Müslümanlar bilime inanıyor mu ?

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Evren 13.5 Milyar yaşında insanlık ise 200 bin yıla dayanıyor.Yani evren 13.499.800.000 yıl evren boş mu kaldı ?

13.500.000.000 Yıl müdahele yok.9.000.000.000 yıl sonra dünya oluşuyor müdahele yok.2.500.000.000 yıl sonra yaşanacak hale geliyor müdahele yok.1.899.800.000 yıl sonra dünyada insan var oluyor ve burda mı müdahele var ? nasıl oluyor bu iş beyler.

Bunun yanında Hz.Osman'ın Kuranı kerimine karbon testi yapılmaması.Veya dünyanın bile 2.5 mr yıl boş kalması.

Ayrıca Kuranı kanıtlayan ayetler mucize ayetleri ise örneğin güneş yörüngesi evrenin genişlediği vs o zaman size sümer tabletlerinide okumanızı veya araştırmanızı tavsiye ederim emin olun güneş sistemi ve dünya hatta biyoloji ile ilgili bir sürü mucizeleri var tabletlerinde ise bu bilgileri Anunnakiler yani gökten inen elliler adlı Tanrı dedikleri varlıklardan almışlar ve aldıkları bilgi şuanın teknolojisi ile doğrulu kanıtlanmış bilgiler.

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Evren 13.5 Milyar yaşında insanlık ise 200 bin yıla dayanıyor.Yani evren 13.499.800.000 yıl evren boş mu kaldı ?

13.500.000.000 Yıl müdahele yok.9.000.000.000 yıl sonra dünya oluşuyor müdahele yok.2.500.000.000 yıl sonra yaşanacak hale geliyor müdahele yok.1.899.800.000 yıl sonra dünyada insan var oluyor ve burda mı müdahele var ? nasıl oluyor bu iş beyler.

Bunun yanında Hz.Osman'ın Kuranı kerimine karbon testi yapılmaması.Veya dünyanın bile 2.5 mr yıl boş kalması.

Ayrıca Kuranı kanıtlayan ayetler mucize ayetleri ise örneğin güneş yörüngesi evrenin genişlediği vs o zaman size sümer tabletlerinide okumanızı veya araştırmanızı tavsiye ederim emin olun güneş sistemi ve dünya hatta biyoloji ile ilgili bir sürü mucizeleri var tabletlerinde ise bu bilgileri Anunnakiler yani gökten inen elliler adlı Tanrı dedikleri varlıklardan almışlar ve aldıkları bilgi şuanın teknolojisi ile doğrulu kanıtlanmış bilgiler.
İslamda müdahale yok veya boş diye bir düşünce yoktur. Kainatın ilk oluştuğu andan şimdiye kadar her zerrenin hareketini yaptıran Allah’tır. Sadece sebepleri perde kılıyor. Bu da bazı pis veya küçük gibi görünen ama zatında pis veya küçük olmayan işlerin doğrudan Allah’a isnat edilmemesi, her şeyin sebepsiz gerçekleşip imtihan sırrının ortadan kalkması vs gibi hikmetler nedeniyledir.
Kainat boş değildir. Melekler, ruhaniler ve cinler vardır
Kuran’da sadece önceki kavimlerin bildiği gibi bilimsel bilgiler yok. Gelecekten haberler var ve şimdiye kadar hep doğru çıktı. Bu insan sınırlarını aşıyor.
Ayrıca Kuran’da her kavme Peygamber geldiği bilgisi var. Geçmiş kavimler bilimsel bilgilerini Peygamberlerinden öğrenmiş olabilir

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Geçmiş kavimler bilimsel bilgilerini Peygamberlerinden öğrenmiş olabilir
Öyle olsa tabletleri gökten inen elliler.Demezlerdi herhalde ve resimleride mevcuttur.İnsanlardan daha büyün daha güçlü ve iki kat uzunluğundaki varlıklar.Sanırım kanlarıda sarıymış.Bunlar bilim kurgu filmi gibi geliyor ama bilim kurgu filminin yapılma amacı bu tabletler zaten.

Ayrıca sorumda şu 13.500.000.000-4.000.000.000 yani Allah 9.500.000.000. yıl naptı hadi bunuda geçtim Allah sonsuzdan gelen değilmi bunu kabaca göstericem göstermek zorundayım çünkü insanlar anlamıyor.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999.999 yıl ve dahasından bahsediyoruz.Eğer sonsuz kelimesi bu anlamda ise tabı bunu dememin sebebi zaten bunada kılıf bulucağınız içindir.

