Merhaba Bir Sorum Var

Durum
Bu konu yeni cevaplara kapatıldı.

dinsiz1

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Kendi düşüncelerimi elimden geldiğince belirtmeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.
Cevapladığınız için size minnettarım. Sizin gibi bilgili ve aydın kimselerle olmak benim için onur ve kıvanç meselesi. Ve bi çok noktada beni ikna ettiğinizi belirtmek isterim. :)

Moderatör tarafından düzenlendi:

dinsiz1

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Ateist
Öncelikle arkadaşına sor sana bu yazıyı oku derken hangi kısmını kastetmiş? Çünkü yazıda dakikalara ayrılarak cevaplandırma yapmışlar.

Ben sade 2. Cevap olan uzaylı konusunu okudum cevap olarak uzaylıyı tanrı olarak ele alamayacağını nedeninin ise.

1) uzaylının tanımı,

2) ona inanç duymak için makul bir kanıtın bulunmaması.

3) uzaylının evren yaratılmadan önce nerede bulunduğu sorunu.

Bu 3 soruya da Allah veya herhangi başka tanrılar için inançlıların verdiği genel cevaplar geçerlidir.

1) Uzaylı evren içinde yaşayan bütün canlılardır. Fakat Efe Aydan'lın kastettiği uzaylı dünya haricindekilerdir yani daha önce hiç görmediklerimiz ve varlığından emin olmadıklarımız tıpkı diğer büyün tanrılar gibi.

2) Hiçbir din kanıt içermez.

3) Uzaylı evrenin kendisi de olabilir, evreni yaratmadan önce nerede olduğu bilinemez çünkü insanların bildiği tek yer evrendir. Tıpkı Allah ve diğer tanrıların nerede olduğu bilinmeyeceği gibi.

Arkadaşına sor hangi kısımın cevabını istiyormuş zaten ciddi bir insansa bir iki yerin cevabını ister ama "allah yoksa şu dağları kim yarattı" diyen tiplerden ise hiç uğraşma çünkü sen bu uzun yazının tamamını kusursuz cevaplasan bile ertesi gün başka bir eleştiri linki atıp onu cevapla diyecektir.
Size de çok teşekkür ederim. Değerli vaktinizi ayırdığınız için. :)

Moderatör tarafından düzenlendi:

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Bu da şutlanmış.
Bundan sonra foruma yeni üye olanlara ve bizleri keklemeye çalışanlara, tüm kutsal kitaplara el bastırılıp yemin ettirilecek.

Durum
Bu konu yeni cevaplara kapatıldı.

Son konular