Merhabalar yaşına göre olgun bende artık buradayım :)

ozgenm1

Üye
Düşünce
Ateist
2018de 16 yaşına giricek olmama rağmen sorgulamayı küçük yaşta öğrendim ve sürekli birşeyleri sorguladım iş din derslerindeki saçmalıklara geldiğinde ise dini dinleri tanrı ve tanrıları sorgulamaya başladım gerçekten varlarmı? ve olmadıkları kanaatine 2 yıl önce vardım ve şuan hala sorguluyorum yavaş yavaş kutsal kitaplar hakkında bilgiler topluyorum tam olarak oturmamış olsada kendime ateist diyebiliyorum kendi doğrumu erken yaşta bulduğum için mutluyum :)

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Hoş geldin dostum.
Kaça gidiyorsun. Ailen aydınlandığını biliyor mu?

ozgenm1

Üye
Düşünce
Ateist
Hoş geldin dostum.
Kaça gidiyorsun. Ailen aydınlandığını biliyor mu?
Aile diyebileceğim tek annem var lise 2'yim annem görüşümü biliyor gizli saklı iş yapıp başkasının önünde müslüman ayağı yapıp içimde ateist olmaktansa yakınlarımın bilmesi herzaman daha iyi birşeydir.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Bu yaşta sorgulayabilmen gerçekten az kişiye nasip olur. Tebrik ederim.
Okul arkadaşların biliyor mu?

ozgenm1

Üye
Düşünce
Ateist
Bu yaşta sorgulayabilmen gerçekten az kişiye nasip olur. Tebrik ederim.
Okul arkadaşların biliyor mu?
Biliyorlar temel islam dersi türkiyedeki adıyla din ve ahlak bilgisi dersine giren hocam ile bazı konularda tartıştım fakat devam etmek istemedim sürekli aynı şeyleri tekrar ediyor. Karşımdakinin aynı şeyleri tekrar etmesi sinir bozucu olabiliyor. Birde normal insanlar din tartışmak istediğinde geri adım atıyorum çünkü din ve ideoloji tartışmanın sonu her zaman kötü biter. Gereksiz şeyler için insanlarla aramı bozmam.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Güzel. Akıllı birine benziyorsun.
Eğer din ve aydınlanma hakkında kitap isimleri bulmak istersen sitede mevcuttur. Kitap Tanıtımı forumuna bakabilirsin.