Ben mi bilmiyorum acaba ? Bu kavramları bana öğretirmisin tabi vaktin varsa.lafım sana değil öğretmek isteyen herkese çünkü eğer kavramları bilmiyorsam nasıl saçmaladığımı görüyorsun :D :D .

Entropyy22

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
DİN - İnsan nasıl ortaya çıktı?
- Allah yarattı
- Kanıt var mı? - Yok
- Kim söylüyor? - Allah
- Allah'ın sözü olduğunun kanıtı var mı? - Yok
- Allah'ın varlığının kanıtı var mı? - Yok

BİLİM - İnsan nasıl ortaya çıktı?
- Evrim sonucu
- Kanıt var mı?
- Milyonlarca

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
DİN - İnsan nasıl ortaya çıktı?
- Allah yarattı
- Kanıt var mı? - Yok
- Kim söylüyor? - Allah
- Allah'ın sözü olduğunun kanıtı var mı? - Yok
- Allah'ın varlığının kanıtı var mı? - Yok

BİLİM - İnsan nasıl ortaya çıktı?
- Evrim sonucu
- Kanıt var mı?
- Milyonlarca
Siz kanıt yok deyince kanıt yok, var deyince var olmuyor maalesef. Allah’ın varlığına kanıtları yazdım, felsefe dediniz ama yanlış olan kısımları gösteremediniz. Kuran’ın gelecekten verdiği haberlerin tamamının doğru çıktığını yazdım, cevap veremediniz. Makroevrimle ilgili çelişki için işlevsel organları örnek gösterdiniz ama bir tık gerideki işlevsel olmayan anındaki dezavantajlı duruma izah getiremediniz

Entropyy22

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Daha önce yazdığım delillerdeki yanlışları alıntı yaparak gösteriniz. Şu ana kadar yapamadınız malum
Onlar delil değil onlar üfürüken felsefi yorumlar. Felsefi ergümanlar delil falan değildir. Senin felsefi delillerinin hepsinin yine felsefi olarak karşı ergümanları var, bunları buraya kopyalayıp sidik yarışı yapacak zamanım yok benim.

BİLİMSEL DELİLİN VARMI YOK BU KADAR.

Gerçekler inandıklarımız değil bildiklerimizdir.

Yeryüzünde binlerde din yüzlerce tanrı var hepsinin kendine göre felsefi delilleri var banane yav bu üfürük delillerden, şeyini sallasan dine çarpıyor bana masallarla değil bilimsel delillerle gel.

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Onlar delil değil onlar üfürüken felsefi yorumlar. Felsefi ergümanlar delil falan değildir. Senin felsefi delillerinin hepsinin yine felsefi olarak karşı ergümanları var, bunları buraya kopyalayıp sidik yarışı yapacak zamanım yok benim.

BİLİMSEL DELİLİN VARMI YOK BU KADAR.

Gerçekler inandıklarımız değil bildiklerimizdir.

Yeryüzünde binlerde din yüzlerce tanrı var hepsinin kendine göre felsefi delilleri var banane yav bu üfürük delillerden, şeyini sallasan dine çarpıyor bana masallarla değil bilimsel delillerle gel.
Siz bilimsel değil deyince otomatik karşıdaki bilim dışına çıkmış olmuyor:)
Sidik yarışı deyip topu taca atmayın. Gücünüz yetiyorsa yazdıklarımı alıntılayıp yanlış kısımları delilleriyle gösterin. Hodri meydan:)

Entropyy22

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Siz bilimsel değil deyince otomatik karşıdaki bilim dışına çıkmış olmuyor:)
Sidik yarışı deyip topu taca atmayın. Gücünüz yetiyorsa yazdıklarımı alıntılayıp yanlış kısımları delilleriyle gösterin. Hodri meydan:)
Bilim dışına çıkmış oluyor bana allahı şeytanı cini meleği ruhu bilimsel olarak kanıtlayacaksın.

Hodri meydanmı buyur. Cinin varlığı için etkileri delildir diyorsun. Buluşalım bunu şov olarak algılama çok ciddiyim madem söylediklerin delil. Normal hayatta buluşalım ikimizin dışında inanan ve inanmayan bir arkadaş daha gelsin.

Ben beceremiyorum diyorsan kendisine güvendiğin bir medyumuda yanına al.

Eğer cinin etkilerini gösterirsen ben forumdaki bütün arkadaşlardan özür dileyerek iman edeceğim. Eğer göstermezsen sende cin yokmuş herkesten özür diliyorum bu dini terkediyorum diyeceksin var mısın?

