Anket Mustafa Kemal annesinin vefatını önceden rüyasında gördü mü?

Sizce doğru olan hangisi?

• @Burcuva yalan yanlış tezviratlarda bulunmuş, bu mümkün değil

Oylar: 6 60.0%
  • Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür

Oylar: 4 40.0%

• Tüm seçmenler
    10

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
@Burcuva adlı kullanıcı Mustafa Kemalin annesi vefat ettiğinde bunu haber alınca, zaten rüyasında gördüğünü söylediğini yazdı.

Yuşa

Yazar
Düşünce
Agnostik
Oylamadan önce cevap verim bazı insanlar görebilir bu imkansız değil tamamen tesadüfi bence.Yani biri annesinin öldüğünü rüyasın da görse 1 hafta sonra da annesi vefat etse tesadüf derim yani.

Mümkün değil demek yanlış olur.

Bu arada ikinci cevapa ''Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür '' Yazmışsın
Ne alakası var 3.cevapda koyman lazım bence :)
Manevi alem ile alakası olmayabilir.1 taşla 2 kuş vurmaya mı çalışıyorsun ? Neyi kast ettiğimi anladın bence.
3.Cevap olarak yoksa tamamen tesadüf mü cevabını koymalısın bence.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Yuşa

Yazar
Düşünce
Agnostik
Yazıdaki anlam tesadüf dışı bir anlam verdiği için tesadüf seçeneği yalan yanlış zırva seçeneğinin içine dahildir.
Farkındaysan bu bir anket.Üstelik tesadüf seçeneği yalan zırva bir seçenek olmaz.Tesadüfen görmüş olabilir.
Eğer senin açından bakmak gerekirse senin tevafuktur diye tanımladığın her şey bana göre tesadüf.

Mantıklı bir düşünürsen Zübeyde hanım hastaydı.Atatürk'de bunun üstüne rüyasında öldüğünü görebilir.Bu gayet normal.Ve hasta ölmeye yakın dahada fenalaşır belkide fenalaştığı haberini aldı ve ertesi gün annesi öldü bunun geceside rüyasın da görmüş olabilir.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Farkındaysan bu bir anket.Üstelik tesadüf seçeneği yalan zırva bir seçenek olmaz.Tesadüfen görmüş olabilir.
Eğer senin açından bakmak gerekirse senin tevafuktur diye tanımladığın her şey bana göre tesadüf.

Mantıklı bir düşünürsen Zübeyde hanım hastaydı.Atatürk'de bunun üstüne rüyasında öldüğünü görebilir.Bu gayet normal.Ve hasta ölmeye yakın dahada fenalaşır belkide fenalaştığı haberini aldı ve ertesi gün annesi öldü bunun geceside rüyasın da görmüş olabilir.
Siz yazsaydınız yalan zırva kelimelerini kullanmazdım ama daha önce benzeri iddiaları ruhun varlığını inkar edebilmek için tamamı yalan zırva diye reddettiklerini hatırlıyorum. Bu yüzden özellikle öyle yazdım

Yuşa

Yazar
Düşünce
Agnostik
Siz yazsaydınız yalan zırva kelimelerini kullanmazdım ama daha önce benzeri iddiaları ruhun varlığını inkar edebilmek için tamamı yalan zırva diye reddettiklerini hatırlıyorum. Bu yüzden özellikle öyle yazdım
Anladım öyle olduğunu bilmiyordum.Tabi kişisel bir mesele de var işin içinde.Olabilir yani @Burcuva benlede iyi geçinemiyor.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Anladım öyle olduğunu bilmiyordum.Tabi kişisel bir mesele de var işin içinde.Olabilir yani @Burcuva benlede iyi geçinemiyor.
Kişisel mesele olduğunu düşünmüyorum. Kendi gibi düşünmeyen herkesi bir şekilde yaftalama ve küçük görme bence zihniyetle ilgili bir probleme işaret ediyor

Yuşa

Yazar
Düşünce
Agnostik
Hiçbir ateistin cevap vermeye cesaret edemediği 8. gün bitti. Bakalım 9. gün cesaret edebilen çıkacak mı? :)
Konuyu cesaret altında açtığına göre cesaret edemedikleri şeyi biliyorsun.Konu cesaret gerektiriyor herhalde.Peki neyi cesaret edemedikleri için yazmıyorlar ?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Konuyu cesaret altında açtığına göre cesaret edemedikleri şeyi biliyorsun.Konu cesaret gerektiriyor herhalde.Peki neyi cesaret edemedikleri için yazmıyorlar ?
Burcuvaya ve onun iddiasını aldığı kaynaklara yalan isnad etmeye ya da manevi alemin varlığını kabul etmeye cesaret edemediklerini düşünüyorum

