaç kişi pes etmiş gördüm. Cevap bile vermiyorlar ya da engellemişler :D
Bak, yanıt vermemek veya engellemek her zaman pes etmek değildir aslında.
Ancak c/p manyaklığı ve keçi inatçılığı da her şeyi biliyorum ve benimki doğru demek değildir.

Yazarı tarafından düzenlendi:

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Bak, yanıt vermemek veya engellemek pes etmek değildir aslında.
Ancak c/p manyaklığı ve keçi inatçılığı da her şeyi biliyorum ve benimki doğru demek değildir.
Yav tamam bu alanda sussun bana yeter :D Diğerlerinde naparsa yapsın :D

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Böyle yaparak mı pes ettiriyorsun insanları? ::D Cevabını verdim evet ve zaten o yüzden şu an karşı argüman yerine bunu söylüyorsun :D
Karşı argümanı yazmama rağmen benim yazdıklarımı çürütme yerine sadece “ben zaten cevap vermiştim” diyorsunuz:)

Karşı argümanımı çürütemediğiniz için böyle yazıyorsunuz demek ki :)

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Karşı argümanı yazmama rağmen benim yazdıklarımı çürütme yerine sadece “ben zaten cevap vermiştim” diyorsunuz:)

Karşı argümanımı çürütemediğiniz için böyle yazıyorsunuz demek ki :)
Zaten cevaplarını verdim hepsinin. Yeni numaralar bul bende işlemez bu söylediklerin :D Ben hala cevaplarımı alamadım o ayrı :D

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Hah şöyle...
Bu foruma azıcık senin gibiler de lazım zaten, çünkü atalarımız ne demişti?
- Dindarın hakkından, olsa olsa dinsiz imansız gelir.
Alanımda susmam zaten :D Ama başka konularda susarım çünkü bilgim olmayan konularda yorum yapamam :D

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Hah şöyle...
Bu foruma azıcık senin gibiler de lazım zaten, çünkü atalarımız ne demişti?
- Dindarın hakkından, olsa olsa dinsiz imansız gelir.
Dinsizin hakkından imansız gelir. Peki ya imansızın hakkından kim gelir?
Bu arada atalarımız imansız dinsizden daha fenadır/ahlaksızdır demiş. Ben bile bu kadarını demiyorum :( Atalarımız da az değilmiş...

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Zaten cevaplarını verdim hepsinin. Yeni numaralar bul bende işlemez bu söylediklerin :D Ben hala cevaplarımı alamadım o ayrı :D
Cevabınızdaki çelişkileri göstermeme rağmen hepsinin cevabını vermiştim demeniz anlamsız.

Bir şeyin yanıltıcı çelişkili sonuç verme ihtimali yoksa başka şeye bakmaya ihtiyaç duyulmaz. Genetik benzerlik yanıltıcı çelişkili sonuç vermeseydi başka şeylere bakmaya gerek kalmazdı. Başka şeylere de bakıldığına göre demek ki genetik benzerlik ölçü değildir, başka şeylere de bakmadan karar vermede yetersiz kalıyor, yanlış mıyım?

Lütfen zaten cevap verdiğinizi yazıp geçmeyiniz, gerekirse aynı cevabı tekrar yazınız ki gerçekten cevap verdiğinizi, kaçmaya çalışmadığınızı herkes görsün.

Bu arada her sorunuza cevap verdim diye hatırlıyorum. Sorunuzu tekrar yazarsanız tekrar cevap veririm, sizin gibi cevap vermiştim deyip kaçmam :)

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
Cevabınızdaki çelişkileri göstermeme rağmen hepsinin cevabını vermiştim demeniz anlamsız.

Bir şeyin yanıltıcı çelişkili sonuç verme ihtimali yoksa başka şeye bakmaya ihtiyaç duyulmaz. Genetik benzerlik yanıltıcı çelişkili sonuç vermeseydi başka şeylere bakmaya gerek kalmazdı. Başka şeylere de bakıldığına göre demek ki genetik benzerlik ölçü değildir, başka şeylere de bakmadan karar vermede yetersiz kalıyor, yanlış mıyım?

Lütfen zaten cevap verdiğinizi yazıp geçmeyiniz, gerekirse aynı cevabı tekrar yazınız ki gerçekten cevap verdiğinizi, kaçmaya çalışmadığınızı herkes görsün.

Bu arada her sorunuza cevap verdim diye hatırlıyorum. Sorunuzu tekrar yazarsanız tekrar cevap veririm, sizin gibi cevap vermiştim deyip kaçmam :)
Nerede kalmıştık? Heh buldum.

E cevaplarını verdim. Senin gibi aynı cevabı on bin kez yazmak ne kadar mantıklı? Yanıltıcı sonuç veren tek bir örnek bile gösteremedin bugüne kadar ki bunu da tartıştık. Durumu da açıkladım.

Senin mantığınla gidersek o zaman dünya üzerindeki tüm bilimleri yok saymalıyız anlaşılan. Bilimde sağlama her noktadan yapılır hatırlatayım bunu. Demagoji yaparak insanları yanıltabilirsin ama dediğim gibi bu konularda susmayı öğrenirsen bende başına bela olmam. Sen bugün bir medeniyet bile bulsan bunun antropolojik, paleontolojik ve sosyolojik verilerini hesaplaman gerekirken diyorsun ki ben sadece antropolojiye bakayım. Eee o zaman bilim nerede?

