FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Eskiden ben de Müslümandım ve inançsızlarla tartışırken mutlaka kör ve sağır kesilirdim. Yazdıklarını umursamazdım ve cevap verirdim. Bazı Müslümanlar kıvırarak yok öyle yazıyor ama şöyle şöyle yüzünden falan deyip kıvırıyor ve ben bunu görünce sinirleniyorum. Acaba diyorum tartışmak anlamsız ve boş bir şey mi? Bir yandan düşünüyorum eğer o inançsızlar benimle tartışmasaydı belki ben şuan dinsiz olmazdım diye ama bir yandan boş yere sinirlenmeye boş yere zamanımın çalınmasına üzülüyorum. Sizin fikriniz nedir?

NatSot Kedi

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Satanist
Kaç yıldır bu forumdayım. Hala bir skandal göremedim.

Ebu Cehil

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Allah gelip ben yokum bana inanmayın dese, bu yine skandal olmayacak ona göre. 😀

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Eskiden ben de Müslümandım ve inançsızlarla tartışırken mutlaka kör ve sağır kesilirdim. Yazdıklarını umursamazdım ve cevap verirdim. Bazı Müslümanlar kıvırarak yok öyle yazıyor ama şöyle şöyle yüzünden falan deyip kıvırıyor ve ben bunu görünce sinirleniyorum. Acaba diyorum tartışmak anlamsız ve boş bir şey mi? Bir yandan düşünüyorum eğer o inançsızlar benimle tartışmasaydı belki ben şuan dinsiz olmazdım diye ama bir yandan boş yere sinirlenmeye boş yere zamanımın çalınmasına üzülüyorum. Sizin fikriniz nedir?
Kimliği ne olursa olsun, tartışma üslubu kaliteli ve düzgün olduğu sürece tüm tartışmalar faydalıdır. % 100 iki tarafta birbirinden bir şeyler öğrenir.

bilgivehis

Çaylak
Düşünce
Ateist
Müslümanlarla veya başka görüşe sahip insanlarla tartışmak kişiyi ikna etmek için yapılmaz. Çevredekilerin veya ziyaretçilerin bilgilenmesi için yapılır.
Bu nedenle tartıştığınız kişiyi ikna etmek için değil ,daha başkalarının o tartışmadan yararlanması için tartışın.

bilgivehis

Çaylak
Düşünce
Ateist
Erkeklerin doğurma olasılığı neyse o kadar. 😀

Erkeklerin doğurması için ABD ve İngiltere'de uzun yıllardır çalışma yapıyorlar. Yapılan deneylerde şimdilik çocuğu emzirecek düzeye geldiler. Deney erkeğinin memesinden halis-malis süt geliyor.
Hatta bunun için şimdiden halkı alıştırma propagandası yapılıyor, örneğin erkek güzeli Arnold Schwarzenegger hamile kaldığı ve çocuk doğurduğu bir film yaptı.
Erkeklerin çocuk doğurması için bunlar neden yapılıyor bilemem ama bu işi ABD ve İngiltere başı çekiyorsa durum kötüye gidiyor demektir.

ndestt

Çaylak
Düşünce
Deist
Artık aynı aynı şeylerin İslam'ın dışında kalanlarca da yazılıp tartışılmasının da zaman kaybı olduğunu düşünüyorum. İnternet vasıtasıyla uluslar arası akademik çalışmalara, ilahiyat araştırmalarında gelinen noktaya, kitaplara kaynaklara yetiştik. Ancak görüyorum ki senelerdir aynı ayetler tekrar tekrar aynı şekilde ele alınıyor. Artık farklı bakış açıları geliştirmeleri, farklı sonuçlara varmalıyız diye düşünüyorum. Aksi halde İslam savunucularının savunma pozisyonları da kırılacaktır. Çünkü bir ayeti aşağılayıcı bir uslup ile almanın yararı olmadığı bu tür çabaların daha çok teizmi beslediği yıllardır ortada. Nihayetinde çok fazla dinlere karşıt sitelerde bu kadar inanır kalabalığın bulunması hem abes hem de olumlu... demek ki arayıştalar, demek ki sorguluyorlar... ve neticede onlar da kendi kararları ile baş başa kalacaklar. Kah samimi kah riyakar...

