Muhammedin Allah İle Aldatması - 6. Bölüm

Oğuz Han

Üye
Mesajlar
46
Tepki puanı
58
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Soru Sormak Yasak

Ama bu tür sorular Muhammed hazretlerini rahatsız eder. 20 yıldır yazdırdığı ayetleri düzeltmekten, neshetmekten bıkmıştır belli ki. Ve soru sormayı sanki Allah yasaklamış gibi ayetle yasaklar:

Maide/101: Ey iman edenler! Açıklanırsa hoşunuza gitmeyecek olan şeyleri sormayın. Eğer Kur’an indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. (Açıklanmadığına göre) Allah onları affetmiştir. (Siz sorup da başınıza iş çıkarmayın). Allah çok bağışlayıcıdır, aceleci değildir.

Maide/102: Sizden önceki bir millet o tür şeyleri sordu da sonra o yüzden kâfir oldu.

Ayette, “Kur’an indirilirken sorarsanız size açıklanır” diyor. Muhammed ayeti yazdırırken her insan o an yanında olamaz ki, anlamadığını, yanlış ya da çelişkili bulduğunu sorabilsin. Herkes abese süresinde bahsi geçen gözleri görmeyen âmâ kadar şanslı değildir:

Peygamber evinde birkaç kişi ile otururken vahiy haline girer. Nisa/95′ dir yazdıracağı ayet ve savaşa gitmeyen, savaştan kaçanlar hakkındadır.
”Mü’minlerden,oturanlar ile, Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler eşit değildir.”
diye başlayan ayeti vahiy katibine yazdırır.
O sırada âmâ Abdullah Ümmü Mektüm gelir ve ayeti duyunca; ” Benim de gözlerim görseydi ben de savaşa katılırdım ya resulallah, benim gibi mazereti olanların durumu ne olacak?” diye sorar. Bunun üzerine Muhammed hazretleri vahiy katibine “Ayete bunu da ilave et” der: “Mazereti olanlar müstesna”

(Buhârî, Cihâd: 27; Müslim, İmara: 17)

Giriş Bölümü - Muhammed'in Allah İle Aldatması
1. Bölüm - İyilik de, Kötülük de Allah’tan
2. Bölüm - Ganimetler Allah’ın
3. Bölüm - Allah Attı! Allah Öldürdü!
4. Bölüm - 1’e 10 Olmadı, 1’e 2 Verelim
5. Bölüm - Allah’ın Kızları Şefaatçidir
7. Bölüm - Ayşe’nin Fendi
8. Bölüm - Nikah Kıyan Allah
9. Bölüm - Eşleri Başkaldırınca

Serdar Kaangil
 
Üst