Muhammed'in annesine olan tavrının kaynağı nedir?

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bir hadiste Muhammed'in ''Annem için istiğfarda bulunmak hususunda Rabbimden izin istedim. Fakat bana izin verilmedi. '' dediği belirtilir. Çok ilginç bir hadistir bu. Acaba neden böyle bir şey söylendi?
Aşağıda, İsa'nın annesine olan tavrına dikkat eder misiniz?

Luka 11
27 İsa bu sözleri söylerken kalabalığın içinden bir kadın O'na, «Ne mutlu seni taşımış olan rahme, seni emzirmiş olan memelere!» diye seslendi.
28 İsa, «Daha doğrusu, ne mutlu Tanrı'nın sözünü dinleyip uygulayanlara!» dedi.

Matta 12
46 İsa hâlâ halka seslenmekteyken, annesiyle kardeşleri geldi. O'nunla konuşmak isteyerek dışarıda durdular.
47 Birisi İsa'ya, «Bak» dedi, «annenle kardeşlerin dışarıda duruyor, seninle konuşmak istiyorlar.»
48 İsa, kendisiyle konuşana şu karşılığı verdi: «Kimdir annem, kimdir kardeşlerim?»
49 Eliyle öğrencilerini göstererek, «İşte annem, işte kardeşlerim!» dedi.
50 «Göklerdeki Babamın isteğini kim yerine getirirse, kardeşim, kızkardeşim ve annem odur.»

Tiglath

ll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hadis yazarları İslam öncesini tam olarak kafir gösterebilmek için Muhammed’in annesini bile kafir diye cehenneme atmışlar. Eğer annesi inançlı birisi olsaydı cahiliye dönemi şüpheye düşecekti.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu din hikayeleri de hep bir tuhaf, hep bir itici, böyle hep şizofrenik bir koku var bu hikayelerde. Bunlardan hiç hoşlanmıyorum. Çok itici geliyor. Triger atık saçmalıklar.

Son konular