Aslında dinlere karşı olanların hala hurafe, hadis ve pek çok zırvalık paylaşan ve insanları iğdiş eden sitelere üye olup bu mücadeleyi o başlıklar altında vermeleri lazım diye de düşünürüm zaman zaman. Ha üyelik ömrü bir iletilik mi olur, kesinlikle... ama bu yolun denenmeye değer olduğunu düşünüyorum. Aksi halde yine körler sağırlar birbirini ağırlar durumundayız. Zaten bilinenleri, araştırılıp ortaya konmuşları, tekrar tekrar bilenlere aktarıyoruz. Örneğin; Turan Dursun, İlhan Arsel gibi isimler ülkemizde zaten yolun çoğunu katetmişler. Ben araştırma sürecimdeki mottomu şöyle ifade edebilirim: "Turan Dursun bugün hayatta olsaydı ve internetin dahi olmadığı o dönemde eriştiği kaynaklardan çok daha fazlasına ulaşmış olsaydı, nasıl ele alır, ne tür sonuçlara ulaşırdı?"

Aksi halde hep Amerika'yı yeniden keşfediyoruz, dolayısıyla da İslam taraftarlarının 19 mucizesi bayraktarlığıyla çok daha fazla kitleyi şekil şarta sıkıştırmasına, olmadı şu ayet şuna işaret ediyor gibi bilimin ardına sığınmalarına neden oluyoruz. Oysa o kesimin Kur'andan yüzyıllar önce bin küsür yıl önce yazılmış kadim milletlerin eserlerinden, kanunlarından, kitaplarından haberi yok ki! Nasıl olsun?

İnsan normal şartlarda gördüğüne, duyduğuna, dokunduğuna inanır, ikna olur. Ancak dinlerin öyle bir sihri var ki görmediğine, duymadığına, dokunmadığına, olup olmadığından yaşayıp yaşamadığından emin olmadıklarına körü körüne inanmanı sağlıyor. Belki de kırılması gereken bu kilit ama ne ile nasıl?

ndestt

Çaylak
Düşünce
Deist
Erkeklerin doğurması için ABD ve İngiltere'de uzun yıllardır çalışma yapıyorlar. Yapılan deneylerde şimdilik çocuğu emzirecek düzeye geldiler. Deney erkeğinin memesinden halis-malis süt geliyor.
Hatta bunun için şimdiden halkı alıştırma propagandası yapılıyor, örneğin erkek güzeli Arnold Schwarzenegger hamile kaldığı ve çocuk doğurduğu bir film yaptı.
Erkeklerin çocuk doğurması için bunlar neden yapılıyor bilemem ama bu işi ABD ve İngiltere başı çekiyorsa durum kötüye gidiyor demektir.
Thomas incilinde "kadınlar erkek olunca Tanrı'nın cennetine ulaşır" gibi İsa kaynaklı ifade vardı. Muhtemelen bu gnostik incillerdeki ifadeleri reelde hayata geçirmeye çalışıyorlar. Zaten baktığımızda mevcut cinsiyet farklılığının ortadan kalkması için yoğun gayret var. Erkekler kadınlaşıyor, kadınlar erkekleşiyor. İşte o tek din tek devlet denilen siyonist yolda adım adım yol alıyorlar. Belki bizler farkın olmadan aslında o sistemi besliyoruz. Eğer bu ve benzeri sitelerde İncil, Allah'a ulaşma vb. reklamlarla çok fazla karşılaşıyorsam, demekki sistemin şöyle bir beklentisi var: "Din konusunda şüpheye düşürdüğüm kitleden İslam'dan çıkanı Hıristiyan yapabilir miyim? Hıristiyanlıktan çıkanı Müslüman yapabilir miyim? " Müthiş pazar. Kapanın elinde kaldığı insanlık... korkuları, kaygıları, ummutları ile grup aidiyeti ihtiyacı, kişisel çıkarları ve nihayet ölüm sonrası beklenti nedeni ile sanırım illa ki birinde kalmak zorunda diye tasarlanmış her şey.

