Marstakiler?

Kaybeden Şair

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,117
Tepki puanı
528
Düşünce
Ateist
Beyler bugün derste aklıma böyle bir şey geldi. Sizce olma olasılığı var mı? Bir de başlık saçma oldu galiba... :D

Milyonlarca yıl önceydi. Mars denilen bir gezegende yaşıyorlardı. Teknoloji konusunda çok çok ilerdeydiler. Başka gezegenlerde de kendi türlerinden bulunmasını istiyorlardı. Gezegenleri sürekli gözlüyorlardı. Uygun bir gezegen bulmak istiyorlardı. Bütün gezegenleri inceliyorlardı. Fakat yıllardır gözlerine Dünya denilen bir gezegen çarpıyordu. Dünya onların dikkatini çekmişti. Uzun süre dünyayı gözlemlediler. Uygunluğunu test etmek için Dünya'daki ısıyı, büyüklüğünü, yaşam koşullarını test ettiler. Dünya onlar için aradıkları gezegendi. Fakat tek bir şey vardı. Orada çok büyük ve tehlikeli canlılar vardı. (dinozorlar, filler timsahlar) bu onlar için tehlike yaratırdı. Ve bu yüzden kocaman bir gök taşını kendi teknolojileriyle Dünya'ya yönlendirdiler. Ve oradaki kara parçasına isabet ettirdiler. Gök taşı büyük bir hızla Dünya'daki kara parçasına çarptı. Oradaki milyonlarca canlı özellikle büyük canlılar yaşamlarını yitirdi. Fakat tam da canlılar tükenmemişti. Daha yüzlerce tehlikeli canlı Dünya'da yaşamaya devam ediyordu. Bunun içinde Marsta yaşayanlar oraya yüzlerce savaşçı robot gönderdiler. O robotları Dünya'daki büyük ve tehlikeli canlıları öldürmek üzere programladılar. Robotlar Dünya'daki o canlıların hepsini yok ettiler. Küçük canlıları öldürmediler. Onları pek önemsememişlerdi. Çünkü çokta tehlikeli değildiler. Robotlar işlerini başarıyla tamamlayıp ait oldukları yere Mars'a döndüler. Marsta yaşayanlar kendi türlerinden gönüllü bir çift arıyorlardı. Bunun için iki kişi (1 erkek 1 dişi) gönüllü oldu. Bilim adamları o iki kişiyi kabul edip üzerlerinde testler yaptılar. Neyse ki onlarda bir sorun çıkmadı. Fakat böyle bitmeyecekti. O çiftin hafızasını sildiler. O çift gözlerini açtığında başka bir gezegendeydiler. Yani Dünya'da hiçbir şey hatırlamıyorlardı. Hatta ikisi birbirini gördüğünde ilk başta korkmuşlardı. Fakat anlaşmaları uzun sürmedi. Bilmedikleri çok şey vardı. Bilmedikleri şeylerden biri de Dünya'daki ilk insan oldukları...

Peki Marstakilere Ne Oldu?

Çok uzun yıllar geçti ve Marstakiler ise bir konuda tedirgin olmaya başlamışlardı. Çünkü yüzyıllardır yaşadıkları Mars'ın kaynakları tükeniyordu. Kullandıkları sular gittikçe azalıyordu. (Bilim adamları çok önceden Marsta bir okyanus olduğunu keşfetmişlerdir.) Su onlar için en önemli kaynaktı. Yaşam için başka bir gezegen arayışına başladılar. Neyse ki yaşadıkları galaksinin dışında kendileri için bir gezegen keşfettiler. O gezegene taşınmak için uzun süre hazırlandılar. Dünya'ya gönderdikleri insanlar için üzüldüler. Çünkü onları orada bırakmak zorundaydılar. Hem zaten ara sıra Dünya'ya uğruyorlardı fakat Dünya'daki insanlar her zaman o gelenler için korkuyorlardı. Havada kendi teknolojilerinin ilerisinde olan garip cisimler gördüklerini hep birbirlerine anlatıyorlardı. Marstakiler insanların gittikçe çoğaldıklarını görüyorlardı. Onların orada kalması gerektiğine karar kıldılar. Marstakiler, Mars hayatının sonlarına doğru geliyorlardı. Artık buldukları gezegene taşınmak için yola çıktılar. Bir kaç ay içinde oraya vardılar. Artık galaksinin dışında başka bir galaksideydiler. Yeni gezegene uyum sağlamaya başladılar. Artık orada yaşayacaklardı.

Yüzyıllar geçmişti. Artık Dünya'ki insanları merak etmişlerdi. Ve Dünya'daki insanları izlemek için onlardan bazıları yola çıktılar. Dünya'ya yaklaşıp atmosferin içinden geçtiler. Ve insanları görüntülemeye başladılar. İnsanlar yeni uygarlıklar kurmuş. Teknolojide çok gelişmişlerdi. Dünya'daki insanları görüntüleyenler ufo denilen bir araç içindeydiler. Bazı insanlar bu ufoları görünce onları kayıt altına alıyorlardı. Onların kim olduklarını merak ediyorlardı. İnsanlar onlara uzaylılar diyordu.
 

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Mesajlar
1,913
Tepki puanı
1,247
Düşünce
Agnostik
Güzel. Bence sen film senaristi olmalısın. Nerden aklına geldi bu. :D
 
Üst