Merhaba!

Deniz Cenkçi

Üye
Düşünce
Ateist
Merhaba arkadaşlar; Ben bir atesitim aslında uzun zamandır forumu takip ediyorum ama sonunda bende foruma destek olmak istedim selamlar :)

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Merhaba dostum hoş geldin. Kendini tanıtırsan sevinirim. Seni tanımak isteriz.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Hoş geldin. Siteyi ne zamandır takip ediyordun.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Sen erken başlamışsın bu işlere. Güzel. Peki ne gibi şeyler sebep oldu?

Deniz Cenkçi

Üye
Düşünce
Ateist
Benim ailem din konusunda beni hiç zorlamazlardı, genel itibariyle o tür işlerle uğraşan bir aile değildik. Yani küçük yaşta beyin yıkaması gibi olaylarla pek karşılaşmadım. Aslında ailem şuanda da öyle aslında pek namaz kılan vs vs yapan dinci insanları pek sevmezlerdi. Lise yıllarımda merak edip kuranın mealini okumaya karar verdim. Okumayı bitirdikten sonra aklıma şu soru geldi “Neden ben bu dine inanıyorum?”. Sonrasında derin araştırmalar içerisine girdiğimi söyleyebilirim. Sonrada ateist olmaya karar verdim.

Kemal

☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Benim ailem din konusunda beni hiç zorlamazlardı, genel itibariyle o tür işlerle uğraşan bir aile değildik. Yani küçük yaşta beyin yıkaması gibi olaylarla pek karşılaşmadım. Aslında ailem şuanda da öyle aslında pek namaz kılan vs vs yapan dinci insanları pek sevmezlerdi. Lise yıllarımda merak edip kuranın mealini okumaya karar verdim. Okumayı bitirdikten sonra aklıma şu soru geldi “Neden ben bu dine inanıyorum?”. Sonrasında derin araştırmalar içerisine girdiğimi söyleyebilirim. Sonrada ateist olmaya karar verdim.
Aileleri özgür düşünceye sahip insanlar çok şanslı. Sen de öyleymişsin. Dinci ailede yetişenlerin durumu çok sıkıntılı oluyor. Şanslıymışsın.

Deniz Cenkçi

Üye
Düşünce
Ateist
Aileleri özgür düşünceye sahip insanlar çok şanslı. Sen de öyleymişsin. Dinci ailede yetişenlerin durumu çok sıkıntılı oluyor. Şanslıymışsın.
Ne kadar aile ortamında şanslı olsamda çevre faktörüde insanın düşüncelerini değiştirmede büyük zemin hazırlıyor.