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ben cin işinden anlamam. Anlayan tanıdığım da yok. Ruhun varlığını kabul etmeden uzun hapsi izah edemezsiniz yazdım. Buyrun izah edin

Entropyy22

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben cin işinden anlamam. Anlayan tanıdığım da yok. Ruhun varlığını kabul etmeden uzun hapsi izah edemezsiniz yazdım. Buyrun izah edin
Ha ha ha delilmiş zartmış zurtmuş niye kaçtın üç kağıtçı müslüman delilleri bizede göstersene sen anlamazsan meduyumunuda al gel palavracılar sizi.

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ha ha ha delilmiş zartmış zurtmuş niye kaçtın üç kağıtçı müslüman delilleri bizede göstersene sen anlamazsan meduyumunuda al gel palavracılar sizi.
Hakaretlerinizi aynen iade ederek tekrar ediyorum:
Ruhu kabul etmeden uzun süre hapsi izah edemediniz henüz

Entropyy22

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hakaretlerinizi aynen iade ederek tekrar ediyorum:
Ruhu kabul etmeden uzun süre hapsi izah edemediniz henüz
O konuyu başka yere çekme kıvırmaları cinin etkileri gözlemleniyor dedin müslümancık hadi bize bunu ispatla delillerini gözlemlerini bizde görelim :)

bilgelikyolunda

☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
O konuyu başka yere çekme kıvırmaları cinin etkileri gözlemleniyor dedin müslümancık hadi bize bunu ispatla delillerini gözlemlerini bizde görelim :)
Cinin etkilerini ve sonrasında doktorda çare bulamayınca bu işin ilmini bilen insanlar vesilesiyle iyileşenler tanıyorum. Zamanda yolculuk ile bu gözlemlerimi size gösteremem. Ruh varsa cin neden olmasın? Ruhla ilgili izah yapamadığınıza göre ruh var. Demek ki cin de var

virac

☆☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Makroevrimle ilgili çelişki için işlevsel organları örnek gösterdiniz ama bir tık gerideki işlevsel olmayan anındaki dezavantajlı duruma izah getiremediniz
İzah getirilmeyen bir husus yok ama varsa da buyurun siz cevap getirin; zaten neden olası dezavantajlarına rağmen hayatta kaldıklarını ve diğer formların neden yok olduğunun cevabını siz araştırıp verin, yoksa araştıramıyor musunuz? Bilime hakkında araştırma yapmadığınız için hiçbir deliliniz olmadığı halde iftira atmaya mı kalkacaksınız?

Hakeza neden ve nasıl hayatta kaldıkları, evrimin tam olarak nasıl işlediği; evrim teorisi dediğimiz şeyin tam da ilgi alanıdır.

Burada şöyle sormuştum, hala daha geçerlidir;
Bulunan canlı fosillerinin olası doğum-yayılma hızı nedir? Bugüne o kadar olası canlıdan kadar kaç tanesini fosil olarak bulabildik? Peki buna göre, yine bugüne kadar her yaşamış canlılardan hangi yüzdelik de fosil bulabiliriz? Dönemine göre fosil bulunma olasılığı kaçtır? Biz tüm fosillerden kaçını (gerçek ve yüzdelik olarak) bulabildik?

Günümüze gelmeyi başaramayan canlı türleri zaten bu başarısız evrim örneklerine, doğal seçilime örnek değil midir? Günümüze varlıklarını iletemeyen o nesli tükenmiş canlılar hangisidir? Neden elendiler? Yerlerine ne geldi ve doğada o elenmiş canlılar ile bir akrabalıkları, benzerlikleri veya ortak bir ataları var mıydı? Var deniliyorsa, gerekçesi nedir?
Bulunan ara fosil listesini de ayrıca burada bulabilirsiniz, inceleyiniz:

Entropyy22

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Cinin etkilerini ve sonrasında doktorda çare bulamayınca bu işin ilmini bilen insanlar vesilesiyle iyileşenler tanıyorum. Zamanda yolculuk ile bu gözlemlerimi size gösteremem. Ruh varsa cin neden olmasın? Ruhla ilgili izah yapamadığınıza göre ruh var. Demek ki cin de var
Aynı teklifim ruh içinde geçerli şeytan içinde melek içinde gözlemlenebiliyor dediniz bunuda delil olarak sundunuz. Hadi bakalım süt oğlan teklifimi kabul ediyor musun?