• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Mürted (Dinden Çıkan) Öldürülür

alemdar27

☆☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Hadislerden kaynaklarıyla beraber kapı gibi deliller yazdım. Bu kadar hızlı cevap yazmanız maalesef okumadığınızı gösteriyor. Hadislerden yaş çıkarımı yapıyoruz, siz yorumlama diyorsunuz, olacak iş mi?
KApı gibi delil dediğin kıylu kâl. O şöyle olursa, deve dama çıkarsa, 5 ten 3 çıkarsa, güller açarsa, kabaklar yeşerdiğinde, armutlar olduğunda falan da filan. BEn sana KAPI GİBİ SAĞLAM buharide müslimde geçen sahih hadisleri veriyorum. ve orda diyorki ben 6 yaşında nişanlandım,9 yaşında evlendim. NOKTA

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
KApı gibi delil dediğin kıylu kâl. O şöyle olursa, deve dama çıkarsa, 5 ten 3 çıkarsa, güller açarsa, kabaklar yeşerdiğinde, armutlar olduğunda falan da filan. BEn sana KAPI GİBİ SAĞLAM buharide müslimde geçen sahih hadisleri veriyorum. ve orda diyorki ben 6 yaşında nişanlandım,9 yaşında evlendim. NOKTA
Yazdıklarımda buna da cevap var, ister okuyun ister okumadan millete iftira atmaya devam edin, tercih sizin

alemdar27

☆☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Yazdıklarımda buna da cevap var, ister okuyun ister okumadan millete iftira atmaya devam edin, tercih sizin
Ya canım kardeşim uzatmaya gerek yok, forum sakinlerini de sık yazarak rahatsız ediyoruz.
Benim söylediğime karşılık hadis'ten bir delilin var mı yor mu onu bana söyle.
İSterse beşik kertsinler ikisininde canı cehenneme.
islami kurallara ve normlara uygun olarak, çok sevdiğin biri gelse ve 6/9/14/ 17 yaşında bir kızın olsa, tabi adamın yaşıda 50 ve üzeri. Bu durumda kızını verir misin? kıvırmadan cevap istiyorum.

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ya canım kardeşim uzatmaya gerek yok, forum sakinlerini de sık yazarak rahatsız ediyoruz.
Benim söylediğime karşılık hadis'ten bir delilin var mı yor mu onu bana söyle.
İSterse beşik kertsinler ikisininde canı cehenneme.
islami kurallara ve normlara uygun olarak, çok sevdiğin biri gelse ve 6/9/14/ 17 yaşında bir kızın olsa, tabi adamın yaşıda 50 ve üzeri. Bu durumda kızını verir misin? kıvırmadan cevap istiyorum.
Herkese vermez ama isteyen peygamber olursa 5 yaşında bile verir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Kendi kararlarını vereceği yaşa kadar vermem. O yaşa gelince karşıdaki şahsa göre fikrimi beyan ederim ama son kararı kendisi verir

KuranMumini2698

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Bu doğru değil. Bahseder. İşte:

"istediler ki kendileri küfre saptıkları gibi siz de sapasınız ve birlikte olasınız bu sebeple onlar allah yollunda hicret edinceye kadar onları dost edinmeyin yüz çevirirlerse yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün onlardan ne dost edinin ne yardımcı" (Kuran 4/89)
Verdiğin ayet savaştan bahsediyor.

4:90-Ancak aranızda anlaşma bulunan bir topluluğa katılan, yahut sizinle veya kendi halkıyla savaşmaktan dolayı göğüslerinde sıkıntı duyarak size gelenler hariç... ALLAH dileseydi onları başınıza musallat eder ve onlar da sizinle savaşırdı. Sizi yalnız bırakır, sizinle savaşmaz ve size barış önerirlerse ALLAH sizin onlara saldırmanıza izin vermez.

Siz ateistcikler, 4:89-91 ayetini veriyorsunuz neden 4:90 ayetini vermiyorsunuz?

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Vefat eden kendisini savunamayacak durumda olan biri hakkında dedikodu yapma küçüklüğünü ben size yakıştıramıyorum. Siz kendinize yakıştırıyor musunuz?
İslam tarihini konuşuyoruz bunlar yaşandıki konuşuyoruz ve konuşmayada devam edeceğiz. Sen muhammedin islam tarihinden sapık ve pedofili olmadığı sonucuna varabilir bunları insanlara anlatabilirsin bende tam tersini pedofoli ve sapık olduğunu anlarım ve anlatırım. Dedim ya rahatsızsan sen aradan çık arap putun gelsin peygamberini korusun.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
@bilgelikyolunda sende bana 17 yaşında olduğu ile ilgili net bir DELİL getir. öyle yorum falan istemiyorum. Bak benim getirdiğim hadislerde bizzat kendisi durumu söylüyor.
Yaw dostum bırak şunu aişenin 6 yaşında sözlendiği 9 yaşında evlendiği artık tartşılmıyor kadının doğum tarihi belli ölüm tarihi belli.

