Müslümanlar Eleştirilerden Neden Korkuyor

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
1,666
Beğeniler
918
Düşünce
Agnostik
#1
Çeşitli sosyal medya gruplarında İslam eleştirisi yayınları yapıyoruz. Ama Müslümanlar bu yayınlarımıza cevap vereceklerine, olağan üstü bir korkuya kapılıp yasaklama sansür gibi yöntemlere başvuruyor. Neden çünkü İslamın çok fazla çelişkisini ve defosunu açık ettiğimizi onlarda çok iyi biliyor. Bu açıklara cevap veremeyince de sansür, baskı ve yasak gibi yöntemleri devreye sokuyorlar.

Bazı şahıslar Google Plus daki grubumuzu şikayet ediyorlarmış. Peki neden. Biz İslam eleştirisi yapıyoruz. Eğer Müslümanlar dinine güveniyor olsaydı şikayete başvurma yerine eleştiriye cevap verme yöntemini kullanmaları gerekirdi. Bir kere Müslümanlar dinlerine güvenmiyor. Bu kesindir. Eleştirebildikleri kadar eleştirsinler nasıl olsa İslamda her türlü soruya tatmin edici cevap vardır diyemiyorlar. Korkuyorlar. Dinlerinin açığının ortaya konulmasından korkuyorlar. Çünkü İslamın bir çok soruya cevap veremediğini onlarda çok iyi biliyor.

Kendileri de çok iyi biliyorlar ki eleştirilere tatmin edici cevaplar veremiyor, eveleyip geveliyorlar ve böylece İslamın defoları ortaya çıkıyor. Bu da onları çok sinirlendiriyor. Ondan sonra da grup kapattırma, sayfa yasaklattırma ne bileyim ne yapma gibi işlere girişiyorlar. Tabi bu İslamın kendinde olan bir özelliktir. Bu sansürcü Müslüman arkadaşların, bu davranışlarıyla da ispatladıkları gibi İslam yasakçıdır. İslam sansürcüdür. İslamda fikir ve düşünce hürriyeti yoktur. İslam son derece baskıcıdır.

Fakat ne kadar yayınlarımızı yasaklama, gruplarımızı kapatma, faaliyetlerimize sansür getirme gibi şeyler yaparsanız yapın bizi engelleyemezsiniz. Her seferinde yeni sayfa açarız, yeni grup açarız. Zor bir iş değil bu. Kaldı ki sizin şikayetinizle sayfa mayfa kapanacak değildir. Bizim vurgulamak istediğimiz İslamın baskı, şiddet, sansür, yasak dini olduğudur. Siz de Müslümanlar olarak bunu ispatlamış oldunuz, bu davranışlarınızla. Şunu da unutmayın, göz kapatmakla güneş kaybolmaz.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Mesajlar
335
Beğeniler
143
Düşünce
Agnostik
#6
Göt korkusu, gerçekleri bilip kabullenmeme, olsun yine de ben tanrı varmış gibi yaşıyım ne olur ne olmaz diye düşünmek ve yıkanmış beyinler...
Bu kadar.
 

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Mesajlar
844
Beğeniler
521
Düşünce
Ateist
#7
Ne şekilde inanırlarsa inansınlar. Yönetime dindar olarak gelsinler. Buna bir şey demeyiz! Ama dine göre toplumu yapılandırmaya kalkmasınlar. Bu sitelere saldırmasınlar. Yapmazlarsa şayet ne olur? Şu kritik ortadoğu konjonktüründe ülkede iç barış sağlanılamaz! Yanlış değerlendirmiyorsam şayet neredeyse ABD ile kafa kafayız.
 

Macit

Kıdemli Üye
Mesajlar
93
Beğeniler
58
Düşünce
Agnostik
#8
İslamcılar bütün sosyal medya ortamlarında İslamın foyalarını meydana çıkaran faaliyetleri engellemeye ve yasaklattırmaya çalışıyorlar. Tv ve gazeteleri söylemiyorum bile. Peki neden? Dininize hiç mi güveniniz yok? Eğer güveniniz yoksa bu dine neden inanıyorsunuz?
 
Üst Alt