Müslümanlar bilime inanıyor mu ?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
neden olası dezavantajlarına rağmen hayatta kaldıklarını ve diğer formların neden yok olduğunun cevabını siz araştırıp verin,
Hayatta kaldılar; çünkü bu dezavantajlı geçiş dönemi hiç yaşanmadı. Her canlı kendi özel tasarımında yaratıldı ve mikroevrimlerle değişen şartlara ayak uydurabilen uydurdu. Diğerleri yok oldu

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Aynı teklifim ruh içinde geçerli şeytan içinde melek içinde gözlemlenebiliyor dediniz bunuda delil olarak sundunuz. Hadi bakalım süt oğlan teklifimi kabul ediyor musun?
Alaylarınız beni küçültmüyor. Aksine sizin karakteriniz hakkında olumsuz kanaat oluşmasına sebep oluyor. Ruhun etkisini katil olayında gösterdim. Buyrun uzun hapsi izah edin

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Alaylarınız beni küçültmüyor. Aksine sizin karakteriniz hakkında olumsuz kanaat oluşmasına sebep oluyor. Ruhun etkisini katil olayında gösterdim. Buyrun uzun hapsi izah edin
İzahı falan geç sütoğlan sana çok önemli bir fırsat sunuyorum teklifimi kabul ediyor musun? Yoksa kıvırıyormusun kıvırıyorum de konuyu kapatalım ama cevap vermen gerek?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
İzahı falan geç sütoğlan sana çok önemli bir fırsat sunuyorum teklifimi kabul ediyor musun? Yoksa kıvırıyormusun kıvırıyorum de konuyu kapatalım ama cevap vermen gerek?
Cin konusundaki teklifinizi cinden anlayan birine yapın, ben o işlerden anlamam. Ruh konusunda halen izah getiremediniz

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Cin konusundaki teklifinizi cinden anlayan birine yapın, ben o işlerden anlamam. Ruh konusunda halen izah getiremediniz
Etkileri gözlemleniyor dedin bunu ispat etmen gerek aynı şey ruh içinde gerekli felsefeyi bırak bu gözlemleri ispat etmen için sana bir fırsat verdim. Doktor tedavi edemedi başkası etti şahit oldum dedin tedavi edene gidelim şu cinin etkilerini bize göstersin kabul mu değil mi?

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Bak sizin kafanızdan gidelim. Diyorum ki bende hücreler evrilip çevilrmek için bu kadar süre bekledi mi? Yoksa bir anda zırt diye biz evrilelim mi dediler?
Hücrenin olşması için o ortamın oluşması lazım o ortam oluştuğunda evrenin başlangıcından tam 9.000.000.000 yıl geçti buda dünyanın oluştuğu zamana denk geliyor ardından 2.000.000.000 yıllık süreçden sonra yaşanacak hale geldi ve bir şekilde ister Allah yarattı ister dünya dışından meteor ile geldi istersen tesadüfen oldu diyebilirsin ama sorunun cevabı bu.

virac

☆☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Bak sizin kafanızdan gidelim. Diyorum ki bende hücreler evrilip çevilrmek için bu kadar süre bekledi mi? Yoksa bir anda zırt diye biz evrilelim mi dediler?

virac

☆☆☆
Üye
Düşünce
Deist
Hayatta kaldılar; çünkü bu dezavantajlı geçiş dönemi hiç yaşanmadı. Her canlı kendi özel tasarımında yaratıldı ve mikroevrimlerle değişen şartlara ayak uydurabilen uydurdu. Diğerleri yok oldu
Ben burda mikroevrim ile boyut değişimi görüyorum. Tüylenme ve kanata dönüşüm var da ben mi görmedim acaba
Bulunan canlı fosillerinin olası doğum-yayılma hızı nedir? Bugüne o kadar olası canlıdan kadar kaç tanesini fosil olarak bulabildik? Peki buna göre, yine bugüne kadar her yaşamış canlılardan hangi yüzdelik de fosil bulabiliriz? Öyleyse yaşanılan dönemine göre fosil bulunma olasılığı kaçtır? Biz buna göre tüm fosillerden kaçını (gerçek ve yüzdelik olarak) bulabildik ve haklarında ne söyleyebiliriz?

Günümüze gelmeyi başaramayan canlı türleri zaten bu başarısız evrim örneklerine, doğal seçilime örnek değil midir? Günümüze varlıklarını iletemeyen o nesli tükenmiş canlılar hangisidir? Neden elendiler? Yerlerine ne geldi ve bu yeni gelenlerin doğada o elenmiş canlılar ile bir akrabalıkları, benzerlikleri veya ortak bir ataları var mıydı? Var deniliyorsa, gerekçesi nedir?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Etkileri gözlemleniyor dedin bunu ispat etmen gerek aynı şey ruh içinde gerekli felsefeyi bırak bu gözlemleri ispat etmen için sana bir fırsat verdim. Doktor tedavi edemedi başkası etti şahit oldum dedin tedavi edene gidelim şu cinin etkilerini bize göstersin kabul mu değil mi?
Telefonunu vereyim gidin:)
Ayrıca ruh konusunda halen izah bekliyoruz :)

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bulunan canlı fosillerinin olası doğum-yayılma hızı nedir? Bugüne o kadar olası canlıdan kadar kaç tanesini fosil olarak bulabildik? Peki buna göre, yine bugüne kadar her yaşamış canlılardan hangi yüzdelik de fosil bulabiliriz? Öyleyse yaşanılan dönemine göre fosil bulunma olasılığı kaçtır? Biz buna göre tüm fosillerden kaçını (gerçek ve yüzdelik olarak) bulabildik ve haklarında ne söyleyebiliriz?

Günümüze gelmeyi başaramayan canlı türleri zaten bu başarısız evrim örneklerine, doğal seçilime örnek değil midir? Günümüze varlıklarını iletemeyen o nesli tükenmiş canlılar hangisidir? Neden elendiler? Yerlerine ne geldi ve bu yeni gelenlerin doğada o elenmiş canlılar ile bir akrabalıkları, benzerlikleri veya ortak bir ataları var mıydı? Var deniliyorsa, gerekçesi nedir?
Bu soruların cevabını bilmiyorum

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben de gelecem demedim ki delikanlı ol diyorsunuz. Teklifinizi hiç kabul etmedim ki kıvırayım. Ama Şanlıurfa’ya gelin, söz beraber gideceğiz :)
Tamamdır cinlerin gözlemlenen etkilerini benim üzerimde göstereceksin gösteremezsen bu dini terk edeceksin. Gösterirsen ben iman edecegim. Madem gozlemlenen etkiler bilimsel oluyormuş şu etkileri kendi üzerimde bir göreyim. Kamerayada cekip arkadaslara gösterirz.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Tamamdır cinlerin gözlemlenen etkilerini benim üzerimde göstereceksin gösteremezsen bu dini terk edeceksin. Gösterirsen ben iman edecegim. Madem gozlemlenen etkiler bilimsel oluyormuş şu etkileri kendi üzerimde bir göreyim. Kamerayada cekip arkadaslara gösterirz.
Müslüman cinler zaten haram olduğu için insana musallat olmazlar. Kafir cinler de ne yapar bilemem :)
Her ne kadar iyileşen kişi tanısam da ortamlarında hiç bulunmadım, benim için de farklı bir deneyim olur :)
Din değiştirme konusuna gelince ben cinlerin sizin üzerinizdeki etkisini gösterebilme iddiasına dini inancımı bina etmedim ki, niye o kadar delile rağmen dinimi değiştireyim :)
Siz Müslüman olursunuz olmazsınız sizin bileceğiniz iş. Gelirseniz size eşlik ederim ama söz :)
Gelmeden önce haber verinde bu işlerden anlayan biri bulayım burda. Dediğim gibi o işlerden hiç anlamam :)

Yazarı tarafından düzenlendi: