Müslümanım ama haram helal umurumda değil!

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu video çok değerli. İslamcı erkeklerin yer yer laikleri de yanına alarak baş örtülü kadınlara yönelik zorbaca terbiye etme çabasına, 'şöyle olmalısınız' dayatmasına çok net bir yanıt veriliyor. Burada güçlü bir özgürlük ihtimali gelişiyor.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kıza dininize de başörtünüze de allahınıza da başlarım dedirtip başörtüyü de yırtıp attıracaklar. Gidişat o yönde. Az kaldı.

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hayret türbanlı kızın görüşlerini olumlu buldum. Ve bu yeni nesil türbanlıların çoğunun düşünce ve fikirlerini olumlu buluyorum. En azından yeni nesil türbanlı kızlar yobaz değiller. Yani yeni nesil türbanlılar modern düşüncelere sahip olabileceklerini tahmin ediyorum.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Teke tek programını internetten izleyince bayağı hayret ettim. Televizyonu yıllardır izlemiyorum. A. K. partisi sayesinde televizyon nedir tamamen unuttum. Gazetenin ne olduğunu hiç hatırlamıyorum, Sümer tabletlerinden farksız benim için.

Altaylı yani biz burada bilimsel tarafını konuşuyoruz, sen akp propagandasına çevirdin diye konuğun birini bir kovmadığı kaldı. Devam programına da çağırmadı onu, arkasından bir daha salladı, biz buraya bilimsel konu konuşsun diye çağırdık, geldi akp propagandası yapmaya kalkıştı dedi.

Bunu daha önce yapabilir miydi, derhal kovulurdu. Büyük güç kaybı var! Kan kaybı bariz! Giderken arabının ilkel dinini de birlikte götürür umarım. İkisinden birden kurtulmak süper olur.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yalnız işte kadınlar kurbanlar veriyorlar bu süreçte. Bu vahşi gözü dönmüş ilkel yaratıklar kadınlar itaat etmezse dövün diyen, kısas hüre hür köleye köle dişiye dişi diyen Kuran uyarınca şiddete, cinayete başvuruyorlar.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
kadınlar itaat etmezse dövün diyen
Burda problem Arapçadan Türkçeye dövmek olarak çevrilen kelimenin sınırları ile ilgili. Mesela biri mendil veya misvakla hafif bize dokundursa ve bu şekilde tepkisini gösterse bunu dövmek veya şiddet olarak algılamayız ama Arapçada bu fiil de dövmek kelimesiyle ifade edilir.
İslamda erkeğin dövmesinin sınırı ne kadardır?
**Başa vurulmamalıdır.
** Vücudun tehlikeli noktalarına da vurulmamalıdır.
** Misvak, bükülü mendil gibi yaralayıcı olmayan bir şeyle vurulmalıdır.
***En fazla üç darbe vırulabilir
Şimdi insafla bakalım, misvak veya mendille en fazla üç defa erkeğin kadına hafif dokunarak tepkisini göstermesine izin veren bir din, Kadını dövmeye izin vermiş olarak gösterilebilir mi? Bu din kadına şiddetin sebebi olarak gösterilebilir mi? Peygamberin bir defa bile İslamın izin verdiği ölçüde olsun kadına dokunmadığını bilmeyen cahillerin yaptıklarından Peygamber sorumlu tutulabilir mi?

Peki mendil veya misvakla hangi durumlarda hafif dokunulabilir?
Kadın eve erkeğin istemediği kişileri almak gibi serkeşlikler yaparsa
Peki öyle hemen tepkisini mendil veya misvakla hafif dokunarak gösterebilir mi?
Hayır.
** Önce nasihat edilir.
** Nasihattan anlamazsa, ceza olarak yatakta yalnız bırakılır.
** Bundan da anlamazsa en son safhada mendil veya misvakla hafif dokunarak tepki gösterilebilir

Demek ki Türkçedeki anlamıyla dövmeye izin yok.

Şimdi de kadın ve Türkçedeki anlamıyla dövme konusuna İslamın bakışını görelim:
Kur'an'da ve sünnette

"eşlerimize karşı makul ve meşru davranmamız",
"onlara evlilik bağı içinde maddi veya manevi zarar vermekten uzak durmamız",
"ya iyilikle, güzellikle evli kalmamız yahut da yine iyilik ve güzellikle ayrılmamız"
emredilmiştir.

