Naruto

iksaruman

lll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
187l.jpg

Link: https://www.anizm.tv/naruto
Özet
Naruto, içine hapsedilmiş Kyuubi (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden Konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp kenara itilmiş bir çocuktur.
Naruto'nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktır.
Akademi'nin ilk bölümünü bitirip genin olarak mezun olan Naruto, arkadaşları Sakura ve Sasuke ile chunin olabilmek için yeni eğitimlerine başlarlar.
Yaramaz ve bir o kadar heyecanlı bir kişiliğe sahip olan Naruto, içindeki kyuubinin gücünü yavaş yavaş öğrenecektir.

Anime bilgileri
JAPONCA İSMİ: ナルト
STÜDYO: STUDİO PİERROT
TÜRLER: Aksiyon, Komedi, Shounen, Macera, Süper-Güç, Dövüş Sanatları

Yazan tarafından düzenlendi:

iksaruman

lll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Epey hoşlandığım bir anime. İzlemeye yeniden başladım.
Bu anime genel olarak naruto'nun ninja yolunu anlatıyor.

endless

Yazar Adayı
Düşünce
Ateist
izlemeye değermi değecek ise nerelerden izleyebilirim

minerva

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Apateist
İzlemeye değemeyecek bir seri.

iksaruman

lll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Naruto, karakter gelişimine dayalı bir animasyon dizisidir.
Karakter gelişimine dayalı başka animasyon dizileri örnek vereyim;
One Piece
Dragonball,
Bleach,
Fairy tail

minerva

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Apateist
Naruto gelişiyor, hikaye buna dayalı zaten. İzleyip görmemişsin.
Naruto'nun geliştiği falan yok. Güç açısından diyorsan bir zahmet gelişsin, güç açısından da pek gelişmiyor aslında gelişme mantığı düşman tarafından dayak yiyip sonra bir sevdiği yaralanınca gücü artması. Kişilik gelişimi desen hiç yok, ilk başta nasılsa sonda da aynı. Zaten bir süre sonra seri sidik yarıştırmaya dönüyor. İzleyecek olursa önerim ilk sezonu izlesin ama ikinci sezonu önermem. Ayrıca 700 bölümlük bir diziyi izleyip nasıl naruto'nun gelişmediğini göremediğimi düşünüyorsun anlamadım.

iksaruman

lll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Naruto'nun geliştiği falan yok. Güç açısından diyorsan bir zahmet gelişsin, güç açısından da pek gelişmiyor aslında gelişme mantığı düşman tarafından dayak yiyip sonra bir sevdiği yaralanınca gücü artması. Kişilik gelişimi desen hiç yok, ilk başta nasılsa sonda da aynı. Zaten bir süre sonra seri sidik yarıştırmaya dönüyor. İzleyecek olursa önerim ilk sezonu izlesin ama ikinci sezonu önermem. Ayrıca 700 bölümlük bir diziyi izleyip nasıl naruto'nun gelişmediğini göremediğimi düşünüyorsun anlamadım.
Kaç bölüm izledin?

minerva

☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Apateist

Efe

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
major spoilerler yemeseydim izleyecektim. daha 8. bölümden izlemeye son vermiştim animeyi.

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
major spoilerler yemeseydim izleyecektim. daha 8. bölümden izlemeye son vermiştim animeyi.
Ben izlemedim de, olayları ezberledim artık. Ya, anasını satayım facebook'a girdiğim zamanlardan 10 posttan 5'i Naruto hakkındaydı.

• Beğen
Tepkiler: Efe

Shienki

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Yalnız, Dragonball Satanik anime. :D
Japon kültürünün bir eseri olan Dragonball Z ve benzeri animelerin popüler olmalarının en büyük sebeplerinden biri de, Aryan Yolu veya Sanatana Dharma’nın uygulamaya dökülmüş halinden unsurlar içermeleri ve bunları resmetmeleridir.

Bu çizgi filmlerdeki Goku gibi karakterler olağanüstü seviyelerde güce ulaşıyor, ve bunu da sıkı eğitim ve çalışma yoluyla başarıyorlar. Örneğin o animede ana karakter Goku kendini eğitmişti ve ustalarından aldığı dersleri uygulamasını bilmişti, tembellik yapıp insanların onun yerine kendi işlerini yapmalarını beklememiştir. Çünkü Goku’nun bir geleceği vardı, o şovdaki genellikle parazitlikle edindikleri güçle ayakta duran düşman uzaylıların aksine. Burada bizim düşmanımızla bu şovun arasında kolaylıkla paralel çizilebileceğini düşünüyorum.
-HP. Hoodedcobra666

iksaruman

lll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Bağımsız
Haklısın, bölümleri gereksiz yere uzattıkları için güzel olmuyor.
En eğlenceli kısım bence "Land of the waves" bölümü. 6 dan 19 a kadar.
Gereksiz bölümler atılsa, gereksiz uzatılmalar yapılmasa naruto ve naruto shupidden toplam 100 bölüme filan inerdi ama daha kaliteli olurdu, duygu daha iyi yaşanırdı.

Bu yüzden bu serinin fazladan bölümler olmayan ve uzatmalar olmayan yeni versiyonu gelse güzel olur.
50 bölümlük Naruto: Remake gelse güzel olur.
Ve
100 bölümlük Naruto Shuppiden: Remake gelse güzel olur.

Son konular