Modüler Protez Kol

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Burcuvaya ettiğin küfrü buraya yazayımmı ahlak abidesi.
Boş konu sizi kudurtan gerçekler gerçekleri gördükçe kuduruyorsunuz
Tehdit edende sensin ben değilim.
Konularıma devam edeceğim sende kudurmaya devam edeceksin bundan sonra cevap yok eskisi gibi kudurun.
Adam gibi durmazsanız, adamlık beklemeyin. Siz ikiniz gelmeden daha sakindi forum. 2 bilgisiz herif, aptal aptal şeyler paylaşıp millete hakaret etmekten başka hiçbir şey bilmiyorsunuz. Anca forumu kirletirsiniz. Kolay gelsin.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
Forumda anama bile küfür yedim. Sizin kadar damarıma basan olmadı. Hep aynı içeri hep. İslam'ı kötüleyip, Müslümanlara sövmek. Bilgi 0, uğraş 0, saygı 0.. Hayır bari attığınız şeyi bilseniz.

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
İnsanın yaratılışı ile diğer canlıların evrimi farklı olabilir. Diğer canlılar normal olarak evrimleşirken, Allah gerçekten de Adem ve eşini özel olarak yaratmış olabilir. Çocukları ise isteseler de birbirleriyle evlenip soylarını devam ettiremezler, çünkü kardeşlerdi.

Öz kardeşler birlikte olsalar da kız-kadın hamile kalamaz .

Demek ki; ilk soyun devamı için başka bir tür daha gerekiyor.

Ben şöyle inanıyorum; gerçekten de evrimleşerek insan olan bir nesil vardı ancak Allah aynı onlar gibi olan iki kişi var etti. Bence Allah'ın evrimleşen insanlar için başka bir planı vardı ama Allah Adem ve eşini de bu sürece dahil etti.

Sonuçta yaratılmış olan Adem ve eşinin soyu ile evrimleşenlerin soyu birleşti. Öyle ki Adem ve eşinin soyu baskın oldu, eğer geriye dönük bakarsak herkesin ortak annesinin aynı anne ve baba olacağını düşünüyorum. Doğal olarak hepimiz bu özel olarak yaratılmış insanların çocukları olduk. Ama evrim, evrimleşmiş diğer atalarımızdan dolayı bizi de etkilemiş durumda.

Bence Allah özel olarak yarattığı insanları da bir şekilde bu evrendeki evrimleşmiş insanlara dahil edecekti ama bir diğer ihtimal yoluyla bu gerçekleşti ve sonuçta hem evrimleşen insan soyu ve hem Tanrının özel olarak sıfırdan modellediği insan soyunun torunları olarak tarih sahnesindeyiz.

Benin görüşüm böyle, eğer yanılıyorsam Allah beni düzeltsin, doğrusunu bize öğretsin, amin.
Kur'an'in hiçbir ayetinde "Adem'e ilk insan" demiyor. Kur'an'da tam tersi Adem'den de önce insanlar var olduğu görülüyor. Adem ve Eşi'nin çocuklari öyle çaprazlama evlilik ile çoğalmadı.

Entropyy22

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Forumda anama bile küfür yedim. Sizin kadar damarıma basan olmadı. Hep aynı içeri hep. İslam'ı kötüleyip, Müslümanlara sövmek. Bilgi 0, uğraş 0, saygı 0.. Hayır bari attığınız şeyi bilseniz.
Paylaşımlarım ayet ve hadislere dayanır senin hoşuna gidecek hadisleri seçmek zorunda değilim islam coğrafyasının kabul ettiği hadisleri seçiyorum. islam zaten kötü kötülemeye gerek yok. Müslümana sövmem anam babam müslüman. Ama sizin kitabınız bize söver sizinde hoşunuza gider.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Burcuvaya ettiğin küfrü buraya yazayımmı ahlak abidesi.
Boş konu sizi kudurtan gerçekler gerçekleri gördükçe kuduruyorsunuz
Tehdit edende sensin ben değilim.
Konularıma devam edeceğim sende kudurmaya devam edeceksin bundan sonra cevap yok eskisi gibi kudurun.
Sende olmayan Birşeyi Bize Veremezsin Zaten Sen Çamur Atıp Kaçmaya Devam Et.

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Âl-i İmrân, 111. Ayet: Size hakaretten başka bir zarar veremezler. Sizinle savaşırlarsa dönüp kaçarlar; kazanamazlar.

Âl-i İmrân, 186. Ayet: Paralarınızla, canlarınızla sınanacaksınız. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve ortak koşanlardan çok hakaretler işiteceksiniz. Direnir ve erdemli bir hayat sürerseniz büyük iş yapmış olursunuz.

Âl-i İmrân, 133.. Ayet: Rabbinizden bir bağışlanmaya ve eni göklerle yer kadar olan cennete doğru yarışır gibi koşuşun. O, takva sahipleri için hazırlanmıştır.

Âl-i İmrân, 134.. Ayet: Onlar bollukta ve darlıkta infak ederler. Öfkelerini yutanlardır onlar, insanları affedenlerdir. Allah, güzel düşünüp güzel davrananları sever.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Ya @Mete Turan bunlar boşuna mı duruyo?

Madde 7: Anlamsız veya boş; konu, mesaj, özel mesaj göndermeyiniz. Yazılım kodu göndermeyiniz.

Madde 8: Tahrik edici, aşağılayıcı, alaycı, nezaketsiz ve kaba üslup kullanmayınız.

Madde 10: Hiçbir üyeye tehdit, küfür veya hakaret yapmayınız. Hiçbir üyeyi hedef almayınız.
Dostum işin açığı kuralları olduğu gibi uygulamıyoruz. Kuralları olduğu gibi uygulasak çok ceza alan olur. Biraz esnek davranıyoruz. Ama bunu suiistimal etmemek lazım.

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Öz kardeşler birlikte olsalar da kız-kadın hamile kalamaz .
Seni uyarmış olduğum halde bu teraneyi ısrarla tekrarlaman, senin normal olmadığını apaçık ortaya koydu. Senin Müslüm oldum diye ortaya çıkman ağır bir depresyonun sonucu. Saçmalıyorsun ve durumun hiç iyi değil.

Bak seni yeniden uyarıyorum. Geç olmadan, depresyonun ilerlemeden bir psikiyatra git tedavi ol. Depresyonun ilerlerse kötü olur. Böyle bir terane safsatayı uyarmama rağmen aynen inatla tekrarlaman, ağır bir depresyon geçirdiğini kanıtlıyor. Normal bir insan bu yaptığını yapmaz. Uyarıma kulak asmazsan ve psikiyatra gidip tedavi olmazsan sonuçları ağır olabilir. Benden uyarması.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsanlığın ensestle başladığı saçma sapan hurafesinin cahillik döneminde tutunmasına bir şey demiyorum. Bilim yok bir şey yok. Nerden bilsinler tabii ki.

Fakat bu safsata, ilkel ve cahilce hurafenin bu zamana kadar tutunması, hâlâ milyarla ifade edilecek sayıda cahilin bu safsataya inanması insanlığın en büyük utançlarından biridir. İnsanlığın ilerlemesi ve bilinçlenmesi konusunda çok başarısızız. Dünyanın çoğunluğu hurafelerin, dogmaların, safsataların esiri durumunda. Aydınlanma istenen düzeye ulaşamadı.

Dinden çıkmak için bir tek bu insanlığın ensestle başladığı safsatası yeter de artar bile. Dinden çıkmak için başka neden aramaya gerek yok. Bugün bilimciler örneğin başka bir gezegende hayat başlatabilmek için bir adem ve bir havva göndermenin asla yeterli olmadığını, ensest nedeniyle biriken genetik bozulmaların bunların soyunu devam ettirmelerini olanaksız kılacağını belirtiyorlar. Böyle bir dış gezegene hayat aşılama projesi için oraya yüzlerce, hatta daha garantisi binlerce akraba olmayan dondurulmuş embriyo götürmek gerektiğini söylüyorlar. Bırak kardeşi, akraba olması bile belli bir risk taşıyor.

Yani şu İslam akraba evliliğini teşvik etmiş ya, şu dinde bir dakika durmak delilik. Bu kadar cahilce bir dine nasıl inanılabilir ki? Cahilliğin dibi artık yani, sineye çekilir yanı yok! Bir saniye bile bu cahilce dine katlanamam.

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani Müslümler durmadan illüminati diye sayıklayıp dururlar da, bu artık delinin hezeyan sayıklamasına dönüştü de...

Hayır ama illüminati haksız mı! İnsanlık cehaletin pençesinde mahkum değil mi? Bu cehalet, bu karanlık din dogmasının bir an önce yok edilmesi gerekmiyorsa tamam ama gerekiyor yani!

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Seni uyarmış olduğum halde bu teraneyi ısrarla tekrarlaman, senin normal olmadığını apaçık ortaya koydu. Senin Müslüm oldum diye ortaya çıkman ağır bir depresyonun sonucu. Saçmalıyorsun ve durumun hiç iyi değil.

