• AntiDogmatik
    Sorgulamaktan korkmayanlar için özgür düşünce platformu.
  • Din toplumun afyonudur.
    Karl Marx
  • Din; sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır.
    Lucius Annaeus Seneca
  • Din, sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.
    Napoléon Bonaparte
  • Sorgulamayan insan cahildir, sorgulatmayansa zalim!
    Mustafa Kemal Atatürk
  • Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.
    Carl Sagan
  • Aptal bir şeyi 50 milyon kişi de söylese, o hala aptal bir şeydir.
    Anatole France
  • Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir.
    Immanuel Kant
  • Dünyada iki çeşit insan var: Aklı olan ve dini olmayanlar, dini olan ve aklı olmayanlar.
    Ebu Ala el Maarri
  • İnsanı yaratmak mı tanrının büyük hatası, tanrıyı yaratmak mı insanın büyük hatası?
    Friedrich Nietzsche
  • İmana sarılmak, aklı terk etmektir.
    George Smith
  • İnsanlar gerçek olmasını diledikleri şeylere inanırlar.
    Julius Caesar
  • En tehlikeli insan tipi az anlayan, çok inanandır.
    Anton Chekhov

Anket Mustafa Kemal annesinin vefatını önceden rüyasında gördü mü?

Sizce doğru olan hangisi?

• @Burcuva yalan yanlış tezviratlarda bulunmuş, bu mümkün değil

Oylar: 0 0.0%
  • Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür

Oylar: 2 100.0%

• Kullanılan toplam oylar
    2

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
@Burcuva adlı kullanıcı Mustafa Kemalin annesi vefat ettiğinde bunu haber alınca, zaten rüyasında gördüğünü söylediğini yazdı.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Oylamadan önce cevap verim bazı insanlar görebilir bu imkansız değil tamamen tesadüfi bence.Yani biri annesinin öldüğünü rüyasın da görse 1 hafta sonra da annesi vefat etse tesadüf derim yani.

Mümkün değil demek yanlış olur.

Bu arada ikinci cevapa ''Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür '' Yazmışsın
Ne alakası var 3.cevapda koyman lazım bence :)
Manevi alem ile alakası olmayabilir.1 taşla 2 kuş vurmaya mı çalışıyorsun ? Neyi kast ettiğimi anladın bence.
3.Cevap olarak yoksa tamamen tesadüf mü cevabını koymalısın bence.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Oylamadan önce cevap verim bazı insanlar görebilir bu imkansız değil tamamen tesadüfi bence.Yani biri annesinin öldüğünü rüyasın da görse 1 hafta sonra da annesi vefat etse tesadüf derim yani.

Mümkün değil demek yanlış olur.

Bu arada ikinci cevapa ''Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür '' Yazmışsın
Ne alakası var 3.cevapda koyman lazım bence :)
Manevi alem ile alakası olmayabilir.1 taşla 2 kuş vurmaya mı çalışıyorsun ? Neyi kast ettiğimi anladın bence.
3.Cevap olarak yoksa tamamen tesadüf mü cevabını koymalısın bence.
@Burcuva adlı soykırım savunucusu eş zamanlı görüldüğünü iddia etmiş, arada bir hafta falan yok.
Yazıdaki anlam tesadüf dışı bir anlam verdiği için tesadüf seçeneği yalan yanlış zırva seçeneğinin içine dahildir.
Ayrıca sizin tesadüf diye tanımladığınız her şey bana göre tevafuktur

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Yazıdaki anlam tesadüf dışı bir anlam verdiği için tesadüf seçeneği yalan yanlış zırva seçeneğinin içine dahildir.
Farkındaysan bu bir anket.Üstelik tesadüf seçeneği yalan zırva bir seçenek olmaz.Tesadüfen görmüş olabilir.
Eğer senin açından bakmak gerekirse senin tevafuktur diye tanımladığın her şey bana göre tesadüf.

Mantıklı bir düşünürsen Zübeyde hanım hastaydı.Atatürk'de bunun üstüne rüyasında öldüğünü görebilir.Bu gayet normal.Ve hasta ölmeye yakın dahada fenalaşır belkide fenalaştığı haberini aldı ve ertesi gün annesi öldü bunun geceside rüyasın da görmüş olabilir.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Farkındaysan bu bir anket.Üstelik tesadüf seçeneği yalan zırva bir seçenek olmaz.Tesadüfen görmüş olabilir.
Eğer senin açından bakmak gerekirse senin tevafuktur diye tanımladığın her şey bana göre tesadüf.

Mantıklı bir düşünürsen Zübeyde hanım hastaydı.Atatürk'de bunun üstüne rüyasında öldüğünü görebilir.Bu gayet normal.Ve hasta ölmeye yakın dahada fenalaşır belkide fenalaştığı haberini aldı ve ertesi gün annesi öldü bunun geceside rüyasın da görmüş olabilir.
Siz yazsaydınız yalan zırva kelimelerini kullanmazdım ama daha önce benzeri iddiaları ruhun varlığını inkar edebilmek için tamamı yalan zırva diye reddettiklerini hatırlıyorum. Bu yüzden özellikle öyle yazdım

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Siz yazsaydınız yalan zırva kelimelerini kullanmazdım ama daha önce benzeri iddiaları ruhun varlığını inkar edebilmek için tamamı yalan zırva diye reddettiklerini hatırlıyorum. Bu yüzden özellikle öyle yazdım
Anladım öyle olduğunu bilmiyordum.Tabi kişisel bir mesele de var işin içinde.Olabilir yani @Burcuva benlede iyi geçinemiyor.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Anladım öyle olduğunu bilmiyordum.Tabi kişisel bir mesele de var işin içinde.Olabilir yani @Burcuva benlede iyi geçinemiyor.
Kişisel mesele olduğunu düşünmüyorum. Kendi gibi düşünmeyen herkesi bir şekilde yaftalama ve küçük görme bence zihniyetle ilgili bir probleme işaret ediyor

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Hiçbir ateistin cevap vermeye cesaret edemediği 8. gün bitti. Bakalım 9. gün cesaret edebilen çıkacak mı? :)
Konuyu cesaret altında açtığına göre cesaret edemedikleri şeyi biliyorsun.Konu cesaret gerektiriyor herhalde.Peki neyi cesaret edemedikleri için yazmıyorlar ?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Konuyu cesaret altında açtığına göre cesaret edemedikleri şeyi biliyorsun.Konu cesaret gerektiriyor herhalde.Peki neyi cesaret edemedikleri için yazmıyorlar ?
Burcuvaya ve onun iddiasını aldığı kaynaklara yalan isnad etmeye ya da manevi alemin varlığını kabul etmeye cesaret edemediklerini düşünüyorum

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Cevabını bildiğin sorular soruyorsun:) Amacın öğretmekse sorabilirsin tabi.:)

Moderatör tarafından düzenlendi: