Öneri Mesajlara Yorum Yapma

Durum
Bu konu yeni cevaplara kapatıldı.

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bildiğiniz gibi forumumuzun en önemli sorunu açılan her başlığın sürekli konu dışına çıkması. Bu sebepten dolayı çoğu sosyal medyada olan yorum yapma kısmı gibi bir yer iyi olur diye düşünüyorum. Konuyla ilgili yorumları görmek isteyenler için kolaylık sağlanmış olur böylelikle. Instagram'daki gibi açılı kapanır bir sistem olabilir mesela.

Plütoncu

☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Bildiğiniz gibi forumumuzun en önemli sorunu açılan her başlığın sürekli konu dışına çıkması. Bu sebepten dolayı çoğu sosyal medyada olan yorum yapma kısmı gibi bir yer iyi olur diye düşünüyorum. Konuyla ilgili yorumları görmek isteyenler için kolaylık sağlanmış olur böylelikle. Instagram'daki gibi açılı kapanır bir sistem olabilir mesela.
Konu dışına çıkmasını niye bu kadar takıyorsunuz. Bazen o konu dışına çıkmalar sayesinde çok güzel sohbetler oluyor, bence hoş bir şey. Laf lafı açar sonuçta, bence bir sakıncası yok.

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Konu dışına çıkmasını niye bu kadar takıyorsunuz. Bazen o konu dışına çıkmalar sayesinde çok güzel sohbetler oluyor, bence hoş bir şey. Laf lafı açar sonuçta, bence bir sakıncası yok.
Konu dışına en çok taşıyanlardan olabilirim belki. Benim için sıkıntı yok ama mesela adam dışarıdan gelmiş ilk defa. Evrimle ilgili bir konu ilgisini çekmiş okuyor mesajları. Şaak birden ne olsun konu peygamberin karılarına gelmiş. Böyle oldumu biraz sıkıntı işte.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Bunu bende istiyorum ama teknik olarak mümkün değil. Hatta xenForo geliştiricilerine bu öneriyi teklif etmiştim. Geliştirirlerse biz de uygularız.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bunu bende istiyorum ama teknik olarak mümkün değil. Hatta xenForo geliştiricilerine bu öneriyi teklif etmiştim. Geliştirirlerse biz de uygularız.
Eklentisi var. Gelecek güncellemelerede varsayılan özellik olarak ekleyebilirler. Zaten bu yeni 2.1 güncellemesi ile milletin en fazla kullandığı birkaç add-onu direkt varsayılan olarak eklemişlerd. Hatta tartışma falan çıktı bu yüzden. Bir add-on geliştirme takımının add-onlarının yarısını eklemişlerdi.

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Eklentisi var. Gelecek güncellemelerede varsayılan özellik olarak ekleyebilirler. Zaten bu yeni 2.1 güncellemesi ile milletin en fazla kullandığı birkaç add-onu direkt varsayılan olarak eklemişlerd. Hatta tartışma falan çıktı bu yüzden. Bir add-on geliştirme takımının add-onlarının yarısını eklemişlerdi.
Bu konuda eklenti istemiyorum. xenForo'nun kendi yaptığı orijinal sistem olması lazım. Eklentiyi yükledikten sonra bir problem oldu veya geliştiricisi desteği kesti, ne olacak? Bu, beğenmedim eklentiyi kaldırayım gibi bir şey de değil. Onca mesaj ne olacak? Problem olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Efe

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bu konuda eklenti istemiyorum. xenForo'nun kendi yaptığı orijinal sistem olması lazım. Eklentiyi yükledikten sonra bir problem oldu veya geliştiricisi desteği kesti, ne olacak? Bu, beğenmedim eklentiyi kaldırayım gibi bir şey de değil. Onca mesaj ne olacak? Problem olabilir.
Evet ben de güvenmiyorum. Ben piyasadaki birçok add-onu, hatta temayı da inceledim. Pek kaliteli iş yok. Ama bu XenForo'nun yapısından da kaynaklanıyor. XenForo default olarak iyi ama altyapısını pek iyi bulduğumu söyleyemem. Özellikle tema geliştirmek isteyen kişiler için eziyet çektirici.

Ya forum yazılımları ölecek ya da devrimsel bir forum yazılımının çıkması gerekiyor. Yeni teknolojileri kullanan, geliştiriciler için her şeyi ele alabileceğimiz gerçekten iyi bir altyapı kuran, topluluğunun büyük olduğu, bir kültür hâline gelen bir forum yazılımı...

Hayal mi? Bence yapılır.

Durum
Bu konu yeni cevaplara kapatıldı.

Son konular