Bak seni yeniden uyarıyorum. Geç olmadan, depresyonun ilerlemeden bir psikiyatra git tedavi ol. Depresyonun ilerlerse kötü olur. Böyle bir terane safsatayı uyarmama rağmen aynen inatla tekrarlaman, ağır bir depresyon geçirdiğini kanıtlıyor. Normal bir insan bu yaptığını yapmaz. Uyarıma kulak asmazsan ve psikiyatra gidip tedavi olmazsan sonuçları ağır olabilir. Benden uyarması.
Ben depresyona filan da girmedim bilakis vicdanen ve zihnen daha rahatım, daha mutluyum ve huzurluyum, akli melekelerim de gayet yerinde.

Aksine; bugün geri dönüp baktığımda agnostik bir dinsiz olarak depresyonda olduğumu düşünüyorum.

Zaten size bakınca da durumunu anlıyor insan.

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben depresyona filan da girmedim
Senin ağzını açtığın yalan. Depresyonda olmasan apaçık çok çok yanlış bir ifadeni düzelttiğim halde inat ve ısrarla tekrarlamazdın. Durumunu hiç iyi görmüyorum. Psikiyatra gitmeyeceksen sen bilirsin. Ama sonucu kötü olacak söyleyeyim. Hâla evet çok yanlış düşünmüşüm demekten kaçınıyorsun. Çok kötü depresyondasın benden söylemesi. Normal bir insan böyle davranmaz.

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Senin ağzını açtığın yalan. Depresyonda olmasan apaçık çok çok yanlış bir ifadeni düzelttiğim halde inat ve ısrarla tekrarlamazdın. Durumunu hiç iyi görmüyorum. Psikiyatra gitmeyeceksen sen bilirsin. Ama sonucu kötü olacak söyleyeyim. Hâla evet çok yanlış düşünmüşüm demekten kaçınıyorsun. Çok kötü depresyondasın benden söylemesi. Normal bir insan böyle davranmaz.
Bu sözünüz karakter suikastı yapmaktan, kişiye saldırırak ad hominem safsatası uygulamaktan başka bir nane değil.

Evet, o kısım yanlış bilgim üzerine inşa edilmiş bir cevap; söylediğiniz şey hakkında haklısınız. Ancak Kabil'in eğer kız kardeşi de varsa evlenmemesi, evlenmemiş olması daha muhtemeldir. Kız kardeşini hamile bırakamaması gerekmektedir.

Bu da bizim açmazımız, evet; ben zaten bunların benim zannım olduğunu söylüyorum ve bu benim kişisel açıklamam, tartışılır, eleştirilir, geliştirilir veya hepten reddedilir.

Sizi buna inanmaya zorlamayacağım gibi eleştirmeniz de son derece normal ve makuldur. İleri zamanlarda daha başka açıklamalar veya yorumlar da olabilir.

virac

Üye
Düşünce
Muvahhid
Bir de gönderilerin gönderilme zamanı farklı. Önce bu başlıkta o cümle paylaşıldı. Zaten saati ve günü yazıyor. Sonra Kur'an'da evrim var mı başlığında paylaşıldı. Sağolun, sonra siz o başlığa gelip, yardımcı olup yanlış bir bilgiyi düzeltiniz. Fakat burada ise eleştirirken saat ve tarihleri farkında olmadan karıştırmışsınız.

Burcuva

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Halâ Kabil bilmem ne diye aynı safsatayı tekrarlamışsın. Tamam seninle uğraşmayacağım. Safsataya gırtlağına kadar gömülmüşsün. Ne halin varsa gör.

İnsan bir kafayı çalıştırır bir düşünür. Kuran'da yazan safsata gerçek olsa, insanlığı tek bir nefisten, ondan eşini ve onlardan insanları yaratmış olsa, ensestten başka bir yol kalıyor mu? Başka ne yol olacak yahu, kafa bu kadar da nasıl çalışmaz? Tek kişiden eşi, ondan insanlar. Bu safsataya göre ensestten kaçınmanın bir yolu olmadığını görememek için ne olmak lazım ben artık söylemeyeyim.

Kuran'da Adem adını her yerde kaç kere anıp, şunu yaptı bunu dedi diye masal anlatıp eşinin adı ne, ne yaptı ne söyledi tek bir anlatım olmaması ayrı skandal! Kuran'da kadının adı yok yani, rezalet, kepazelik. Bu şeye nasıl Allahtan geldi diye inanılır, aklını kaçırmak ya da çok cahil, ya da çok yobaz, çok düşüncesiz olmak lazım.

Bu safsata ensestten de öte. Üstelik Kuran'a göre eşi Adem'in klonu da! Tümüyle aynı genleri taşıyor! Kardeşinden bile daha ileri derece yakını eşi! Genetik açıdan tam bir fiyasko! Cahillik dönemi için neyse ama şu bilim çağında bu safsataların tutunuyor olması bir utanç.