bilgivehis

Çaylak
Düşünce
Ateist
Thomas incilinde "kadınlar erkek olunca Tanrı'nın cennetine ulaşır" gibi İsa kaynaklı ifade vardı. Muhtemelen bu gnostik incillerdeki ifadeleri reelde hayata geçirmeye çalışıyorlar. Zaten baktığımızda mevcut cinsiyet farklılığının ortadan kalkması için yoğun gayret var. Erkekler kadınlaşıyor, kadınlar erkekleşiyor. İşte o tek din tek devlet denilen siyonist yolda adım adım yol alıyorlar. Belki bizler farkın olmadan aslında o sistemi besliyoruz.

Erkeklerin kadınlaşması, kadınların erkekleşmesi ve cins bozukluğunun resmi olarak desktelenmesinin bir nedeni bahsettiğiniz dinsel kaynaktır, ama aynı güçler için daha önemli nedenleri var, şimdi oraya girmeyelim.

Eğer bu ve benzeri sitelerde İncil, Allah'a ulaşma vb. reklamlarla çok fazla karşılaşıyorsam

Kast ettiğiniz reklamlar içinse dediğiniz doğru ama bu sitenin kendisini kastediyorsanız aksine bu site doğmalara karşı bir sitedir.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Kişinin başkasıyla tartışmasındansa kendiyle hesaplaşması yeğdir.

Çünkü genelde, başkasıyla tartışınca “ben yenilemem” zihniyeti oluşuyor. Bu çok illet bir şey, aptalca.

Burada, “ben yenilmezim kafasını” eleştirmiyorum. Yenmek ya da yenilmek şeklindeki tarafgirliği eleştiriyorum.

Sanki takım tutuyor gerizekalı.

Yazan tarafından düzenlendi:

ndestt

Çaylak
Düşünce
Deist
Erkeklerin kadınlaşması, kadınların erkekleşmesi ve cins bozukluğunun resmi olarak desktelenmesinin bir nedeni bahsettiğiniz dinsel kaynaktır, ama aynı güçler için daha önemli nedenleri var, şimdi oraya girmeyelim.

Kast ettiğiniz reklamlar içinse dediğiniz doğru ama bu sitenin kendisini kastediyorsanız aksine bu site doğmalara karşı bir sitedir.
Hımm... dilerim bir iletinizde denk gelirim. Site içeriğini ve hareketlerimizi dikkate alarak google reklamlarını önümüze süren arka plandan bahsediyorum elbette ki bu uygulama adsense reklam bannerlarının olduğu her sitede, kişisel bloglarımızın içeriğine göre de değişkenlik gösteriyor. Tabii ki bu site teolojik konuları içerdiği için çok normal... ve tabii ki üyesi olduğumuz siteyi tenzih ederek diye ek yapayım.

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Kaç yıldır bu forumdayım. Hala bir skandal göremedim.
Maide 33-34: Allah’a ve peygamberine karşı savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası ancak ya öldürülmeleri veya asılmaları yahut el ve ayaklarının çapraz olarak kesilmesi ya da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları aşağılayıcı cezadır. Âhirette ise onlar için büyük bir azap vardır.

Bu nasıl bir fantezi kardeşim çapraz olarak kesmek nedir? :D İnandığın ilahın dediğini Brezilya illegal örgütleri yapıyor. Neden yapıyor çünkü orada bir insanı ne denli sadistçe ve acımasızca öldürürsen o denli statün artıyor insanlar saygı duyuyor olay bu.

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Bilgili ve seni üzmeyecek müslümanlarla tartışmak zaman kaybı değil.