Mucizeler yalandır

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Gelin görün ki bazı müslüman arkadaşlarımız kurandan mucize çıkarmaya çalışıyorlar.

Öncelikle mucize ayet vb konularına gelirsek değiştirilmiş bir kitapta yazan birşey mucize olamaz.
Kuran kendi içinde bile farklı farklı nüshalara ayrılmıştır. Bunlardan bazılarına örnek:
Hafs
Warsh
Al qhalifun
Al duri
Qualin.
Daha ayrıntılı bilgi için:
https://antidogmatik.com/konular/kuran-nueshalari-ve-kopya.3903/

Kıraat hadisi açıklaması yetersizdir. Çünkü anlam değişikliği var. Ve bu varken hangisine güvenileceği bilinemeyeceği gibi değiştirildiği hadisle birlikte kanıtlanmış olur.

Belagat mucizesi konusuna gelirsek:

1_
Belagat görecelidir göreceli birşey mucize olamaz.

2_
Hangi kuran belagatli?
Hafs, warsh?

Bir benzerini yazın:

1_
Benzeri zaten yazıldı.
The true furqan a bakın.
Taklit diyenler: Zaten adı üstünde benzer.
Eğer takllit dersek hiç bir kitabın benzeri yazılamaz. Oyüzden mucize geçersiz olur. Diğer türlü zaten geçersiz.

2_
Siz Tonton un benzerini yazın. :D

19:

1_
Bu numerolojidir. Birşeyi kanıtlamaz.

2_
Bu şekille aynı sonuç basit bir masal kitabından bile çıkar.
Hatta bir örnek:

3_
19 a uymayan ayetlerde var.
Mesala tevbe 128_129
Ve 19 cu sitelere bakarsanız hep 19 a uysun diye büküyorlar.
Hatta tevbe 128_129 yok diyen bile var.
Onlara sadece gülüyorum. Ahada böyle.
FB_IMG_16030272765325370.jpg

4_
Bu bana 29+11=40 diyen bahçeliyi hatırlattı.

Geleceği bilme:

1_
Şu konuya bakarsanız islam tarihi direkt yalan.
https://antidogmatik.com/konular/muhammed-diye-birisi-hic-yasamamistir.5465/

2_
Zaten islam tarihi doğru olsa bile geleceği bilme yok. Çünkü daha uhud savaşını bilemiyor.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Örneğin Rum suresi. Bunu mucize diye yuttururlar. Bir tane akıllı bunun neresi mucize diye sormaz.
Müslüman tarihçiler bile Kuran’ın 650 yılında kitap haline getirildiğini kabul eder. Onun öncesinde Kuran diye bir kitap yoktur! Oysaki Rum zaferi 627 yılında gerçekleşmiştir. 627 yılından önce yazılmış bir Rum suresi örneği de yoktur.
Bu şuna benziyor. 1960 basımlı bir kitapta Almanlar 2.dünya savaşını kaybedecek gibi bir kehanette bulunuluyor.😂 Millette bunu mucize olarak görüyor.

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
19:

1_

Bu başlıkta konuşulmuştu şu konu, peygamber arkadaşımız çok güzel özet geçmiş.

KindarSürpriz

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
627 yılından önce yazılmış bir Rum suresi örneği de yoktur.
Politeist olsam bu Türkiye ateistlerini çelişkiler ilahı ilan ederdim.
Biri der Kuran peygaber zamanından önce yazılmıstır.
Biri der cok sonra.
Daha komik olanı bunu diyen zatların her iki başlığa da destek vermesi.

Her tuzum var diyene koşmayın, biraz düşünün benim x argümanım var bu y argümanı x ile çelişiyor. Hangisini savunmalıyım diye azıcık düşünün ve seçim yapın.

Allah yok Kitap yalan yazısını görmeniz hipnozlanmanız için yetiyor.

PastayıSeven

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Gelin görün ki bazı müslüman arkadaşlarımız kurandan mucize çıkarmaya çalışıyorlar.

Öncelikle mucize ayet vb konularına gelirsek değiştirilmiş bir kitapta yazan birşey mucize olamaz.
Kuran kendi içinde bile farklı farklı nüshalara ayrılmıştır. Bunlardan bazılarına örnek:
Hafs
Warsh
Al qhalifun
Al duri
Qualin.
Daha ayrıntılı bilgi için:
https://antidogmatik.com/konular/kuran-nueshalari-ve-kopya.3903/

Kıraat hadisi açıklaması yetersizdir. Çünkü anlam değişikliği var. Ve bu varken hangisine güvenileceği bilinemeyeceği gibi değiştirildiği hadisle birlikte kanıtlanmış olur.