Açıklamalar defalarca yapıldı. En eski ortak atamız ne? İslam alimleri yanılıyor mu? Bunu özellikle es geçtiğini biliyoruz hepimiz :D

Konumuz anlaşılan cevap verdin vermedin muhabbetinden ilerleyecek. Bana uyar :)

Bak tekrar yazayım.
---En eski ortak atamız kim?
---İslam alimlerinin bu konudaki düşüncelerine ne diyorsun? İbni Sina, Mevlana gibi insanları söylüyorum. İbni Sina özellikle belirttiğim bir insan.

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Çamur değil miydi ya? Nasıl bir toprak peki?
1. Perde
Hammadde bildiğin toprak ve azıcık da su ilave ettikten sonracığıma, bunları bir gözeel yoğuruyorsunuz...
...teee kıvama gelinceye kadar.
Sonra özene bezene çamuru mıncıklayarak Ademe formu veriyorsunuz.
Sonra güneşte kurumasını bekledikten sonra ona nef(e)sinizden üflüyorsunuz.

2. Perde
Adem, tek başına sıkıntıdan patlıyor ve patrona sitemkăr bir şekilde bakıyor.
Patron, mevzunun ne olduğunu hemencecik anlıyor.
Anında Ademin kaburga kemiğini çekip alıyor.
Adem, tam küfürü basacakken...karşısında geleceğini kaydıran(cennetten kovulma) bir han´mefendi görüyor.

unacceptable

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
1. Perde
Hammadde toprak ve azıcık da su ilave ettikten sonracığıma, bunları bir gözeel yoğuruyorsunuz...
...teee kıvama gelinceye kadar.
Sonra özene bezene çamuru mıncıklayarak Ademe formu veriyorsunuz.
Sonra güneşte kurumasını bekledikten sonra nef(e)sinizden üflüyorsunuz.

2. Perde
Adem, tek başına sıkıntıdan patlıyor ve patrona sitemkăr bir şekilde bakıyor.
Patron, mevzunun ne olduğunu hemencecik anlıyor.
Anında Ademin kaburga kemiğini çekip alıyor.
Adem, tam küfürü basacakken...karşısında geleceğini kaydıran(cenneten kovulma) bir han´mefendi görüyor.
Peki o kaburga kemiğinden nasıl yaratılmış hanımefendi?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
E cevaplarını verdim. Senin gibi aynı cevabı on bin kez yazmak ne kadar mantıklı?
Yazmıştık:

Yanıltıcı sonuç veren tek bir örnek bile gösteremedin bugüne kadar ki bunu da tartıştık. Durumu da açıkladım.
Sadece genetik benzerliği ölçü kabul edersek taksonomide iki sölekant türünü daha uzak yerlere yerleştirmemiz gerekir ama öyle yapılmamış. Demek ki sadece genetik benzerliğe bakmak yanıltıcı sonuç veriyor. Demek ki genetik benzerlik ölçü olamaz.
Bilimde sağlama her noktadan yapılır hatırlatayım bunu.
Farklı yerlerden sağlama yapılmasın demiyorum zaten saman adam safsatası yapmayınız.

Genetik benzerliğin sağlamasını yapınca farklı sonuçlar çıkıyor ve taksonomi yapılırken genetik benzerlik daha uzağa yerleştirilmesini söylerken aksine daha yakına yerleştiriliyor. Demek ki genetik benzerlik yanıltıcı sonuç veriyor. Demek ki genetik benzerlik ölçü kabul edilemez.
Demagoji yaparak insanları yanıltabilirsin ama dediğim gibi bu konularda susmayı öğrenirsen bende başına bela olmam.
Başıma bela olduğunuzu düşünmüyorum:)

Yazdıklarımın neresi neden demagoji?
Sen bugün bir medeniyet bile bulsan bunun antropolojik, paleontolojik ve sosyolojik verilerini hesaplaman gerekirken diyorsun ki ben sadece antropolojiye bakayım.
Ben böyle bir şey demiyorum. Saman adam safsatası yapmayınız.
En eski ortak atamız ne?
İnsanların en eski ortak atası Hz Adem. Diğer varlıklarla ortak bir atamız yok, sadece yaratılırken benzer malzemelerden yaratılmışız.
İslam alimleri yanılıyor mu?
Yazdıklarımın haricinde iddiada bulunan İslam alimi varsa yanıldıklarını düşünüyorum.
Bunu özellikle es geçtiğini biliyoruz hepimiz :D
Daha önceden de bu konuya değinmeme rağmen es geçtiğimi iddia etmeniz anlamsız.

Aynen şöyle yazmıştık:

“İslam alimlerinin yorumları kendilerini bağlar.”
Mevlana gibi insanları söylüyorum.
Mevlana’nın insan-ı kamile doğru giderken anlattığı basamakları makroevrim gibi çarpıtmışlar. Çarpıtma ve iftiralara maruz kalma tasavvuf ehlinin neredeyse ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.
İbni Sina özellikle belirttiğim bir insan.
Yaptığım araştırmalarda İbni Sina ile bu konudaki görüşlerimin aynı olduğunu fark ettim :)

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Toprak ---> insan
Aradaki boşluğu tüm detayları ile doldurun. Eksik bir nokta görmeyeyim.

Son konular