Muhammed 6 Yaşındaki Aişe ile Evleniyor

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Öne çıkan konu #81
abi bide nothing aklı ve bilimi de savunan bir arkadaş :)
Hep öyledirler. :) Ednan ve Şürekası da aklı ve bilimi savunur. Ama Ülke yönetimini ele geçirdiklerinde bol bol imam okulu açarlar. Osmanlıda medreselerde fen bilimlerini kaldırdılar.

Moderatör tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yaşasa o devirlere ait deliller mutlaka olurdu. Peki İslamla taban tabana zıt Nusayrilik nasıl ortaya çıktı? Onlara göre de Muhammed şarap içiyordu? :)Namaz kılmıyor ramazanda oruç tutmuyordu.
Yav diyorsunuz ki Muhammed yaşamadı. Neye dayanarak diyorsunuz bunu? Diğer saçmalıklarınıza eyv'da bu nedir abi. Tarihi reddediyorsunuz. Muhammed yoksa; Kuran nasıl ortaya çıktı? Savaşlar da yokmuydu? Kabe nasıl yapıldı? Kuran'da neden Muhammed'den bahsediyor? Hz. Muhammed'in mezarı boşmu? Tutturmayı biliyorsunuz ama Muhammed sübyancıydı, 8-9 yaşındaki kızı yatağa attı, oraya attı buraya attı. Olmayan adam nasıl yapıyor bunları o zaman? Kendi kendizle çelişiyorsunuz.

Düşünce
Agnostik
Bu konu hakkında bir cümle yazmak istemiyorum. Sapık şeylere karşıyımdır. Ama bir harf bile yazmak istemiyorum. Ama bu sapık şeylere karşıysam, bu sapık şeye karşı cümle yazmak istiyorum;

Bu nasıl şeydir? İğrenç... daha fazlasını söylemek için kendi enerjimi harcamak istemiyorum.. Şimdi bazı kişiler benim mesajım hakkında bir mesaj göndereceklerini düşünüyorum...

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yav diyorsunuz ki Muhammed yaşamadı. Neye dayanarak diyorsunuz bunu? Diğer saçmalıklarınıza eyv'da bu nedir abi. Tarihi reddediyorsunuz. Muhammed yoksa; Kuran nasıl ortaya çıktı? Savaşlar da yokmuydu? Kabe nasıl yapıldı? Kuran'da neden Muhammed'den bahsediyor? Hz. Muhammed'in mezarı boşmu? Tutturmayı biliyorsunuz ama Muhammed sübyancıydı, 8-9 yaşındaki kızı yatağa attı, oraya attı buraya attı. Olmayan adam nasıl yapıyor bunları o zaman? Kendi kendizle çelişiyorsunuz.
Siz muhammed i kabul ettiğinizden onu yaşadığını varsayarak eleştiriyoruz.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
İslam tarihinin büyük bir kısmını doğmalar teşkil ederler. Nasıl ki Romayı Romus Romulus kurmadıysa Türkler dünyaya Ergenekon denilen demirdağı eriterek çıkmadıysa tarihte yaşamayan Muhammed de İslamı inşa etmedi. Ama sevgi denilen maneviyat ete ve kemiğe dönüştürüldü adına övülen yani Muhammed denildi. Kuranda Muhammed adı da topu topu dört defa geçer. Aç mezarını yoktur. İnsan o kadar meraklıdır ki açmışlardır bile. :) Dokuz yaşında kızın yatağa atılması şu bu hep sembolik anlatımlardır. Tıpkı Toradaki Lutun kendi öz kızlarını dölleyip o kızlardan doğan erkek çocukların kavimler oluşturması gibi.

Moderatör tarafından düzenlendi:
Üst Alt