Belagat mucizesi konusuna gelirsek:

1_
Belagat görecelidir göreceli birşey mucize olamaz.

2_
Hangi kuran belagatli?
Hafs, warsh?

Bir benzerini yazın:

1_
Benzeri zaten yazıldı.
The true furqan a bakın.
Taklit diyenler: Zaten adı üstünde benzer.
Eğer takllit dersek hiç bir kitabın benzeri yazılamaz. Oyüzden mucize geçersiz olur. Diğer türlü zaten geçersiz.

2_
Siz Tonton un benzerini yazın. :D

19:

1_

2_
Bu şekille aynı sonuç basit bir masal kitabından bile çıkar.
Hatta bir örnek:

3_
19 a uymayan ayetlerde var.
Mesala tevbe 128_129
Ve 19 cu sitelere bakarsanız hep 19 a uysun diye büküyorlar.
Hatta tevbe 128_129 yok diyen bile var.
Onlara sadece gülüyorum. Ahada böyle.
6690 ekini görüntüle

4_
Bu bana 29+11=40 diyen bahçeliyi hatırlattı.

Geleceği bilme:

1_
Şu konuya bakarsanız islam tarihi direkt yalan.
https://antidogmatik.com/konular/muhammed-diye-birisi-hic-yasamamistir.5465/

2_
Zaten islam tarihi doğru olsa bile geleceği bilme yok. Çünkü daha uhud savaşını bilemiyor.
Bunların tamamı zaten Numoroloji. Bu şey bir kere bilime de girmiyor. Yanlış mıyım?

Tiglath

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biri der cok sonra.

Her tuzum var diyene koşmayın, biraz düşünün benim x argümanım var bu y argümanı x ile çelişiyor. Hangisini savunmalıyım diye azıcık düşünün ve seçim yapın.

Biz kanıtsız inanmıyoruz. Yaptığımız tek şey bu. Kanıt getir sana inanalım. Kuran’ın bazı bölümleri peygamber öncesi, bazı bölümleri de sonrası sonrası yazılmış olabilir. Çünkü tam bir Kuran peygamberden çok sonraları ortaya çıkıyor. Radyoizotop karbon çalışmalarında 400’lü yıllara indekslenen kuran fragmanları mevcut.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Müddessir suresinin ilk 2 ayetinin ebced değeri 1974 bu mu numeroloji?
Reşad halife 19 798 gün yaşıyor 19.surede 798 hurufu mukatta sayıyor bu mu numeroloji?
Reşad halifeyi öldüren adam 19 yıl sonra yakalanıyor bu mu numeroloji?
Reşad halife 19 Kasım, 1935 yılının 323. gününde dünyaya geliyor 323/19=19x bu mu numeroloji?
Basit örnekler bunlar.
Tevbe 128 129 üzerine rivayetler de var hatta direk şu hadisi atayım:

Zeyd "Ebubekir bana: 'Sen akıllı bir gençsin. Peygambere vahy de yazdığın için senin başaracağına güveniyorum. Araştır ve topla Kur'an ayetlerini!' dedi. Tanrıya ant içerek söylerim ki, dağlardan bir dağı yükleyip taşımayı önerseydi, buyurup verdiği görev kadar bana ağır gelmeyecekti. Yani Kur'an'ı derlemek kadar" diyor, ama sonunda görevi kabul ettiğini söylüyor ve işi nasıl yaptığını şöyle dile getiriyor ' "Kur'an (ayetlerini) derlemeye koyuldum. Hurma dallarından, 80 küçük taşlardan ve kişilerin ezberlerinden izleyip derledim. îşin sonunda, Tevbe (Beraet) suresinin sonunu, Ebu Huzeymetul -Ensari'de buldum. Ki, başkasında da bulamamıştım bu parçayı". Zeyd, bu parçanın Tevbe Suresinin sonundaki ayetleri (128 ve 129. ayetleri) oluşturduğunu açıklıyordu. Böylece Zeyd, Kur'an ayetlerini derleme işini yaparken iki kaynağa başvurmaktaydı: Ayetlerin yazılı bulunduğu nesneler (ağaçlar, taşlar...) ve ezber bilenlerin bellekleri. Ebubekir döneminde yazılan Kur'an için başvurulan ezbercilerin -başka deyişle hafızların sayısı Müslümanlar arasında tartışmalıdır. O döneme ilişkin önemli kaynaklardan Buhari'nin "e'sSahihi"nde yer alan üç hadisten anlaşıldığı kadarıyla Kur'an'ın tümünü ezberleyenlerin en iyimser rakamla 7 kişi olduğu kabul edilebilir. Aynı zamanda Peygamber dönemindeki "hafız"ların, yani Kur'an'ı tümüyle ezberlemiş olanların sayısı pek azdı. Buhari'nin "e's-Sahih"inde geçen" hadis şöyle: Birinci hadis: Amr Îbnu'1-Ass anlatıyor: Peygamberin "Kur'an'ı dört ki;şiden alın, Abdullah İbn Mes'ud'dan, Salim'den, Muaz'dan ve Übeyy İbn KaVden" dediğini işittim. (Buhari, Fadailu'l-Kur'an 8.)

