Anket Mustafa Kemal annesinin vefatını önceden rüyasında gördü mü?

Sizce doğru olan hangisi?

• @Burcuva yalan yanlış tezviratlarda bulunmuş, bu mümkün değil

Oylar: 6 60.0%
  • Kainat maddi alemden ibaret değil, manevi alem de olduğu için bu mümkündür

Oylar: 4 40.0%

• Tüm seçmenler
    10

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Gelecekte olacak şeylerin rüyada görülmesinin madde ile izahı mümkün mü değil mi? :)
Tek cevap lütfen:
Evet mümkün
Hayır mümkün değildir
Hălă lastik gibi uzatıyorsun; dostlar kendi yazılarını görsün misali.
Gelecekle ilgili rüya görmek mümkün değil...
Hal böyle iken, acaba senin geleceği gördüm dediğin rüya neydi?:aeky:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Allah içinde öylemi dir yani allah kesin vardır diyebilirmisiniz kuranda kuşlar uçuyor gibi saçma argümanlar göstermeden
Allah için kesin vardır diyebiliriz.

Kuşların uçabilmesi de saçma bir argüman değil, gayet mantıklı. Çünkü kuşlar aerodinamik kanunlarını bilmeden uçamaz, evrimsel olarak öğrenmiş de olamaz. Öyleyse Allah tarafından o kabiliyette yaratılmışlardır.

Kuşlar haricinde de Allahın varlığını gösteren farklı kanıtlar elbette ki var

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Allah için kesin vardır diyebiliriz.
Kuşların uçabilmesi de saçma bir argüman değil, gayet mantıklı. Çünkü kuşlar aerodinamik kanunlarını bilmeden uçamaz, evrimsel olarak öğrenmiş de olamaz. Öyleyse Allah tarafından o kabiliyette yaratılmışlardır.
Kuşlar haricinde de Allahın varlığını gösteren farklı kanıtlar elbette ki var
Kesin var diyemezsin, gülüm...
..diyemezsin!

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Dediğin an, kendi hüsnü kuruntularını ifsa etmiş olursun.
Keza bunlar, sende bir hayli bol!:aeky:
Konu geleceği görmek ve ortada hiç kanıt yok , subjektifdir kesin var- yok denemez Konu allah olunca ve yine hiiçbir kanıt olmamasına rağmen kesin var olmama ihtimali %0 eee ne yaparsın dogmatik olmak bunu gerektirir

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ngai Mulungu içinde kesin vardır diyebilrmiyiz dogmatik yazılım
Allahın varlığı gibi kesin kanıtları varsa onun için de kesin var diyebiliriz elbette :)

Bu arada ben dogmatik değilim. Savunduğum fikirlerin tamamına sorgulama sonucu ulaştım ve hepsiyle ilgili kanıtlarım var
Konu geleceği görmek ve ortada hiç kanıt yok , subjektifdir kesin var- yok denemez Konu allah olunca ve yine hiiçbir kanıt olmamasına rağmen kesin var olmama ihtimali %0 eee ne yaparsın dogmatik olmak bunu gerektirir
Allahın varlığıyla ilgili kanıt olmadığı iddiasını dogma haline getirmediyseniz "kanıtlar neler" diye sormanız gerekmez mi?

Ayrıca kuşlarla ilgili yazdıklarımın da neresi neden yanlış gösteremediniz üstelik.

Bu durumda kim dogmatik olmuş oluyor?

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Allahın varlığı gibi kesin kanıtları varsa onun için de kesin var diyebiliriz elbette :)

Bu arada ben dogmatik değilim. Savunduğum fikirlerin tamamına sorgulama sonucu ulaştım ve hepsiyle ilgili kanıtlarım var
Bahsettiğiniz kesin kanıtları soracaktım ama gireceğimiz paradoksa girmek istemiyorum daha öncede girmiştik siz sadece c/p yapıp kaçıyordunuz
Ayrıca kuşlarla ilgili yazdıklarımın da neresi neden yanlış gösteremediniz üstelik.
Göstermedimmi eğer bulabilirsem alıntılayacağım o eski konuyu

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni

Ahu akanyıldız

Yazar
Düşünce
Agnostik
Termodinamiğin ikinci yasasına göre madde ezeli olamaz. Bu konuda hemfikir miyiz?
Yine başladın c/p ye :D bunlara zaten seninle bayağı tartışmıştık ama sen benim cevaplarımı beğenmeyip cevap vermemiştin şimdi bu saygısızlığa tekrar mağruz kalmak için neden efor sarfedeyim ?
Bulabilirseniz bekliyorum
Bulamadım ama kuşların uçması mucizesi konusunu sizinle daha önce tartıştığımıza eminim hatta sizin cevabınız şuna benziyordu ; düşünebilen zihni olan insan bile aerodinamiği yeni keşfetmişken aerodinamikten bir haber olan bir kuş kendi başına aerodinamiği kullanarak uçamaz bunun arkasında bir tanrı olmalıdır kuranda da kuşları biz tutuyoruz dediği için bu tanrı Allah'tır demiştiniz ama sitede bu tartışmayı bulamadım büyümü yaptınız siteye :D

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
bunlara zaten seninle bayağı tartışmıştık
Termodinamiğin ikinci yasasına göre maddenin ezeli olmadığı konusunda hemfikir değiliz anlaşıldı.

Başka bir soru

Bir şeyde ne olursa o şeyin tasarım olduğu sonucuna varırsınız? Mesela bir yerde formül varsa orada tasarım vardır diyebilir miyiz?
büyümü yaptınız siteye
Siteye büyü yapmadım ama karşı cevabınızı buraya da yazabilirsiniz:)

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Benden duymuş olma, ama sana bir kere bulaştı, ondan çekeceğin var.:aeky:

kavak

Vl ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Allahın varlığıyla ilgili kanıt olmadığı iddiasını dogma haline getirmediyseniz "kanıtlar neler" diye sormanız gerekmez mi?
Bu durumda kim dogmatik olmuş oluyor?
Atma Recep
Arap ithali tanrıya kesin var diyemezsin; dediğin an, sadece kendi hayallerini/umutlarını/inançlarını ifşa edersin.
Bu arada şunu da ekleyelim: Eğer sen doğmatik değilsen, ben bir şey bilmiyorum.
Kurban ritüelinden sana bol selamlar...doğmatik değilmiş...miş...miş

Yazarı tarafından düzenlendi:

fameraft

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Muvahhid
Ben bunu düşünmüyorum ancak fizikçilerin yüzde 99.99'una göre geçmiş, gelecek ve şimdi hepsi aynı anda mevcuttur. (bknz: genel görelilik) (bknz: blok evrenler)
Ayrıca bu teorilerle epey de bir şey açıklıyor adamlar. Telefonundaki gps bile bu açıklamalar ve denklemler sayesinde düzgün çalışıyor.

Ben farklı düşünüyorum, bazı delillerim var ancak mevcut bilimsel verilere atıf yapacaksak özgür irade diye bir şey yok.

Son konular