Anket Mustafa Kemal annesinin vefatını önceden rüyasında gördü mü?

Sizce doğru olan hangisi?

• @Burcuva yalan yanlış tezviratlarda bulunmuş, bu mümkün değil

Oy: 6 60.0%
  • Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür

Oy: 4 40.0%

• Tüm seçmenler
    10

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ancak haklarını da yemeyelim, çünkü hijyene önem verdikleri ortada.
Kafada takke, elde eldiven ve beyaz önlük takdire şayan....
...da, cinlerin bunları umursayacağından pek emin değilim açıkçası. :ggsy:

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Kuantum dalgalanmayı da gözümüzle göremiyoruz ve belki de ileride cinlerin vs de bu şekilde varlıkları ortaya konulabilir
Kuantum dalgalanma sadece bir teoridir ve kuantum alan teorisine parçacık mekaniği nin işlenmesiyle ortaya çıkmıştır yani teori olmaktan çıkarsa gözlemlenebilir pozisyona en azından gözlerimizle olmasa bile teknolojik aletler ile gözlemlenebilir olacak , ama dediğiniz gibi cinlerde böyle yüksek bir teknolojiyle gözlemlenirse harika olur belki onlarla arkadaşlık'ta kurarız ama ozaman da cinci hocalar işsiz kalır :(
Birde şu var geçmişten günümüze hocalar cinleri görememe hikmetini nasılki havayı ve yükselen ateşi göremiyorsak ateşten yaratılanı'da göremiyoruz ama günümüz teknolojisi yükselen ateşi çok güzel gösteriyor bize merak ediyorum acaba o hocalar şimdi olsa ne derdi

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuantum dalgalanmayı da gözümüzle göremiyoruz ve belki de ileride cinlerin vs de bu şekilde varlıkları ortaya konulabilir
Kuantum kiiim, cinler kiiiim?!
Yahu, saçmalamanın da bir sınırı var değil mi?
İyi ki belki kelimesini araya sıkıştırdın, yoksa daha fazla fırca yiyecektin benden.:aeky:

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Beynin eski hatıraları başka hatıralar ile entegre ederek yaşanan an'a uyarlaması ama bu sadece dejavu hakkındaki bir teori ve tıpta en çok doğru görülen teori
Başkasını bilemem ama ben gördüğüm rüyayı net hatırlıyorum ve aynen yaşadığım olayı daha önce rüyamda görmüşüm. Kısacası uyarlama falan yok. Siz de ileride belki açıklanır diyerek bilimsel olarak madde ile izahının kesin bir açıklaması olmadığını zaten kabul ediyorsunuz.
tıpkı 1400 yıl önce Muhammed'in kuşların uçmasını mucize sanması gibi
Evet areodinamikten haberdar olmayan kuşlar normalde uçamaması lazım. Demek ki aerodinamik bilen bir Yaratıcı tarafından öyle tasarlandılar. Aerodinamik kanunlarını ancak çok yakın zamanda keşfeden insan akıl sahibi iken, akıl sahibi olmayan varlıkların bu kanunları keşfedip buna göre evrimleşemeyeceği açıktır. Demek ki kuşların uçabilmesi bile Allahın varlığına bir delildir.

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Evet areodinamikten haberdar olmayan kuşlar normalde uçamaması lazım. Demek ki aerodinamik bilen bir Yaratıcı tarafından öyle tasarlandılar. Aerodinamik kanunlarını ancak çok yakın zamanda keşfeden insan akıl sahibi iken, akıl sahibi olmayan varlıkların bu kanunları keşfedip buna göre evrimleşemeyeceği açıktır. Demek ki kuşların uçabilmesi bile Allahın varlığına bir delildir.
Bu yazının aynısını eski bir konuda cevaplamıştım ve sizden ses çıkmamıştı işte bu yüzden size yazılım diyorum
Başkasını bilemem ama ben gördüğüm rüyayı net hatırlıyorum ve aynen yaşadığım olayı daha önce rüyamda görmüşüm.Kısacası uyarlama falan yok. Siz de ileride belki açıklanır diyerek bilimsel olarak madde ile izahının kesin bir açıklaması olmadığını zaten kabul ediyorsunuz.
Halisünasyon gören kimseler bunun farkında olmaz zaten ve ayrıca sizin imgesel bir olgu olan dejavu'ya maddesel bir açıklama istemeniz bambaşka bir saçmalık buna rağmen size en kabul gören teoriyi sunuyorum eğer materyalistseniz söyleyin de bilelim lütfen