Yazan tarafından düzenlendi:

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Biri der cok sonra.

Puhahahahahahhahahaha.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız

Bu başlıkta konuşulmuştu şu konu, peygamber arkadaşımız çok güzel özet geçmiş.
Artma hızının yavaşladığını kanıtladım.
İşlem onun dediği gibi yapılsaydı oran 0.05te kalırdı normalde 1/19 olması gerek.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Biz kanıtsız inanmıyoruz. Yaptığımız tek şey bu. Kanıt getir sana inanalım. Kuran’ın bazı bölümleri peygamber öncesi, bazı bölümleri de sonrası sonrası yazılmış olabilir. Çünkü tam bir Kuran peygamberden çok sonraları ortaya çıkıyor. Radyoizotop karbon çalışmalarında 400’lü yıllara indekslenen kuran fragmanları mevcut.
Karbon çalışmaları güvenilir değil yalan çıkacak iyi izleyin minvali mesajları vardı. :)

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biri der cok sonra.

Ama @Tiglath "İslam tarihçilerine göre bile" kaydını düşmüştü. O bakımdan suçlaman haksız.

Muhammed'in yaşamadığı konusunda bu gün itibarıyla ateistler arasında oldukça fazla fikir birliği vardır. Muhammed'in yaşadığını kabul edenler deistlerdir. Muhammed Kuran'ı kendi yazdı derler.

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Ama @Tiglath "İslam tarihçilerine göre bile" kaydını düşmüştü. O bakımdan suçlaman haksız.

Muhammed'in yaşamadığı konusunda bu gün itibarıyla ateistler arasında oldukça fazla fikir birliği vardır. Muhammed'in yaşadığını kabul edenler deistlerdir. Muhammed Kuran'ı kendi yazdı derler.
Ben 1_2 hafta öncesine kadar Muhammedin yaşadığını düşünüyordum.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben 1_2 hafta öncesine kadar Muhammedin yaşadığını düşünüyordum.

Bu tabii tarih bilinci ile ilgili. Bilirsin tarih yazı ile başlar. Gerçek zamanlı yazılı kanıt olması lazım geliyor. Bir parşömen olacak veya kaya yazıtı ve bunda Muhammed'den bahsedecek, bu parçanın fiziksel ve kimyasal tarihlemeleri tutacak.

Bu yolla milattan çok önceki hükümdarların yaşadıkları kanıtlanmıştır. Muhammed'in böyle bir kanıtı yok. Aksine bazı Emevi belgelerinde Muhammed isim değil sıfat olarak kullanılmış ve İsa için kullanılmış. Emevilerin Hristiyan olduğu da bastırılan haç işaretli paralarla kanıtlı. Bugün hâla Hristiyan Arapların belli bir nüfusu var.

Ateist Uzaylı

☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Bu tabii tarih bilinci ile ilgili. Bilirsin tarih yazı ile başlar. Gerçek zamanlı yazılı kanıt olması lazım geliyor. Bir parşömen olacak veya kaya yazıtı ve bunda Muhammed'den bahsedecek, bu parçanın fiziksel ve kimyasal tarihlemeleri tutacak.

Bu yolla milattan çok önceki hükümdarların yaşadıkları kanıtlanmıştır. Muhammed'in böyle bir kanıtı yok. Aksine bazı Emevi belgelerinde Muhammed isim değil sıfat olarak kullanılmış ve İsa için kullanılmış. Emevilerin Hristiyan olduğu da bastırılan haç işaretli paralarla kanıtlı. Bugün hâla Hristiyan Arapların belli bir nüfusu var.
Hmm mantıklı duruyor. Peki ya sence insanlar nasıl müslüman oldu?
(Emeviler) hristiyan iken.
Ve neden kuranı yazmak yerine incille işlerini halletmediler?

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hmm mantıklı duruyor. Peki ya sence insanlar nasıl müslüman oldu?
(Emeviler) hristiyan iken.
Ve neden kuranı yazmak yerine incille işlerini halletmediler?

Bunlar benim üzerinde çok durduğum konular. Kaçırmışsın. Aramadan aratsan çıkar ama ben yine kısa özet vereyim: Hrist dini şeriatı kaldırmıştı. O yüzden dağınık kabileleri bir otorite altında hizaya geçirmeye ve susta durdurmaya yetmiyordu. İnsanları boyun eğdirmek ve faşizm altına sokmak için şeriat şarttı.

Bu yüzden İslam Hrist'ten çıkmış olsa da Yehud'a benzer. Benzerlik oldukça ve dikkat çekici oranda fazladır. Ama aynısı olmaz tabii, yeni bir din ortaya atıyorsan belli farklar olması gerekiyor.

İncil'de yasak, yaptırım filan yazmaz. Şeriat yoktur. Tevrat'a eski ahid der ve hükmünü kaldırır, uymayı zorunlu tutmaz. Emevilerin işine yaramazdı bu.

Kuran sıfırdan yazılmamış, apokriflerden derlenmiştir. Apokrifler ana din akımından ayrılan yeni görüşler ortaya atan mezhep risaleleridir. Tabii ki papazlar tarafından yazılmışlardır.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bunlar benim üzerinde çok durduğum konular. Kaçırmışsın. Aramadan aratsan çıkar ama ben yine kısa özet vereyim: Hrist dini şeriatı kaldırmıştı. O yüzden dağınık kabileleri bir otorite altında hizaya geçirmeye ve susta durdurmaya yetmiyordu. İnsanları boyun eğdirmek ve faşizm altına sokmak için şeriat şarttı.

Bu yüzden İslam Hrist'ten çıkmış olsa da Yehud'a benzer. Benzerlik oldukça ve dikkat çekici oranda fazladır. Ama aynısı olmaz tabii, yeni bir din ortaya atıyorsan belli farklar olması gerekiyor.

İncil'de yasak, yaptırım filan yazmaz. Şeriat yoktur. Tevrat'a eski ahid der ve hükmünü kaldırır, uymayı zorunlu tutmaz. Emevilerin işine yaramazdı bu.
Bu yüzden Hrıstiyanlar deyince akla ilahi, süt, kurabiye, güzel kiliseler geliyor. :)

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu yüzden Hrıstiyanlar deyince akla ilahi, süt, kurabiye, güzel kiliseler geliyor. :)

Evet yani, örneğin İsa taşlanmaya götürülen bir fahişeyi kurtardı diye anlatılır. Bu şimdi nedir? Açıkça İsa Yahudi şeriatını iptal etti demektir. Hrist dini bu yani, Yehud şeriatını iptal etmek en başat özelliği. Başka örnekler, şarabın domuzun haram olmaması.

Şimdi İslam şeriatı aynen birebir değil ama yüzde yetmiş filan Yehud şeriatına geri dönüştür. Açıkçası bu Hrist dini olmadı, fazla yumuşattık, biz bununla bir iş beceremeyiz olayı. E tabii Yehud dinine dönelim olmaz, çünkü Yahudiler zaten hedef, onlar zaten soykırım edilip yarımada Araplaştırılacak! Bu yüzden Yehud dininin neredeyse kopyası olmasına rağmen ayrı bir din ortaya atıyorlar ki Yahudi soykırımı yapabilsinler.

Amaç tüm Arap kabilelerini hizaya sokup bu güçle Yahudileri soykırım edip yarımadayı Araplaştırmak, sonra da imparatorluk kurmak. Amaçlarına da ulaştılar.

Son konular