Mekke'de "Müslüman Olmayan Giremez" Tabelaları

Düşünce
Agnostik
Ey iman edenler! Allah'a ortak koşanlar ancak bir pislikten ibarettir. Artık bu yıllarından sonra, Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah dilerse lütfuyla sizi zengin kılar. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. [Tevbe 28]

Ayette de görüldüğü gibi Mekke şehrine müslüman olmayanlar giremez, biz mi yanlış yorumladık fotoğaflara bakın.

mecca_road_sign.jpg

mecca-muslims-only-road-sign.jpg

Not_for_us_(3975139168).jpg

Mekke yolunda, müslüman olmayanlar diğer yoldan gitmeye zorlanıyor çünkü sen pisliksin canın ve malın garanti altında değildir. Ne kadar da insancıl, hoşgörülü ve kusursuz bir din!

Düşünce
Agnostik
Mekke yolunda böyle levhaların olduğunu bilmiyordum. Enteresan. İslam dinini çok iyi özetlemiş bu levhalar.

Düşünce
Sünni
Gayri müslimler Mekke'ye giremez. Çünkü Kuran bunu öyle emrediyor. Bilip bilmeden konuşmayın.

Düşünce
Agnostik
Ne kadar barışçıl bir dininiz var! Dünyanın diğer ucunda hiç müslüman görmeden islamı tanımış biri olsam yalnızca bu yazı ve bu görüşler bile islamdan ve müslümanlardan soğumak için yeterli sebeptir, benim için!

Sonra çağrı filminde müslümanlar güya müşriklerin elindeki kabeyi ziyaret etmek istediğinde taşlanırken ağlarsınız! Bırakın başka bir dinden ya da inanmayan birini, acaba bir müşrik bugün deseki "Burası benim içinde kutsal bir mekandır, ben de haccımı yerine getirmek istiyorum!" dese; ona ne yapardınız. Evet, hoşgörü dini değil mi? Ne kadar hoşgörülü dindarlar!

Daha çok var... izahı olmayanın mizahı olur bir fıkra: hocanın yanına yaşlı bir hristiyan adam müslüman olmak için gelir, hoca şehadet getirmen lazım der başka ne var diyince (hıtan) sünnet var demiş.
Yaşlı Adam: ya şehadet getirip sünnet olmak istemezsem ne olur?
Hoca: sünnet olmasan olmaz
Y.A.: öyleyse ben de dinden çıkarım!
H: önce kabul edip sonra dinden çıkarsan o zamanda kafanı keseriz, demiş.
Yaşlı adam biraz durup şöyle cevap vermiş;
Y.A.: Bu nasıl din? Girersem ç.kümü keseceksiniz, çıkarsam kafamı, öyle mi?

Düşünce
Sünni
Kabeyi kuranlar zaten müslümanlardır. Kabeyi Hz. İbrahim yaptı. Yani müslümanlar kabeyi gasbetmiyor, hakkı olan bir şeye sahip çıkıyor.

İslam hoşgörü dinidir. Dinde zorlama yoktur diye ayet var. Haberin var mı senin? Yoksa art niyetinden dolayı mı böyle konuşuyorsun?

Düşünce
Agnostik
Hz. İbrahim(as) 'ın yaşadığına inanmak din ve vicdan özgürlüğü olabilir. Her gün iddialarda bulunuruz ya da başkalarının iddialarını gerçek olarak addebiliriz. Bunları başkasına zorla kabul ettirmek ise zorbalıktan yani zalimlikten öte bir şey değildir. Şimdi yazdıklarını ve Hz. İbrahim (as) 'ı bu söylediklerinin altında tekrar düşünmeni senden rica ediyorum. Sofistike bir akılla değil sistematik bir eleştiriyle iddianı açıklarsan sevinirim. Saygılarımla.