Merhaba

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci

Ekler

• cGmjwhUVXqQeeR4zZmYaWA_r.jpg
    cGmjwhUVXqQeeR4zZmYaWA_r.jpg
    72.6 KB · Görüntüleme: 18

facho

Çaylak
Düşünce
Sünni
@facho Hocam sen de hadislerin vahiy olduğuna mı inanıyorsun?
Hocam merhabalar iyi geceler alıntınızı şimdi görme şansım oldu kusura bakmayın, YKS'ye hazırlandığım için pek fazla araştırma yapamıyorum bu konular hakkında. İlk kez böyle bir soru gördüm. Açıkçası araştırılmasi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum ama araştırdığım kadarıylar bir kaç ayeti buraya alıntılayayım.
Nisa Suresı 80.Ayet :
Resûlullah’a itaat eden Allah’a itaat etmiş olur, yüz çevirenlere gelince seni onlara bekçi olarak göndermedik.
Ayrıca Necm suresinde Vahiy ile ilgili geçen ayetler de mevcut. Telefonda olduğum için pek fazla yazı yazamıyorum, dil bilgisi kurallarına elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım umarim hata yapmamışımdır. Bu konuyu araştıracağım müsait olduğum bir vakit tekrardan iyi geceler :).

Knightwalker

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Hocam merhabalar iyi geceler alıntınızı şimdi görme şansım oldu kusura bakmayın, YKS'ye hazırlandığım için pek fazla araştırma yapamıyorum bu konular hakkında. İlk kez böyle bir soru gördüm. Açıkçası araştırılmasi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum ama araştırdığım kadarıylar bir kaç ayeti buraya alıntılayayım.
Nisa Suresı 80.Ayet :
Resûlullah’a itaat eden Allah’a itaat etmiş olur, yüz çevirenlere gelince seni onlara bekçi olarak göndermedik.
Ayrıca Necm suresinde Vahiy ile ilgili geçen ayetler de mevcut. Telefonda olduğum için pek fazla yazı yazamıyorum, dil bilgisi kurallarına elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım umarim hata yapmamışımdır. Bu konuyu araştıracağım müsait olduğum bir vakit tekrardan iyi geceler
Hocam sınavlarında başarılar dilerim. Zaman bulursan bu olayların tartışıldığı bir program linki bırakıyorum. Saygılar.

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Tahmin ettiğim gibi konu sahibi uçmuş.
Bu tiplerin ne yüzü kızarır ne de utanmasını bilir bunlar. Çok sürmeden yine damlar buraya.

kavak

V ☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Buraya ilk damlayanlara özgeçmişlerini yazma zorunluluğu getirilse, kim oldukları şak diye belli olur.🤣

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
İlk kez böyle bir soru gördüm.
Tahrim Suresi 3. ayete bakınız.

Bir konu hakkında Hz Peygamberin eşi "Kim haber verdi?" diye sorunca Hz Peygamber'in "Allah haber verdi." dediği bildiriliyor.

Allah'ın bu konuyla ilgili verdiği haber Kuran'da geçmiyor. Demek ki Kuran dışında da vahiy var.

İşte Sünnetin kaynağı olan vahiy de budur.

Arzu edenler daha detaylı bilgi için linki inceleyebilir:

sirakuza

Çaylak
Düşünce
Panenteist
Merhaba sevgili arkadaşlar.
Merhaba sevgili dangoz. Kusura bakma şu sıralar biraz kaba ve çirkinim fakat sen de merhaba dedikten sonra kendin hk.da birkaç kelam etseydin sana bu şekilde hitap etmezdim. Ah azizim bilemezsin benim de geçmişte nezakete ve iyiliğe inandığım güzel günlerim vardı fakat bu toplum polyanna'yı bile psikopata dönüştüren bu lanet toplum hepsini silip süpürdü, kalbi insanlık sevgisiyle dolu bu adamdan merhametsiz bir mizantrop yarattı.

Son konular