Velileri tarafından sevmedikleri, istemedikleri kimselerle evlendirilmiş kızlar ve kadınların nikahlarını Peygamberimiz (asm) iptal etmiştir.
Yine Peygamberimiz:
"Karılarını dövenler hayırlılarınız değildir.",

"Akşam bir yatağı paylaşacağınız eşlerinizi nasıl hayvanlar gibi dövebiliyorsunuz?!."buyurmuştur.
Karşı tarafa zulmeden, baskı yapan kimseler, Allah ve Rasulü'nün murat ve maksatlarının dışına çıktıklarını bilmelidirler. Ve bilmelidirler ki, hiçbir beşere (bunun içinde koca, ana, baba ve devleti yönetenler de vardır) itaat mutlak değildir. Hiçbir kimseye haksız olan, meşru olmayan emir ve isteklerinde itaat edilmez. Eğer bir kadın kocasına kırılmışsa, onun gül yaprağından nazik gönlü örselenmiş, kalbi incinmişse kocanın yapacağı şey"Hemen dediğimi yap, ben reisim, bana itaat edeceksin, etmezsen sana melekler lanet ederler..." demek yerine"En iyileriniz kadınlarına en iyi davrananlarınızdır." hadisine uyarak onun gönlünü almak, meseleyi açık yüreklilikle ve sevgiyle çözmektir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
kısas hüre hür köleye köle dişiye dişi diyen Kuran uyarınca şiddete, cinayete başvuruyorlar.
Hüre hür meselesi, daha önce de yazdım ayetleri bağlamından kopararak doğru anlamanız mümkün değil. Diğer ayetleri, iniş sebebine ve ilk muhatap olan Peygamber ve Sahabenin bu ayetlerden ne anladığına bakmak şart. Bu ayetle ilgili kısaca şu bilgiyi paylaşayım:
Cahilye devrindeki insanlardan bazıları, kendi adamlarını daha şerefli gördükleri için; karşı tarafa: “Biz şerefliyiz; bizim öldürülen kadınımıza karşılık sizin erkeğiniz; bizim kölemize karşılık sizin hür bir adamınız kısas olacaktır.” diyorlardı. Bakara suresinin bu 178. ayeti, bu yanlış hükmü ortadan kaldırmak için inmiştir. Ayette özetle deniliyor ki; “Bir kadını kadın öldürdüyse, onun kısası söz konusu kadın; bir erkeği bir erkek öldürdüyse onun kısası söz konusu erkek, bir köleyi bir köle öldürdüyse onun kısası da söz konusu köle olur. Yani: katil kim ise, o kısas olur. Nüzul sebebi olan olayda hür, kadın, köle söz konusu olduğu için o kayıtlara yer verilmiştir. Daha sonra kısas konusunda genel hükmü ifade eden “Cana can...”(Maide, 5/45) ayeti inmiştir.
Hemen önceki ayette "Kim Allah'ın indirdiği ahkâm ile hükmetmezse işte onlar tam kâfirdirler." diyerek Tevrattaki bu hükmün halen geçerli olduğu net ifade edilmiştir.

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yalnız işte kadınlar kurbanlar veriyorlar bu süreçte. Bu vahşi gözü dönmüş ilkel yaratıklar kadınlar itaat etmezse dövün diyen, kısas hüre hür köleye köle dişiye dişi diyen Kuran uyarınca şiddete, cinayete başvuruyorlar.
Kulağıma gelen duyumlara göre öyle değilmiş...
Yatakta yalnız bırakılacaklarmış.
Nasıl olacaksa..:ggsy:
Sökmezse, efendim hafiiifçe dokunulacakmış, iyi mi?
Eli ağır olanlar, gözünüzü seveyim, mendili falan filan siktir edin... sadece havada yumruk hareketi yapmanız yeterli olacaktır.
Yumruğu gören dindar kadın, dut yemiş bülbüle dönecektir. Keza heeç iz felan da bırakmaz. :akay:
Şu yatakta yalnız bırakma merasimine heç girmiyorum, çünkü aklıma geldikçe gülme krizine giriyorum.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muslimler boşuna Mezdeke'yi işsiz bırakmadı. Hür maktüle karşı hür katilin, köle maktüle karşı köle katilin ve dişi maktüle karşı dişi katilin kısas edilebileceğini itiraf edip sonra da çalkalayıp titretip sallayarak oryantale başlamak rezaletin son perdesi.

Bu pasaja göre köle ve dişi maktüle karşı hür katili kısas edemeyeceğiniz kadar apaçık bir durum daha olamaz. Bunda bile çalkalayıp kıvırtıp sallamak artık yüzsüzlüğün en arsızıdır. Apaçık kısas hüre hür köleye köle dişiye dişi yapılır diyor. Daha allah bin türlü belanızı versin mi yazacaktı ne yazacaktı?! Apaçık, kesin net, hüre hür köleye köle dişiye dişi kısas yapacaksınız yazmış.

Denk olanları kısas edebilirsiniz, denk olmayanları etmeyeceksiniz diye apaçık yazmış. Masal değil roman yazsanız bu değişmez. Masal uydurmaktan kolay ne var, Hattal bin Battal nerde lan benim kölem, benim kölem iki hür ederdi, çabuk iki hür verin bana öldüreceğim demiş, şakkadanak ayet download olmuş. innndirrr.com dan hızlı iniyormuş hemen lop indirilenler klasöründe çıkmış. Muhammed imleci Aç butonuna getirip tıklamış. Okumuş ve hooop demiş Muhammed, olmaz öyle! Köleyse köle!

İyi de kölemi köle öldürmedi ki, nasıl köle kısas edeceksiniz? demiş Hattal bin Battal. Hem senin laptopun daha dün Toshiba'ydı, bu Apple'ı hangi yağmada kendine ayırdın lan? demiş.

Muhammed biraz düşünmüş biraz da kaşınmış, yaaa git işte kısas filan yok demiş.

Bu da hikaye... Hikaye uyduracak olduktan sonra hikaye mi yok! (:D

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Öyle işkembeden yorumlanacak olduktan sonra "geyril meğdubu aleyhim veled daaallin" de şöyle yorumlanır:

Çocuk geyirince Muhammed salla aleyhinde vesselam "bak gördün mü çocuk banyoda üşümüş" buyurdular. Meğğğ diye kusacaktı az daha çocuk üzerime, namaz vakti de girdi tövbe yarappim yaaa! Niye dikkat etmiyorsun kadın" diye serzeniş buyurdular. Kadın "kusmaz o aleyhim allahın izniyle" dedi. "Yok ya? İsa mı lan senin çocuğun, Meryem misin sen tövbe haşa kendini bilmez kadın!" diye celallendiler. Kadın korkup çocuğu çekti. "Dur bakayım dur bakayım! Sen hem banyoda bu veledi dalinlememişsin de! Ülen hisseleri daline yatırdım, herkes dalin kullanacak demedim mi ben?" diye şecaat buyurdular.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Muslimler tabii ardında ne tuzak var kim bilir şeytanın avukatı ne hinlik planlamıştır diye korkularından :ggsy: köle ya da kadın hür adamı öldürürse de mi kısas yapılmayacak diye soramıyorlar!!! (:D

Soramazlar, o yüzden ben sorulmadan yanıtı vereyim: Yapılmaz. Çünkü kısas hüre hür köleye köle dişiye dişi yapılabilir. E peki hür adamı öldüren köle ve kadın cezasız mı kalacak? Hayır. Kısas olarak değil, zaten serbest olduğu, yasak olmadığı için köle veya kadını hemen öldürecekler, bu kadar. Katil olmasa da zaten istediklerinde öldürebilirlerdi. Katil diye, kısas diye öldürmelerine gerek yok. Serbest, çünkü kısas yapılamıyor. Kısas ancak hüre hür köleye köle dişiye dişi yapılabiliyor.

Allah bu ayeti Muhammed'e download edeceğinde tam da bir hür bir hürü, bir köle bir köleyi, bir kadın da bir kadını öldürmüş, üçü de infaz bekliyormuşmuş!!! :kay: Lan ne komik ne saçma bu muslimler yahu!!!

Kölesi öldürülen Kutabe bin Kitabe "bana ne bana ne benim kölem iki hür kadar ederdi, iki hür adam kısas edeceğim" diye tutturmuşmuş!

"La olum manyak mısın, katil olmayanı nasıl kısas edelim, hangi suçtan edeceğiz?"

"Bana ne bana ne anlamam, Ergenekoncu deyin bir şey deyin bana ne!" :ggsy:

"Laaaa havle! Ve laaaaa kuvvete ama yaaaaa! İstifa ediyom lan peygamberlikten! Aaaaaa! Bu ne ya!"

"Etme ya resulüm etme! Laaaaan Kutabe misin nesin almayım lan ayağımın altına! Bir daha resülümü üzersen hakkında ayet indiririm bak ayağını denk al! Seni beni bilmez!" ::D

Bu muslimlerin bizi gördükleri yerde öldüremeyince gülmekten öldürmeye karar verdiklerinden artık eminim! :kay:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Biraz daha makara yapalım, muslimler çok eğlenceli! :ggsy:

Karısı öldürülen Muattap ibni Mukattap ise tutturmuş karımın yerine öldüren kadını kısas etmeyin onu bana verin diye!

"Laaaa olum bi de senle mi uğraşacaz, kadın tamam katil matil ama evli! Kocası katil oldu diye boşayacak mı?"

"Boşasın bana ne, o da karımı öldürmeseydi!"

"Karın da ama dedikodusunu yapmış, aşüfte demiş kadına?"

"Hem de ne aşüfte! Ahhhhh... Yok eline sağlık aşüftenin de... Bi ayet indiriver, noolacak, her dikim işin için ayet indiriyon! Buna da indir! Hangi kadın katil olursa nikahı düşer deyiver!"

"Olmaz öyle, Ömer çok kızıyo! Kafandan bana sormadan ayet imal edersen senin boynunu koparırım dedi!"

"Vııııy! Yapar o deli!"

"Senin de koparır! Ahana geliyor! Toz ol! Ömer tembih etti, hüre hür köleye köle dişiye dişi diye ayet indireceksin dedi bana. Başka olmaz! Ömer'e kelleyi veremem!" (:D