Merhaba ben Letta, buralarda yeniyim, size biraz kendimden bahsedeyim :)

Arda.

Çaylak
Düşünce
Tarihselci
Welcome.
(Hoşgeldin. :))
hb.PNG

Cellius

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Öncelikle bu bilinç altı değil, okumanın ve araştırmanın, doğru yerde doğru sorular sormanın bir sonucudur.
Anladığım kadarıyla Ateizm, Deizm, Agnostisizm vs. vs. gibi düşünceler hakkında iyi bir bilgin yok. onları daha doğru ve iyi kaynaklardan objektif bir şekilde araştırmanı öneririm.

Mucize konusuna da değinecek olursak. şu anda mensubu olduğun dinin peygamberi, bizzat kendisi mucize görmek isteyen insanlara, ne gibi mucizeler göstermiştir ? Musa'nın denizi yarması(hikaye) gibi vs. vs.
eğer bilmiyorsan ben sana söyleyeyim.

Hiç bir mucize(sözde) göstermemiştir!

ve bu durumu bizzat kur'an ve Peygamber kabul eder.

Ankebût Suresi - 50-52

50- Onlar hâlâ, “Rabbinden ona bazı mûcizeler indirilmeli değil miydi?” diyorlar. De ki: “Mûcizeler yalnız Allah’ın katındadır; ben sadece bir uyarıcıyım.”

50- Kendilerine okunan bu kitabı sana göndermiş olmamız onlara yetmiyor mu? Elbette inanan bir topluluk için onda rahmet ve ibret vardır.

52- De ki: “Benimle sizin aranızda şahit olarak Allah yeter. O, göklerde ve yerde ne varsa bilir.” Bâtıla inanan ve Allah’ı inkâr edenlere gelince, işte hüsrana uğrayacak olanlar onlardır.

Bu paylaşımımı da okuyabilirsiniz bu konuyla alakalı.

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Ben senden anlatmanı istedim, sen konu değiştiriyorsun. :)
Gerçi inanmadıktan sonra neden anlatmamı istediğini anlamadım, mesela Şakkul kamer mucizesi var. Bakanilirsin:

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Ben senden anlatmanı istedim, sen konu değiştiriyorsun. :)
Gerçi inanmadıktan sonra neden anlatmamı istediğini anlamadım, mesela Şakkul kamer mucizesi var. Bakabilirsin:

Ebu Cehil

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Gerçi inanmadıktan sonra neden anlatmamı istediğini anlamadım, mesela Şakkul kamer mucizesi var. Bakabilirsin:
Olum, bari bu başlıkta tebliğ yapmayın lan, git konu aç orada konuş, tanışma bölümünde din tebliği eden görgüsüz herif.

Son konular