Yuşa

Yazar
Düşünce
Agnostik
Cevabını bildiğin sorular soruyorsun:) Amacın öğretmekse sorabilirsin tabi.:)

Moderatör tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Daha önce bu başlık altında bu soruya cevap vermeye cesaret edemediklerinin kaçıncı günü olduğunu paylaşıyordum. @Mete Turan bey yanlış hatırlamıyorsam forumda gereksiz yer kapladığı gerekçesiyle ilgili mesajların tamamını sildi. Ben de saygı duyup artık gün saydığım mesaj paylaşmadım. Merak ettiğim şey şu:

Yazılanlar karşısında karşı argüman sunmayıp, yazılanların neresi neden zırva bunu göstermeden sadece "zırva" yazanların mesajları da aynı gerekçeyle silinmesi gerekmez mi? Hem gereksiz yer kaplıyor hem de görüntü kirliliği değil mi?

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Daha önce bu başlık altında bu soruya cevap vermeye cesaret edemediklerinin kaçıncı günü olduğunu paylaşıyordum. @Mete Turan bey yanlış hatırlamıyorsam forumda gereksiz yer kapladığı gerekçesiyle ilgili mesajların tamamını sildi. Ben de saygı duyup artık gün saydığım mesaj paylaşmadım. Merak ettiğim şey şu:
Yazılanlar karşısında karşı argüman sunmayıp, yazılanların neresi neden zırva bunu göstermeden sadece "zırva" yazanların mesajları da aynı gerekçeyle silinmesi gerekmez mi? Hem gereksiz yer kaplıyor hem de görüntü kirliliği değil mi?
Hayatımda senin kadar ukala biri görmedim desem yeridir!
Eğer sen benim nazarımda zırvalamışsan, "zırva" der geçerim, ki bu benim en doğal hakkım.
Çünkü senin de zırvalama hakkın var, değerini bil!

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Eğer sen benim nazarımda zırvalamışsan, "zırva" der geçerim, ki bu benim en doğal hakkım.
Sizin nazarınızda yazdıklarımın neresi neden zırva bunu gösteremediğiniz müddetçe zırva deyip geçmeniz gereksiz yer kaplıyor ve görüntü kirliliği. Çünkü fikirlerinizi temellendirmediğiniz müddetçe fikirlerinizin hiçbir anlamı yok.

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sizin nazarınızda yazdıklarımın neresi neden zırva bunu gösteremediğiniz müddetçe zırva deyip geçmeniz gereksiz yer kaplıyor ve görüntü kirliliği. Çünkü fikirlerinizi temellendirmediğiniz müddetçe fikirlerinizin hiçbir anlamı yok.
Zırvalıyorsun yine.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Mesela kaypaksın...
İşte bir örneği daha, hangi mesajımın neresinden neden kaypaklık sonucu çıkardınız? Yazdığınız her şey, fikirlerinizi temellendirmeden boş boş yazıp etrafa hakaretler yağdırmaktan başka bir şey yapmadığınızı ispat ediyor.

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İşte bir örneği daha, hangi mesajımın neresinden neden kaypaklık sonucu çıkardınız? Yazdığınız her şey, fikirlerinizi temellendirmeden boş boş yazıp etrafa hakaretler yağdırmaktan başka bir şey yapmadığınızı ispat ediyor.
Ne hăkareti bre, senin 1400 senelik eski ilkel uygulamaları savunmaya çalışman, hakaretin en hasıdır aslında.
Zırvalıyorsun yine ve elbette kaypaksın, çünkü arkasında duramadığın meseleler hakkında kelime cambazlığına yelteniyorsun!

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ne hăkareti bre, senin 1400 senelik eski ilkel uygulamaları savunmaya çalışman, hakaretin en hasıdır aslında.
Zırvalıyorsun yine ve elbette kaypaksın, çünkü arkasında duramadığın meseleler hakkında kelime cambazlığına yelteniyorsun!
İlkel uygulamalar olduğu sizin temelsiz uydurmanız. Savunduğum değerlerin neden doğru olduğunu ispat ediyorum, siz ise yazdıklarımın neresi neden yanlış gösteremeden sadece zırva olduğunu iddia edip hakaret ediyorsunuz.

Kaypak demeniz de hakaret. Eğer hakaret değilse hangi mesajımda arkasında duramadığım meseleler hakkında kelime cambazlığına yeltendiğimi gösterirdiniz.

Yazdıklarınızın neresinin neden yanlış olduğunu göstermek kelime cambazlığı değildir. Siz öyle dediniz diye yazılanlar şıp diye kelime cambazlığı olmaz. :)

Son konular