Mürted (Dinden Çıkan) Öldürülür

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
1,956
Tepki puanı
1,083
Düşünce
Ateist
Boş adam araya girme sohbet ediyoruz şurda.
Yapma dostum sen bari akıllı adamsın şu dinin tanrı tarafından gönderildiğini nasıl düşünürsün yahu. Dünya nasıl değişiyor görmüyormusun insanlar, hayvanlar, bitkiler bile değişiyor. Biz misketle tasoyla oynardık şimdi çocuklar ellerinde tabletlerle oynuyor. Değişmeyen ne var. 1400 yıl önce gelen bir kitabın hükümlerinin yok oluşa kadar uygulanacak olmasıda neyin nesi? Bu bile tanrıdan gelmediğinin kanıtı. Yıl olmuş 3000 insanlık yaşamak için yeni gezegene yolculuk yapıyor sen zina yapana sopa vuracaksın şunu bir hayal etsene iş mi bu yahu.

İlla huri için inanıyorsan gel ben sana 7 huri bulayım vazgeç şu saçmalıktan :)
 

virac

Üye
Mesajlar
796
Tepki puanı
141
Düşünce
Musevi
allah peygamber göndermek yerine,kendisini insanlara gösterirdi. Yani allah saklanmazdı. Ve sınav yapmazdı.
Şimdiki insanlar Allah'ı görmeye dayanamazlar.

Peki şu anda bu neden böyle olabilir. Gelin, düşünelim.

Öncelikle hayır, Allah saklanmamakta ve aksine bir mesaj iletmektedir. Bu iddia incelemeye değerdir.

Ayrıca evet, Allah şu anda yaşanan bazı büyük şeyler karşısında da sessiz kalmaktadır. Ancak her an Allah'a hesap verir pozisyonda olsaydık, özgür iradeliler için yargılanma her an olsaydı, hangimiz O'na layık, O'nun standartları karşısında kusursuz olabilir ve cezasız kalabilirdik? O zaman özgür iradeliler için böyle olmanın ne anlamı olurdu?

Hem siz bir suçu; o suç işlemeden önce mi, suç işlendiği anda mı yoksa suç işlendikten sonra mı verirdiniz? Başımıza bazı geçici felaketler geliyor olsa da Allah herkese kurtuluşu ve tövbe etmek için müsaade vermektedir. Hayatlarımız son bulacak, öldükten sonra dirilecek ve Allah'a döndürülüp, O'na hesap vereceğiz.

Yine eğer insanlar bu bilinç ile cennete doğmuş olsaydılar da, Allah'ın bu ihsanı kendilerine bir sadaka gibi haketmeden verdiği için utanır ve her defasında insanlar o cenneti hak etmek için sınanmak isterdi.

İşte, görüldüğü üzere; gerek sınanmamız ve gerek Allah'ın olası hükmünü şimdi vermemeye başlamaması, biz özgür iradelilerin cenneti hakedebilmemiz ve yine cennetteki hayatımızda rahat bir vicdanla yaşamamız için en uygun ortamı sunmaktadır.

Öyleyse Allah'a hamdolsun.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

virac

Üye
Mesajlar
796
Tepki puanı
141
Düşünce
Musevi
Bizlerin dinden dönenin öldürülmesi hakkında unuttuğumuz en önemli husus; Müslümanların selametidir.

Şayet rivayetlerde de aktarılan dinden dönmüş bazı kimselerin öldürülmesine gerçekten de karar verilmiş ise de bu, İslam'ın egemenliğini-varlığını düşmana kabul ettirme, dönemin topluluğunun güvenliğini ve geleceğini sağlama amacıyla bir mesaj ve önlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yani bütün bu yaşananlar o dönemin şartlarna ve konjonktürüne bağlı olarak gelişmektedir.

Şayet dinden irtidat edenin öldürülmesi; İslam'a girmek, İslam ile tanışmak için engel teşkil ediyorsa; Ümmette güven değil ama Müslümanlar arasında bir güvensizlik teşkil ediyorsa; aslında gerçekleştirilmesi zorunlu olmayan bu uygulama, yine Müslümanların ve İslamın selameti için Ümmetin ittifakı ile bu sefer bu uygulama yürürlükten kalkabilir ve hiç uygulanmaz.