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bu yazının aynısını eski bir konuda cevaplamıştım ve sizden ses çıkmamıştı işte bu yüzden size yazılım diyorum
Aksine dönüp tekrar bakarsanız benim son cevabımdan sonra sizin sesinizin çıkmadığını görürsünüz. Bu durumda sizin mantığınızla size yazılım mı demek gerekir? :)
eğer materyalistseniz söyleyin de bilelim lütfen
Materyalist değilim, aksine materyalizmin eksik, çıkmaz ve çelişkilerini gösteriyorum.

Benim vücudum madde ama gelecekte olacakları önceden rüyamda görüyorum. Bu da madde ötesi bir alemin varlığını net olarak gösteriyor; çünkü madde zaman ile kayıtlıdır, geleceği bilemez

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
gelecekte olacakları önceden rüyamda görüyorum
Anladım peki gelecekteki maçlara iddia oynuyormusunuz ?

Materyalist değilim, aksine materyalizmin eksik, çıkmaz ve çelişkilerini gösteriyorum.
O halde neden imgesel olgularda maddesel bir açıklama bekliyorsunuz ?
Bu da madde ötesi bir alemin varlığını net olarak gösteriyor
Bu sadece torbacınızın sağlam olduğunu gösterir
madde zaman ile kayıtlıdır, geleceği bilemez
Benim bir robotum var ve geleceği görebiliyor demek ki madde zaman ile kayıtlı değil zaten böyle bilimsel birşeyde yoktur sırf einştein'in zaman uzay birleşkesi yüzünden müslümanlar işine geldiği gibi teori cımbızlayıp madde zamanla kayıtlıdır diyor halbuki bu teoriye göre madde enerjidir herşey maddedir zaman ve madde evrenin tabanıdır eğer zamanda yolculuk gibi birşey olacaksa buda uzay zaman kumaşını bükerek- yırtarak gerçek olabilir ve hatta madde ötesi diye adlandırılan öteki tarafda zaman kavramı yoktur bu yüzden geleceği görmek diye birşey maddeötesi alemde mümkün değildir çünkü gelecek yoktur çünkü zaman olgusu yoktur zaman olgusu yaşadığımız evrene hastır

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Anladım peki gelecekteki maçlara iddia oynuyormusunuz ?
Hayır. Bunu gördüğümü hatırlamıyorum ama görsem bile oynamam; çünkü haksız kazanç.
O halde neden imgesel olgularda maddesel bir açıklama bekliyorsunuz ?
Her şeyin madde ile açıklaması olduğunu iddia edenlerin yanlış düşündüklerini göstermek için
Bu sadece torbacınızın sağlam olduğunu gösterir
Bu şekilde hakaret ederek yazdıklarımı çürüttüğünüzü mü zannediyorsunuz? :)

Benim vücudum madde ama gelecekte olacakları önceden rüyamda görüyorum. Bu durumun madde ile izahı yoksa madde ötesi bir alemin varlığı ortaya çıkmaz mı?
Benim bir robotum var ve geleceği görebiliyor demek ki madde zaman ile kayıtlı değil
Hangi robotmuş o?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bu iyi imiş!
Gözünü sevdiğimin sanal ortamı, ne sallarsan sıcak ve taze bir simit gibi gidiyor.
Bu sizce mümkün mü değil mi?

Mümkünse madde ile izahı nedir?

Maddi olarak mümkün değilse ve gerçekten böyle bir şey varsa bu durum madde ötesinin varlığını göstermez mi?

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu sizce mümkün mü değil mi?
Mümkünse madde ile izahı nedir?
Maddi olarak mümkün değilse ve gerçekten böyle bir şey varsa bu durum madde ötesinin varlığını göstermez mi?
Bu iyi imiş!
Gözünü sevdiğimin sanal ortamı, ne sallarsan sıcak ve taze bir simit gibi gidiyor.

