1. 1 dakikada üye olup sitede yazmaya başlayabilirsiniz
    anında üyelik için TIKLA

Muhammed efsanesinin doğuşu

'Muhammed' forumunda yavuz tarafından 11 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Dostum tamamen saçmalamışsın.Hz Muhammed'in yaşadığını reddeden ülk kez seni gördüm.Tebrik ederim bu arada.O zamanlar yaşadınmı ki 7.,8. yüzyılda kuran oldu diyorsun hahah.sen bunları reddederek tarihide reddersin 4 halife dönemi falan.Kafan yerindemi:D

Müslim bunu beğendi.
  2. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    sen şimdi Hz Osmanın kuranı çoğaltmasını falan da reddediyorsun bunu tarihçilerle konuş ilahi adam.

Müslim bunu beğendi.
  3. K B
    K B
    yavuz

yavuz ★★★★★ Disiplin Kurulu Üyesi

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Tarih gerçek delillere dayanır. Deliliniz varmı mesela Muhammed zamanına ait bir Kuran? İslam tarihi aynen hahamların yazdıkları Yahudi tarihi gibidir.

4. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Evet topkapı sarayında Hz Osman zamanından kalma nüshası bulunmakta Kuran'ın.Ve tarih delillere dayanır diyosun tarih zaten bunu söylüyor kimse inkar etmiyor yaşadığını sana en iyi delilleri tarih gösterir.ben sadece 1 tanesini verdim

5. K B
    K B
    yavuz

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
  6. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
  7. K B
    K B
    yavuz

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Sadece Muhammedde değil İsa ,Musa, İbrahim, İsmail İshak, Davut ,Süleyman ...vs hiç biri yaşamadı.Dini tarih evet yalancıdır.Tarih ise onu efsane olarak kabul eder.Romus Romulusun bir dişi kurt tarafından beslenmesi, Ergenekon gibi.

Heretik bunu beğendi.
  8. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Topkapı sarayında var hz muhammedin tebliğ mektupları.Ve daha birçok kanıt heryerden bulabilirsin. gerçekten hayatımda gördüğüm en saçma iddiaydı bütün kanıtlar yaşadığı yönünde burada uzun uzun hepsini yazmak isterdim ama böyle saçma bir iddiaya ayıracak zamanım yok

9. K B
    K B
    yavuz

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Tebliğ mektuplarının kaynağı yani bulundukları yer neresi? Arabistan değilmi? Tebliğ mektuplarının Muhatap olan Devletlerin saraylarında bulunması gerekir.Size kimse zaman ayırın demiyor?

10. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    ne alaka osmanlının toprakları tebliğ mektuplarının gönderildiği yerleri kapsamıyormuydu?ele geçirildikten sonra tebliğ gönderilen devletin arşivden topkapı sarayına getirilmiştir.Nokta

11. K B
    K B
    yavuz

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Nereye gitti o mektuplar Bizans sarayına ve Sasani hükümdarına değilmi? O zaman Mektupların Bizans ve Sasani yani İranda bulunması gerekirdi.Yok .Muhammedin fiksi olarak yaşadığı tarihlere ait tek bir delil yok.Diğerleride aynı.

12. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    yazdığımı okumadın galiba büyük harflerle yazayım.OSMANLININ TOPRAKLARI ARABİSTAN YARIMADASINI VE MEZOPOTAMYAYI DA KAPSIYORDU ORDAKİ İMPARATORLUKLAR YIKILDIKTAN SONRA ELE GEÇİRİLEN SARAYDAKİ TARİHİ ESERLER TOPKAPI SARAYINA GÜVENLİ BİR YERE GÖTÜRÜLMÜŞTÜR.

13. K B
    K B
    yavuz

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Hangi İmparatorluklar hangi saraylar arkadaşım ?işkembeden sallama .Oradaki devletler Sasani ve Bizanstı.O bahsettiğin mektuplar Arabistanda bulundu .Onlarda dahi Karbon testi yapılmadı.

14. Furkan

Furkan ★★ Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Düşünce:
    Sünni

Özel Mesaj
    Kanıt istiyorum karbon testi yapılmadığına dair

15. K B
    K B
    yavuz

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Şayet Karbon testi yapılmış olunsaydı ;Karbon testi yapılmıştır denirdi. Üveyse Verildiği söylenen Hırka üzerinde dahi karbon testi yapılmamıştır.

Kemal bunu beğendi.
  16. Katip

Katip Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Düşünce:
    Deist

Özel Mesaj
    Aramızda kalsın ama iddia sahibi olan sensin :) Olmayan bir şeyin olmadığını kanıtlamaya çalışmak abes kaçar. Karşındaki kişi; ben zaten yok diyorum, olmayanı nasıl kanıtlayabilirim, asıl sen kanıtlayacaksın var olduğunu, gibi bir şey diyebilir. Hem Furkan, hesaplamanın olduğunu iddia eden kişi olarak, eğer olmuşsa, var olanı ortaya çıkarmak için daha fazla şansın var :)

Ama yine de şunu ekleyeyim; Yavuz haklı. Şöyle ki; Topkapı Sarayındaki Kutsal Emanetlerin hiçbirine karbon testi uygulanmadığını biliyoruz.

Bakınız: http://www.haberturk.com/yazarlar/m...etlere-karbon-testi-yapip-yaslarini-ogrenelim

Zamanını hatırlayamadığım bir programda da, İlber Ortaylı'nın, Kutsal Emanetleri kimselere elletmem/test yaptırmam dediğini hatırlıyorum. Yani, İlber Hoca vefat edene kadar, yaşlarının sonucu bir muamma olarak kalacak gibi duruyor.

yavuz ve Kemal bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş