Anket Mustafa Kemal annesinin vefatını önceden rüyasında gördü mü?

Sizce doğru olan hangisi?

• @Burcuva yalan yanlış tezviratlarda bulunmuş, bu mümkün değil

Oy: 6 60.0%
  • Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür

Oy: 4 40.0%

• Tüm seçmenler
    10

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Hayır dejavu değil, ilgili rüyalarımı net olarak hatırlıyorum

Başka hiçbir şizofreni belirtisi yoksa ve sigara bile kullanmıyorsa?

İroniye cevap verilmez. Ciddi ciddi fikirlerinizi nedenleriyle birlikte yazarsanız vaktimin müsaadesi ölçüsünde cevap veririm inşaallah
Yine yazdığım hiçbirşeye cevap veremediniz :ggsy:
Başka hiçbir şizofreni belirtisi yoksa ve sigara bile kullanmıyorsa?
Yalan söylemediğiniz ne mağlum ? Ben size desemki ben öteki boyutları gördüm allah yok Zeus gerçek tanrı, ve ne şizofreni belirtim var nede hiçbir madde kulanımım yok siz ne derdiniz ?

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Maddenin zaman ile kayıtlı olmadığını iddia ediyorsanız size diyecek bir şeyim yok.

Bu durumda gelecekte olacakları rüyamda görmem size göre mümkün; çünkü madde zamanla kayıtlı değil. Şizofren olmayan ve madde kullanmayan biri geleceği rüyasında gördüğünü söyleyince doğru söylüyor olabilir, öyle mi?
Öyle olduğunu söylersek ozaman sizin geleceği görmenizin ardında ne tanrı sebebi kalır ne maddeötesi ve evet madde ezeli olur ve maddenin zaman ile kayıtlı olmadığını ben iddia etmiyorum zaten zaman ile kayıtlıdır diye bir şey yok bu sadece bazı Müslümanların teori cımbızlamasıdır sizin deyişinizle elinizden cımbızı aldığımızda ne kuranda bir mucize kalır nede bilimle bir uyuşur yanı

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Öyle olduğunu söylersek ozaman sizin geleceği görmenizin ardında ne tanrı sebebi kalır ne maddeötesi ve evet madde ezeli olur ve maddenin zaman ile kayıtlı olmadığını ben iddia etmiyorum zaten zaman ile kayıtlıdır diye bir şey yok bu sadece bazı Müslümanların teori cımbızlamasıdır sizin deyişinizle elinizden cımbızı aldığımızda ne kuranda bir mucize kalır nede bilimle bir uyuşur yanı

Tanrı inancı olanlar bilimin henüz nedenini bulamadığı konuları çok severler. Saçmalıklarını bilinmezlik üzerinden savunurlar, bilinmezliği koz olarak kullanırlar. Ama bilim zamanla bu nedenleri ortaya çıkardıkça bunların at koşturma alanıda daralır aynı yıllar öncesi gibi. Geçmiş İslam alimlerini kuran tefsirlerinde dünya düz iken şimdi yuvarlaktır deyip o dönemki kuran tefsirlerini çöpe atarlar. Bilim bunları devamlı izaya sokar.

Dejavu ve rüya ile ilgilide bir çok deney yapılmıştır olası nedenlerde madde madde sıralanmıştır.
Bu yüzden saçmalamanın anlamı yok.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Yalan söylemediğiniz ne mağlum ?
Yalan söyleyip söylemediğinin malum olup olmadığı ayrı bir konu. Doğru söylüyorsam bu durum madde ötesi alemlerin varlığını gösterir mi göstermez mi? Şu anda olayımız bu
Evet madde zaman ile kayıtlı değilse tabii ki ortada madde ötesini gösteren bir durum kalmamış olur.

Bu durumda gelecekte olacakları rüyamda görmem size göre mümkün; çünkü madde zamanla kayıtlı değil. Şizofren olmayan ve madde kullanmayan biri geleceği rüyasında gördüğünü söyleyince doğru söylüyor olabilir, öyle mi?

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yalan söyleyip söylemediğinin malum olup olmadığı ayrı bir konu. Doğru söylüyorsam bu durum madde ötesi alemlerin varlığını gösterir mi göstermez mi? Şu anda olayımız bu
Evet madde zaman ile kayıtlı değilse tabii ki ortada madde ötesini gösteren bir durum kalmamış olur.
Geleceği 1:1 rüyasında gördüğünü iddia edenlerin muhtemelen gri hücreleri sulanmıştır.
Bunun lamı cimi yok, doktorluk vakalardır. Gitseler iyi olur.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Hay
Hayır tabiki madde ötesi ile ne alaka ? Daha öncede açıkladığım gibi madde zamanla kayıtlı değildir
Hayır tabiki madde zamanla kayıtlı değil diye 3. Boyut bir varlığı 4. Boyuta geçirmez. Bilimde böyle bir olay yoktur

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Hay

Hayır tabiki madde ötesi ile ne alaka ? Daha öncede açıkladığım gibi madde zamanla kayıtlı değildir

Hayır tabiki madde zamanla kayıtlı değil diye 3. Boyut bir varlığı 4. Boyuta geçirmez. Bilimde böyle bir olay yoktur
Dördüncü boyut dediğiniz şey zaman mı?

Şimdi bir karar vermeniz gerekiyor:

Ya “bu durumun madde ile izahı yoktur, boyut farkından dolayı madde bunu yapamaz, bu iddia doğruysa madde ötesi alemin varlığına bu durum kanıttır” diyeceksiniz

Ya da “Bu durumun madde ile izahı var. Gelecekte olacak şeylerin rüyada görülmesi mümkündür” diyeceksiniz

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dördüncü boyut dediğiniz şey zaman mı?
Şimdi bir karar vermeniz gerekiyor:
Ya “bu durumun madde ile izahı yoktur, boyut farkından dolayı madde bunu yapamaz, bu iddia doğruysa madde ötesi alemin varlığına bu durum kanıttır” diyeceksiniz
Ya da “Bu durumun madde ile izahı var. Gelecekte olacak şeylerin rüyada görülmesi mümkündür” diyeceksiniz
Hah hah ha...
Şimdi karar vermesi gerekiyormuşşsss...
Birader, sen kimsin?

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Neden ? Madde zaman ile kayıtlı değildir dedikya zaten siz ne anladınız madde sadece 3. Boyuta hastır diye mi anladınız acaba
Sizin yaptığınızın
2+2= A)5 B) 9
Seç birini demekten farkı yok

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Neden ? Madde zaman ile kayıtlı değildir dedikya zaten siz ne anladınız madde sadece 3. Boyuta hastır diye mi anladınız acaba
Sizin yaptığınızın
2+2= A)5 B) 9
Seç birini demekten farkı yok
Gelecekte olacak şeylerin rüyada görülmesinin madde ile izahı mümkün mü değil mi? :)

Tek cevap lütfen:

Evet mümkün

Hayır mümkün değildir

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Gelecekte olacak şeylerin rüyada görülmesinin madde ile izahı mümkün mü değil mi? :)

Tek cevap lütfen:

Evet mümkün

Hayır mümkün değildir
Hayır değil ama bunun anlamı geleceği görmek maddeötesinin kanıtıdır değil , tabi birde gördüğünüz gerçekse :D

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Hayır değil ama bunun anlamı geleceği görmek maddeötesinin kanıtıdır değil , tabi birde gördüğünüz gerçekse :D
Bu durumun madde ile izahı mümkün değilse madde ötesi alemlerin varlığı haricinde bir izahı yoktur. Bu durumda madde ötesinin varlığı ortaya çıkar. Tabii iddia doğruysa:)

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Çünkü madde ötesi olan ruhun gelecekle ilgili şeyler görmesi mümkün; çünkü fizik kanunlarına tabi değil :)
Son bir nokta koyayım sorduğunuz soru şu yönden saçma, olmayan birşeye (geleceği görmek) benden maddesel izah istiyorsunuz izahı yoktur deyincede ozaman maddeötesi alemlerin işidir diyorsunuz hayır efendim ne maddeötisidir nede maddeseldir çünkü böyle birşey yoktur eğer böyle birşey olsaydı maddesel bir izahı zaten olurdu ama buna rağmen zamanla ilgili bütün teorilerin izahı maddeseldir !! "TEORİ" !!

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Son bir nokta koyayım sorduğunuz soru şu yönden saçma, olmayan birşeye (geleceği görmek) benden maddesel izah istiyorsunuz izahı yoktur deyincede ozaman maddeötesi alemlerin işidir diyorsunuz hayır efendim ne maddeötisidir nede maddeseldir çünkü böyle birşey yoktur eğer böyle birşey olsaydı maddesel bir izahı zaten olurdu ama buna rağmen zamanla ilgili bütün teorilerin izahı maddeseldir !! "TEORİ" !!
Olup olmadığı şimdilik sübjektif bu yüzden kesin yoktur veya kesin vardır diyemeyiz.

Sonuç olarak varsa madde ötesi de vardır çünkü madde ile izahı yoktur.

Yoksa zaten ortada konuşacak bir şey yok :)

Son konular

Son mesajlar