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
]

Her şeyin madde ile açıklaması olduğunu iddia edenlerin yanlış düşündüklerini göstermek için
Yani aslında maddesel bir açıklama beklemiyorsunuz sadece materyalizmi çürütmek içinmi bu ironi ? Dejavu yaşadığınızı kabul edip benim yaptığım imgesel açıklamayı kabul ediyorsunuz değilmi
şekilde hakaret ederek yazdıklarımı çürüttüğünüzü mü zannediyorsunuz? :)

Benim vücudum madde ama gelecekte olacakları önceden rüyamda görüyorum. Bu durumun madde ile izahı yoksa madde ötesi bir alemin varlığı ortaya çıkmaz mı?
Hakaret değil ki rüyasında geleceği gördüğünü söyleyen birisinin durumu bilimde ya şizofreni yada madde bağımlılığı olarak açıklanır aksini iddia ediyorsanız anlamlı bir açıklama yapın, öyle madde zamanla kayıtlıdır falan diye boş ithamlarda bulunmak yok tamammı .
Yazdığım diyaloğun 1/5 'lik kısmı ironiydi anlamanızı umardım bu diyaloğun devamında yazanlara cevap verin lütfen

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Benim bir robotum var ve geleceği görebiliyor demek ki madde zaman ile kayıtlı değil zaten böyle bilimsel birşeyde yoktur sırf einştein'in zaman uzay birleşkesi yüzünden müslümanlar işine geldiği gibi teori cımbızlayıp madde zamanla kayıtlıdır diyor halbuki bu teoriye göre madde enerjidir herşey maddedir zaman ve madde evrenin tabanıdır eğer zamanda yolculuk gibi birşey olacaksa buda uzay zaman kumaşını bükerek- yırtarak gerçek olabilir ve hatta madde ötesi diye adlandırılan öteki tarafda zaman kavramı yoktur bu yüzden geleceği görmek diye birşey maddeötesi alemde mümkün değildir çünkü gelecek yoktur çünkü zaman olgusu yoktur zaman olgusu yaşadığımız evrene hastır
Altını çizdiğim kısım ironi olmayan kısım orada yazanlara yanıt verin lütfen

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Dejavu yaşadığınızı kabul edip benim yaptığım imgesel açıklamayı kabul ediyorsunuz değilmi
Hayır dejavu değil, ilgili rüyalarımı net olarak hatırlıyorum
rüyasında geleceği gördüğünü söyleyen birisinin durumu bilimde ya şizofreni yada madde bağımlılığı olarak açıklanır
Başka hiçbir şizofreni belirtisi yoksa ve sigara bile kullanmıyorsa?
]

Yani aslında maddesel bir açıklama beklemiyorsunuz sadece materyalizmi çürütmek içinmi bu ironi ? Dejavu yaşadığınızı kabul edip benim yaptığım imgesel açıklamayı kabul ediyorsunuz değilmi

Hakaret değil ki rüyasında geleceği gördüğünü söyleyen birisinin durumu bilimde ya şizofreni yada madde bağımlılığı olarak açıklanır aksini iddia ediyorsanız anlamlı bir açıklama yapın, öyle madde zamanla kayıtlıdır falan diye boş ithamlarda bulunmak yok tamammı .

Yazdığım diyaloğun 1/5 'lik kısmı ironiydi anlamanızı umardım bu diyaloğun devamında yazanlara cevap verin lütfen
İroniye cevap verilmez. Ciddi ciddi fikirlerinizi nedenleriyle birlikte yazarsanız vaktimin müsaadesi ölçüsünde cevap veririm inşaallah

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Altını çizdiğim kısım ironi olmayan kısım orada yazanlara yanıt verin lütfen
Maddenin zaman ile kayıtlı olmadığını iddia ediyorsanız size diyecek bir şeyim yok.

Bu durumda gelecekte olacakları rüyamda görmem size göre mümkün; çünkü madde zamanla kayıtlı değil. Şizofren olmayan ve madde kullanmayan biri geleceği rüyasında gördüğünü söyleyince doğru söylüyor olabilir, öyle mi?

Son konular