"Müslümanlar, Türklerle savaşmadığı müddetçe kıyamet kopmayacaktır" hadisi

Athena

Çaylak
Düşünce
Ateist
"ayakkabıları kıldan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. siz, yüzleri kılıflı kalkanlar gibi, gözleri küçük, burunları yassı olan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz." [buharî, cihad 95, 96, menâkıb 25; müslim, fiten 62, (2912); ebu davud, melahim 9, (4303, 4304); tirmizî, fiten 40, (2216); nesâî, cihad 42, (6, 45).>"

"Müslümanlar, Türkler'le savaşmadığı müddetçe kıyamet kopmayacaktır. Vasıfları; gözleri küçük, yüzleri beyaz olup, bedenlerine soğuk isabet ettiği için al yanaklı, burunları küçük ve yassı, yüzleri yayvan ve yuvarlak olduğu için kalkana benzeyen, yüzleri etli ve sert olduğu için çekiçle dövülmüş kalkana benzemektedir. Müslümanlar, ayakkabıları kıldan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Onlar Türklerin kendisidir. Ancak burada başka bir sıfatları zikredilmiştir."

EioAzPfWkAY3YMt.png

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
"ayakkabıları kıldan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. siz, yüzleri kılıflı kalkanlar gibi, gözleri küçük, burunları yassı olan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz." [buharî, cihad 95, 96, menâkıb 25; müslim, fiten 62, (2912); ebu davud, melahim 9, (4303, 4304); tirmizî, fiten 40, (2216); nesâî, cihad 42, (6, 45).>"

"Müslümanlar, Türkler'le savaşmadığı müddetçe kıyamet kopmayacaktır. Vasıfları; gözleri küçük, yüzleri beyaz olup, bedenlerine soğuk isabet ettiği için al yanaklı, burunları küçük ve yassı, yüzleri yayvan ve yuvarlak olduğu için kalkana benzeyen, yüzleri etli ve sert olduğu için çekiçle dövülmüş kalkana benzemektedir. Müslümanlar, ayakkabıları kıldan bir kavimle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Onlar Türklerin kendisidir. Ancak burada başka bir sıfatları zikredilmiştir."

Müslümanların savaşmadığı toplum mu kaldı ki saçma bir hadis derdim ama mantıklısı yokki zaten.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu bana İslam'ın Arap-Fars ortak yapımı olduğunu düşündürür. Farslar Araplara Türkleri hedef göstermiş diye düşünürüm. Bunları yola getirmeden dünyayı fethetmemiz mümkün değil, ilk iş bu Türkleri bir ezmemiz lazım demişler.

TengriciTürk

Deneyimli
Düşünce
Tengrici

Tarih bilmeyen cahil sürülerinin inanacağı durumdur. Türkler islamla tanışdığından beri gün yüzünü bir daha göremedi.

Yazan tarafından düzenlendi:

KindarSürpriz

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Tarih bilmeyen cahil sürülerinin inanacağı durumdur. Türkler islamla tanışdığından beri gün yüzünü bir daha göremedi.
Ahnen bruh bozkırda at üstünde medeniyet kurmuştuk, aynen.
İşine gelsin ya da gelmesin türkler Farslarla karşılaşana kadar medeni bir toplum değildi. Biz medeniyeti farslardan aldık. Göçebe toplum medeniyet felan kuramaz.

Athena

Çaylak
Düşünce
Ateist
Konuya müslümanları etiketler misiniz? Düşüncelerini merak ediyorum. Muhammedin, bugün kendisine ''Peygamberimiz, efendimiz'' diyen Türklere bakışı tutumu bu şekildedir.

TengriciTürk

Deneyimli
Düşünce
Tengrici
Ahnen bruh bozkırda at üstünde medeniyet kurmuştuk, aynen.
İşine gelsin ya da gelmesin türkler Farslarla karşılaşana kadar medeni bir toplum değildi. Biz medeniyeti farslardan aldık. Göçebe toplum medeniyet felan kuramaz.
Yerleşik yaşam anlamında Farsların, Arapların, Çinlilerin veya Rumların katkısı veya zararı birlikte geçirdiğimiz süre zarfında olmuştur. Ancak özgür düşünen, özgür yaşayan, özgür dünya görüşüne sahip veya uygar saydığınız bazı uygarlıkta olmayan özelikler o at üstünde koşturan atalarımızda vardı. Göçebe yaşamında o çağlarda hatta günümüzde bile belirli bir zaman için göçebe hayatı yaşamakta sorun görmüyorum.

Eskiden çadırla yapılan bu seyahat artık karavanlarla veya naylon çadırla yapılıyor insana bir katkısı muhakkak vardır. Ekonomik olarak artık göçebe yaşam çok mantıklı değil ancak dünya'yı yerleşik yaşamdakilere oranla daha çok tanımış olabiliyorsunuz. Bunu da kabul etmeliyiz.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci

Dolayısı ile bu hadise göre tüm müslüman Türk'ler kendileri ile savaşıp ortaya çıkan enerji güneşin sönme sürecini hızlandırarak dünyayı yutmasına ve big crunch ile evrenin içine çöküp kıyametin kopmasına sebep olacaktır.

Ebu Cehil

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Benim mesaj vardı burada, başka bir konuya taşınmış. Nasıl oldu bu anlamadım. 😁

kavak

Vl ☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Benim mesaj vardı burada, başka bir konuya taşınmış. Nasıl oldu bu anlamadım. 😁
Bir mahsuru yoksa, yeni bir konuya taşıdım. Bence orası daha uygun.

Ebu Cehil

☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bir mahsuru yoksa, yeni bir konuya taşıdım. Bence orası daha uygun.
Buranın yönetimi senden sorulur, sen nasıl uygun gördüysen öyledir, ben biraz acemiyim, bir mahsuru yok benim için.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İslam her ne kadar Hristiyan apokriflerden derlenerek yaratıldıysa da, ben bu işte Farsların da parmağı olduğuna inanıyorum. Farsların gözü hep Anadolu'da oldu. Ama ne kadar yırtınsalar ne Yunanlıları, ne Bizanslıları yenebildiler. Bütün güçlerini yığıp başaramayınca da çöküş başladı.

Yeni bir hamleye ihtiyaç vardı. Emeviler de yeni bir din yaratıp imparatorluk kurma amacındaydı. Farslar bu işe ortak olmayı çıkarlarına uygun buldular. Türklerin Anadolu'yu alabilecek güçte olduklarını da biliyorlardı. Türklere kaptırırsak bu iş yatar dediler. Onca savaş boşuna. Araplar da bizimle blok olurlarsa bu Türklerin hakkından geliriz dediler. İslam'ın yaratılmasına ortak oldular.

Arapların öyle Farsları mağlup edip filan işgal ettiklerine inanmıyorum. Araplarla Farslar bir olup Türklere saldırdılar. Türkler ağır bir yenilgi alıp muslim olmak zorunda kaldılar. Fakat sonra işler yine de ne Arapların, ne Farsların düşündüğü gibi gitmedi. Onlar bu yeni dini amaçlarına alet ettiler, Türkler de aynısını yaptılar, onlar da amaçlarına alet ettiler. En iyi alet eden de Türkler oldu!

Son konular