Bir Müslüman, gerçek bir savaş haricinde her zaman elindeki kalemi, klavyesi yahut dili ile manen cihat ve açıkça tebliğ etmelidir. Yine bir Müslüman, Allah'ın Kuranda da söylediği gibi her zaman delil ile hareket eder; yani bir kimse henüz bilmediği veya anlamadığı şeyden dolayı irtidat etmiş ise, varsın etsin; yoksa İslam da veya Müslümanlar da delil mi yok da, kişinin fikir değişimi Müslümanların ve İslam'ın selameti için engel oluştursun?

Önceden asıl sorun; rahatça bir alanda, İslam'ın ahkam ve kurallarına göre yaşayamama ve İslam'ı yaşatamama korkusu ve sorunuydu. Bugün ise böyle bir sorun artık yok gibidir. Gayrimüslimler Müslümanların rahatça yaşamalarına ve dinlerini yaşatmalarına izin ve güvence vermektedir.

Bizler, aslında açıkça suikastle birilerinin öldürüldüğü bir çağda değiliz. Bilakis, karakter suikasti ile daha büyük darbelerin vurulabildiği; kişilerin fikren ölüme mahkum edildiği bir çağdayız.

Uygulanması zorunlu olmayan, Müslümanların ve Müslümanlığın selametine hayır değil de şer gibi görünen bu uygulamanın, yürürlükten kaldırılması ile bu, bazı kalplerin İslam'ı tanımada ısınmasını sağlar ve İslam'ı delilleri ile kabul edecekleri için de; kişilerin kendi nefisleri yahut kişilerin eksik veya yanlış bilgisi haricinde İslam'a girmek için başka bir engel de bulunmayacaktır.

Kısacası evet; ilk örneklerinde dönemin konjonktürüne göre gerçekleşmiş olsa da, artık bunun gerçekleşmesi için bir sebep yoktur. Müslümanlar bu konu da Müslüman olmayanlara veya artık İslami kurallara göre yaşamak istemeyenlere karşı güvence vermelidir. Tabii bu tür şeyler, onların da yine Müslümanların inançlarında emredilen şeyleri uygulamalarına, İslam'ı yaşama ve yaşatmalarına izin ve güvence vermeleri ile karşılıklı olarak gerçekleşecektir.

Müslümanların çoğunlukta olduğu ya da yönettiği bir egemenlik sahasında herkesin hür, tartışmaya açık ve hazır bir biçimde, ama bu süre zarfında da kimsenin dini vecibelerini yerine getirmesine karışılmadan; bir şeye inanmaya veya başka bir şeyin inançsızlığına izin verilmiş olduğunu ve Müslümanların artık Müslüman olmayanlara karşı manevi olarak yardım için hazır olduklarını duyurmalıdırlar.

Nitekim, İslamdan çıkmanın günümüzde olsa olsa bir cezası; Müslümanlara, artık Müslüman olmayanlara delilleri ile İslam'ı öğretme sorumluluğu cezası verilmesidir, zaten böyle bir ceza da artık İslam'a inanmayanı değil; inananı ilgilendirir. Bu vesile ile İslam'ı daha iyi öğrenen Müslüman artık Müslüman olmayan kimse duruma düşmez veya o Müslüman olmayan ilgili konuya ilgi göstererek de cevabını aldıktan sonra, yeniden Müslüman olarak, yine yeniden Allah rızası için İslam dairesine girerek Müslüman kardeşleri arasına katılır.

Söylediklerim de bir hata veya kusur var ise Allah beni düzeltsin, ıslah etsin, amin.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Gel öldür ozaman biz aktifsek, zaten müslümanların yapmadığı şeymi katlettiğiniz insanları sıralasam kağıtlar almaz. Turan dursunu öldüren şeriat zihniyeti sizdede yokmu var zaten itiraf ediyorsunuz ne farkeder a devlet yapmış a siz yapmışsınız. Sonuçta katledilen katlediliyor.

Siz durmadan islam propagandası yapacaksınız biz susacağız öylemi. Size serbest bize yasak. Papucumun müslümanı
Mevcut şartlarda sizin ve sizin gibilerin öldürülmesi kesinlikle katliamdır ve yanlıştır. Siz şeriatın gerçekten uygulandığı hiçbir yer görmediğiniz için, yanlış tanıdığınız bir sisteme karşı çıkmanız normal. Sadece doğruyu öğrendikten sonra, yanıldığınızı kabul etmeniz gerekir ama onu yapıp yapmamak sizin tercihiniz
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Müslimlerin en nefret ettiğim tarafları çok ucuz olmaları. Bir kişi inançlarını paylaşmadığını söylüyorsa hemen hain damgası hazır. İnancı yüzünden insanları suçlayıp yargılamalarından nefret ediyorum en çok.
Bu dediğiniz İslamda yasaktır zaten
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Senin böyle bir şeyi topluma karşı söyleyip fitne yayman tabikide haklı bir sebep. Senin yüzünden çoğu insan dininden dönecek ve ortalığa fitne yayılacak. Kuran ve Şeriat devleti bunu önlemeye çalışırken sen devlete baş kaldırırsan.. Abdülhamit'in çok güzel bir sözü vardır: "Hakkını isteyenin hakkını verin, baş kaldıranın başını kesin" diye. Aynı dava. O yüzden mürted de olsan kendi halinde olucaksın.
Yanlışınız var. Adam mürted olsam demiyor, inanmasam diyor. Şeriatta baştan inanmayana zaten dokunulmaz
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Müslimlerde çok büyük ilerleme var! Aferin ülen! Nihayet kafanıza bir şeyler sokmayı başarabildik! "Amana İslam çok cicidir, kimseyi filan fikrinden inancından dolayı öldürmez, pamuk gibi şeker gibi dindir" kaypak söylemlerini nihayet hele şükür sonunda bırakıp maskelerini indirdiler.

Ha şöyle anlayın İslamın fikir ve inanç özgürlüğü düşmanı ilkel bir din olduğunu! Geri dilimiz daha doğrusu klavyemiz pelesenk oldu zor oldu ama sonunda anlayabildiğiniz için yorgunluk kalmadı bizde! Aferin. Ha şöyle gerçekleri görün ve itiraf edin.
İslamda fikir ve inanç özgürlüğü vardır ama anayasayı tanımama özgürlüğü yoktur kusura bakmayın. Bu yüzden İslamı suçlayacaksanız yapacak bir şey yok
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Şeriat devletinde sıkıntı vardır. Çünkü İslam bunu yasaklamış. Hristiyanlıkta bunu yasaklayan bir şey yok. Doğru yol olarak İslam'ı belirlemiş. Sen daha neyin tebliğini yapacaksın ki insanlara?
Dini tebliğ edebilir sorun yok ama düşmanla işbirliği yapıp ülke aleyhine faaliyet gösterirse bu suçtur, cezası da ölümdür.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Ve maide 33 ayetine göre allah ve resule savaş açanların elleri kolları çapraz olarak kesilirmiş. Ayrıca enfal 39 göre din tamamen allahın dini oluncaya kadar savaşmayı emrediyor. İslam dini kesinlikle barış dini değildir. Ve ayrıca Muhammed güçsüzken Mekke ayetleri barışçıl,hoşgörülü fakat Muhammed güçlenince medine ayetleri ise saldırı,şiddet dolu ayetler vardır.
Size savaş açanı gül uzatarak karşılayacak haliniz yok. İslamda bir yerde adaletsizlik ve zulüm varsa orada adaleti tesis etmek için mücadele etmek emredilmiştir. Bu eleştirilecek değil, takdir edilecek bir durumdur.
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Açıp okusan ehli kitap elleriyle aşağılanarak cizye ödeyecekler onların hayatı bağışlanacak yazar.
Uyarılmasına rağmen zulmü ve adaletsizliği devam ettirenler yenilince elleriyle vergi ödeyip, sizin üstünlüğünüzü kabul ederler. Bu da onları kendi elleriyle aşağılanması olur. Bunda yanlış bir şey yok. Siz olsanız ısrarla zulüm ve adaletsizliği devam ettirene ne yaparsınız. Elinizde güç var. Diyelim ki savaştınız ve yenildiler. Siz de orada adaleti tesis ettikten sonra devlet olarak bu adamlardan vergi almayacak mısınız? Evet İslam bunu öneriyor. Sizin alternatif önerilerinizi de görelim, bakalım hangisi daha doğru?
 

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Mesajlar
11,300
Tepki puanı
817
Düşünce
Sünni
Kaldı ki ilk İslam döneminde bu statü Hristiyanlara tanınırken Yahudilere tanınmamıştır. Yahudilere soykırım uygulanmıştır.
Yahudiler, düşmanla işbirliği yapana kadar onlara dokunulmamıştır. Düşmanla işbirliği yapan bir grupla savaşmayıp ne yapacaksınız? Evet, İslam böyle bir durumda yanlışlarından dönmelerini tavsiye etmemizi, kabul etmezlerse savaşmamızı emrediyor. Sizin alternatif öneriniz nedir, bakalım hangisi doğru?
 
Üst