Kendi ağzı ile zaten söylemiş. Şu muhammed in uçkurunu kurtaracağım diye kıvrananları boşver :)

İslam ansiklopedisi:

kkkkkkkkkkkkkkkkk.png

Wikipedia:

ooooooooo.png

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hadisleri çöpe atacaksanız atın muslimler, biz karışmayız. Yazık değil mi niye atıyorsunuz demeyiz. Hadislerde Ayşe'nin çocuk olarak nikahlandığı son derece ayrıntılı ve uzun anlatılıyor.

Sorun sadece hadis olsa yine iyi. Kuran da çocuk nikahlamayı meşru gösterir ve üstelik bir yaş sınırı, başka herhangi bir sınır koymaz. Beşik kertsen oluyor Kuran'a göre.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İslam tarihini konuşuyoruz bunlar yaşandıki konuşuyoruz ve konuşmayada devam edeceğiz. Sen muhammedin islam tarihinden sapık ve pedofili olmadığı sonucuna varabilir bunları insanlara anlatabilirsin bende tam tersini pedofoli ve sapık olduğunu anlarım ve anlatırım. Dedim ya rahatsızsan sen aradan çık arap putun gelsin peygamberini korusun.
Bunu nasıl anladığınızı delilleriyle ortaya koyarsanız hiçbir problem yok. Ama niyet okuyuculuğu yaparsanız bu ahlaksızlık olur. Ben bu ahlaksızlığı size yakıştırmam, siz kendinize yakıştırıyor musunuz?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Çocuğun rızası olur tamam demesi geçerli değildir. Nikahlanamaz.
Çocuk olmadığını ispat ettik. Varsa itiraz ettiğiniz cümleyi alıntılayıp cevap yazınız. Yoksa vefat etmiş birine iftira atmayı ben size yakıştıramıyorum, siz kendinize yakıştırıyor musunuz?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yaw dostum bırak şunu aişenin 6 yaşında sözlendiği 9 yaşında evlendiği artık tartşılmıyor kadının doğum tarihi belli ölüm tarihi belli.

Kendi ağzı ile zaten söylemiş. Şu muhammed in uçkurunu kurtaracağım diye kıvrananları boşver :)

İslam ansiklopedisi:

Ekli dosyayı görüntüle 1432
Wikipedia:

Ekli dosyayı görüntüle 1433
Vikipedia zaten Mustafa Kemal hakkında yazılanlardan dolayı halen yasaklı. Demek ki her yazdığı doğru değil. İslam Ansiklopedisinde ilgili maddenin yazarı ile aynı görüşte olmak zorunda değilim. Sonuçta yazdıklar ayet değil.Bu yazarın da dahil olduğu iddia sahiplerinin dayanak gösterdiği rivayetler hakkında tek tek cevap yazdım. Şimdi sıra iddiayı devam ettirenlerin benim yazdıklarıma tek tek cevap vermesinde. Münazara böyle yapılır. Tek tek cevap veremeyenin iddiası geçersiz olur.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hadisleri çöpe atacaksanız atın muslimler, biz karışmayız. Yazık değil mi niye atıyorsunuz demeyiz. Hadislerde Ayşe'nin çocuk olarak nikahlandığı son derece ayrıntılı ve uzun anlatılıyor.

Sorun sadece hadis olsa yine iyi. Kuran da çocuk nikahlamayı meşru gösterir ve üstelik bir yaş sınırı, başka herhangi bir sınır koymaz. Beşik kertsen oluyor Kuran'a göre.
Hz Aişe konusunda yazdıklarımdan hangi cümleye neden itirazınız olduğunu yazmadan çocuk olduğunu iddia edemezsiniz. Çünkü bahsettiğiniz hadisleri ele alarak cevap verdim. Çocuk gelin konusunda da kendi kararını verecek yaşta olmayana zaten nikah düşmez. Yani şahsın rızası olmadan zaten nikah olmuyor

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Vikipedia zaten Mustafa Kemal hakkında yazılanlardan dolayı halen yasaklı. Demek ki her yazdığı doğru değil. İslam Ansiklopedisinde ilgili maddenin yazarı ile aynı görüşte olmak zorunda değilim. Sonuçta yazdıklar ayet değil.Bu yazarın da dahil olduğu iddia sahiplerinin dayanak gösterdiği rivayetler hakkında tek tek cevap yazdım. Şimdi sıra iddiayı devam ettirenlerin benim yazdıklarıma tek tek cevap vermesinde. Münazara böyle yapılır. Tek tek cevap veremeyenin iddiası geçersiz olur.
Sen islam ankslopedisi ile ayni goruste olmak zorunda degisen bende senin koydugun uyduruk deliller ile ayni goruste olmaz zorunda degilim. Muhammed aiseyi 9 yasinda kendine karı yapmistir bukadar

Yazarı tarafından düzenlendi: