1. 1 dakikada üye olup sitede yazmaya başlayabilirsiniz
  anında üyelik için TIKLA

Müslümanlar Eleştirilerden Neden Korkuyor

'İslam Genel' forumunda Mete Turan tarafından 1 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Mete Turan

  Mete Turan Divan Kurulu Başkanı

  Mesaj:
  1,393
  Alınan Beğeniler:
  762
  Cinsiyet:
  Erkek
  Düşünce:
  Agnostik

  Özel Mesaj
  Çeşitli sosyal medya gruplarında İslam eleştirisi yayınları yapıyoruz. Ama Müslümanlar bu yayınlarımıza cevap vereceklerine, olağan üstü bir korkuya kapılıp yasaklama sansür gibi yöntemlere başvuruyor. Neden çünkü İslamın çok fazla çelişkisini ve defosunu açık ettiğimizi onlarda çok iyi biliyor. Bu açıklara cevap veremeyince de sansür, baskı ve yasak gibi yöntemleri devreye sokuyorlar.

  Bazı şahıslar Google Plus daki grubumuzu şikayet ediyorlarmış. Peki neden. Biz İslam eleştirisi yapıyoruz. Eğer Müslümanlar dinine güveniyor olsaydı şikayete başvurma yerine eleştiriye cevap verme yöntemini kullanmaları gerekirdi. Bir kere Müslümanlar dinlerine güvenmiyor. Bu kesindir. Eleştirebildikleri kadar eleştirsinler nasıl olsa İslamda her türlü soruya tatmin edici cevap vardır diyemiyorlar. Korkuyorlar. Dinlerinin açığının ortaya konulmasından korkuyorlar. Çünkü İslamın bir çok soruya cevap veremediğini onlarda çok iyi biliyor.

  Kendileri de çok iyi biliyorlar ki eleştirilere tatmin edici cevaplar veremiyor, eveleyip geveliyorlar ve böylece İslamın defoları ortaya çıkıyor. Bu da onları çok sinirlendiriyor. Ondan sonra da grup kapattırma, sayfa yasaklattırma ne bileyim ne yapma gibi işlere girişiyorlar. Tabi bu İslamın kendinde olan bir özelliktir. Bu sansürcü Müslüman arkadaşların, bu davranışlarıyla da ispatladıkları gibi İslam yasakçıdır. İslam sansürcüdür. İslamda fikir ve düşünce hürriyeti yoktur. İslam son derece baskıcıdır.

  Fakat ne kadar yayınlarımızı yasaklama, gruplarımızı kapatma, faaliyetlerimize sansür getirme gibi şeyler yaparsanız yapın bizi engelleyemezsiniz. Her seferinde yeni sayfa açarız, yeni grup açarız. Zor bir iş değil bu. Kaldı ki sizin şikayetinizle sayfa mayfa kapanacak değildir. Bizim vurgulamak istediğimiz İslamın baskı, şiddet, sansür, yasak dini olduğudur. Siz de Müslümanlar olarak bunu ispatlamış oldunuz, bu davranışlarınızla. Şunu da unutmayın, göz kapatmakla güneş kaybolmaz.
   
  Son düzenleme: 1 Haziran 2016
  Haim ve Timur bunu beğendi.
 2. Timur

  Timur Üye

  Mesaj:
  56
  Alınan Beğeniler:
  31
  Cinsiyet:
  Erkek
  Düşünce:
  Ateist

  Özel Mesaj
  Hiç bir şey yapamazlar ya. Devaaam... :p
   
 3. İskender

  İskender Üye

  Mesaj:
  48
  Alınan Beğeniler:
  26
  Cinsiyet:
  Erkek
  Düşünce:
  Agnostik

  Özel Mesaj
  yemiyorda ondan korkuyorlar aga
   
 4. Coolumsu

  Coolumsu Üye

  Mesaj:
  109
  Alınan Beğeniler:
  20
  Cinsiyet:
  Erkek
  Düşünce:
  Sadece Kuran

  Özel Mesaj
  Kimsenin bir korkusu yok.. :)
  Emin olabilirsiniz.. ^^
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş