Müslüman vs Ateist

Furkan

☆☆
Üye
Mesajlar
152
Tepki puanı
115
Düşünce
Sünni
Beyler böyle bir yazı paylaşayım dedim.
(A: Ateist M: Müslüman)

M: Sen şimdi Allah'a inanmıyor musun?

A: Kuran hadisler ve siyeri okudum. Çelişkilerle dolu. Bunlar bir yaratıcının kitabı olamaz.

M: Peki bu evreni kim yarattı?

A: Evrenin yaratılması ile ilgili bir tane bile kanıt yoktur. Fakat bilimsel teoriler var ve biz bilimle açıklamak için kanıtlar topluyoruz. Bilim sürekli araştırma peşindedir.

M: Bu müthiş düzen sence tesadüfen mi oluştu?

A: Bu düzen müthiş değil, sürekli yıldızlar sönüyor. Karadelikler gezegenleri ve yıldızları yutuyor. Göktaşları tüm gezegenleri bombardımana tutuyor. 65 milyon yıl öncede dinazorlar bir göktaşı yüzünden yok oldu yeryüzünden. Her canlı yaşamına devam edebilmek için diğer canlıları yemek (öldürmek) zorunda. Tesadüfen yaşıyoruz. Ne zaman dünyadaki hayatın biteceğini kestiremiyoruz.

M: Peki sen insanın vücudunu da mı göremiyorsun? Gözlerimiz kafamız yerine kıçımız da olurdu evrime göre.

A: Evrimle ilgili hangi kitapları okudun ve ne biliyorsun?

M: ...................................

A: Mendel i okudun mu? Genetik veya biyoloji biliyor musun?

M: ...................................

A: Bilmediğin alanda neden fikir ileri sürüyorsun.

M: Evrime göre tesadüf geçerliyse gözümüzde tesadüfen kıçımız da olurdu. Çok kullandığımız için penisimiz de 70 metre olurdu.

A: Hayır olmazdı. Genetik biliminden biraz anlasaydın bunları saçmalamazdın. Mesela genetikçiler ABD'de keçilere örümcek geni aşıladılar ve keçilerden örümcek ağı elde ediyorlar. Birçok hastalığın çaresini genetik bilimi sayesinde çözüyoruz. Evrim yüzünden her yıl trilyonlarca dolar ilaç geliştirmeye harcanıyor. Çünkü virüsler ilaçlara karşı bağışıklık kazanıyorlar ve yenilerinin icat edilmesi gerekiyor. Edemezsek insan ırkı dünyadan silinebilir.

M: Peki Kurandaki denizlerin karışmaması mucizesine ne diyorsun?

A: Öyle bir deniz yok, çünkü tatlı su denize karışmadan duramaz. Akıntılar, dünyanın dönüş hareketi ve rüzgarlar nedeniyle.

M: Peki demirin indirilmesine ne diyorsun? Bu damı yalan?

A: Demirin indirilmesi diye bir şey de yok. Dünyanın oluşumunda zaten maddeler magma halindeydi ve soğuyunca yer kabuğu oluştu milyarlarca yıl içinde. Demir ve diğer madenler zaten oluşumun içindeydi.

M: Ateist olunca kız kardeşinle annenle yatma özgürlüğüne mi sahip olmak istiyorsun? Sizde yasak değil ne de olsa.

A: Aile içi ensest genelde baskıcı muhafazakar toplumlarda olur. İmamların ve muhafazakarların kendi kızlarına ve kız kardeşlerine tecavüz ettiğine dair haberleri sürekli görüyoruz. Fakat bu tüm topluma mal edilemez. Ahlak dinden bağımsızdır ve aklın gereğidir. 1. ve 2. derece akrabalarla yapılan evliliklerde çocukların sakat doğması yüksek derecede risklidir. Bu yüzden anne kardeş hatta teyze kızlarıyla bile evlenilmemesi gereklidir. Fakat senin Muhammed'in bu genetik bilgiden yoksun olduğu için teyze kızlarını helal kılmıştır kuranda. Fakat bu toplum için son derece tehlikelidir ve sakat doğumları arttırır.

M: İyide bu kuran hatalıysa Osmanlı nasıl 600 yıl boyunca 3 kıtaya hükmetti Kuranla?

A: Onlarda bilmiyordu ki o zamanlar genetiği. Ayrıca sadece Kuranla hükmetmemiştir. Osmanlı hukukunun temelini şer’i (İslam hukuku) ve örfi hukuk sistemleri oluşturmaktaydı. Şer’i hukukun temelini Kuran ve hadis hükümleri oluşturmaktadır. Bu hükümler İslam hukukunun değişmez hükümleridir. Şer’i hukuk sadece Müslüman halka uygulanır, Müslüman olmayanlara uygulanmaz onlar kendi hukuk kurallarıyla yargılanırlardı. Örfi hukuk ise şer’i hukuka ters düşmemek şartı ile padişahın koyduğu kanun, kanunname ve ferman gibi kurallardır. Bu kurallar töreye uygun olurdu. Örfi konulardaki kurallar padişahın ağzından yazılır ve bunlara ferman denirdi. Fermanlar devlet hayatını ve sosyal hayatı düzenlerdi. Osmanlı Devletinde ilk kanunname Fatih Sultan Mehmet tarafından hazırlanan Kanunname-i Ali Osman’dır. Yani İslam olmayanlara kuran geçersizdi.

M: Sende ne çok şey biliyormuşsun kafir putperest.

A: Ateistler putperest değil, tam tersi maddi veya hayali hiçbir puta tapmayanlardır. Mesela senin Allah dediğin Arapların eski ay putu AL İLAH tır, ve Muhammedin babasının adı da ABD EL İLAH: yani AL İLAH ın kuludur. Namaz, oruç ve haccı aynı putperestler gibi uyguluyorsunuz. Onlar fazladan ıslık çalıyorlardı. Sizde ıslık yok sadece.

M: Allah yok diyorsun kanıtlanamadığı için. Peki sen aklını gösterebiliyor musun?

A: Akıl beyindeki elektrokimyasal tepkimelerdir. Bunu sana beyin tarama cihazlarıyla ispat edebiliriz. Ayrıca aklın olup olmadığını basit matematik sorusuna cevap verdiğinde de anlayabilirsin. Yani 2+2: 4 diyen birisinin asgari derece de aklı vardır ve bunu bize göstermiş olur.

M: Peki hiç korkmuyor musun ya varsa diye?

A: Ya varsa sorusu bile yokluğun itirafıdır. Ayrıca kanıt olmadan ileri sürülen iddiaları çürütmek için kanıta ihtiyacımız yok. Bu yüzden ya varsa dediğin anda kanıtsız bile olsa hangi tanrı varsa diye sorarım sana? Dünyada bilinen 4300 e yakın tanrı iddiası var. Bu bile tanrı fikrinin insanların cehalet ve korkularından üretildiğini ispat ediyor. Sana da en kısa zamanda kuran ve hadisleri okuyup sorgulamanı tavsiye ederim. En azından bu saçma korkularından kurtulursun.
genelleme yapmasaydık bu taklid-i iman örneğidir en çok rastlanan iman türünden
 
Üst