Nasıl Agnostik Oldum ?

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Arkadaşlar sizinle bunca zaman paylaşmadım ben de kendimi anlatmak istiyorum, önceleri daha doğrusu kendimi bildim bileli hiç inanmadım dinlere ve Tanrı'ya tabi ki genellikle ailemizde din konusu hiç konuşulmaz sol görüşlü, devrimci aile de büyüyünce genellikle böyle oluyor sanırım, geçen babama sordum Müslüman mısın diye bir aralar ateistim diyordu çünkü şimdi Müslümanım tabi ki dedi ee bir kelime i şahadet getirsene bakim dedim bilmiyorum ki getiremem dedi din bu kadar biz de işte konuyu dağıtmadan devam ediyorum fazla değil geçen yıl arkadaşlarımızla evde toplandık tabi benim inanmadığımı bilirler ve makarasını fln geçiririz beraber gecenin geç saatlerinde arkadaşımın eşi geldi ve bu çocuğu da biz baba ateist biliriz konu açıldı kendisi hiç açmadı ama ortamda din ateizm konuları konuşulmaya başlandı o ortamda hiç konuşmadı arkadaşlar biliyor musun Serkan hacı olmuş fln diye dalga geçmeye başlayınca çocuklar " noldu ya nasıl" dedim anlatmadı bir şey sonra ben o gün o evde kaldım evin sahibiyle eşi kardeş bu yüzden onlar da bizimle kaldılar biz tek kalınca hemen sordum "Serkan noldu" diye, anlatmaya başladı Burcu sürekli Tanrı ya eğer varsan bana bir işaret ver anlayacağıma ve sana inanacağıma söz veriyorum diyerek her gün konuştum o boşlukla, her gün bana işaret vermesini bekledim dedi "hadi bee saçmalama" dedim" 2 yılım boş geçti hiçbir şey yok" dedi hatta hayatı biraz b.k a sarmıştı eşi ve işi çok kötü gidiyordu boşanma eşiğindelerdi sonra "o kadar kötü hissediyordum kendimi Burcu deniz kenarına gittim kimsenin olmadığı sapa bir yere.." sonra bana orada yaşadığı bir olayı anlattı benim ağzım açık kaldı kendisi de hala olayın şokundan çıkamamıştı bana kimseye söylemeyeceğime dair söz verdirtti ben de o yüzden açıklayamıyorum bu durumu ama hiç tahmin edilemez bir şey onu çok rahatlıkla söyleyebilirim gerçek olduğuna dair en çok sevdiğim eşim ve doğacak çocuğumun üzerine yemin ederim dedi ve o konu kapandı bir daha da hiç bu konu hakkında konuşmadık kendisi böyle istedi çünkü hiç gizemli bir adam değildir aksine çok sevecen güler yüzlü akıllı bir yöneticidir. O gece uyuyamadım daha sonra olabilir mi fikri kafamın içinden gitmemeye başladı bana bir işaret ver deyip her gün yalvaracak cesareti ve isteği içimde hiçbir zaman da bulamadım çünkü çok ümitsizim hala, şimdi o çok mutlu her şeyi yolunda işi, evi, eşi bir de çocuğu oldu yönetici oldu kendi kafasında da boşluğunu tamamladı ve var veya yok o istediğini aldı ben ise hala arafta...

Ahlaksız

ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
İşaretler,bilmem neler filan..
Benim bir akrabam,bir gün asansörde komşularını görüyor ve içinden şöyle diyor;''Keşke bu kadın ölse de,bu yakışıklı adam beni alsa''..!(anneme anlatmış bunları)
Kendisi de dul..Eşi birkaç sene önce öldü..
Adamı çok beğeniyormuş,içinden de aynen böyle bir şey geçirmiş..Bu iç geçirmeden sonra,aradan 3-4 gün geçmiş,bu asansördeki ölmesini istediği kadın intihar etmiş..
Bu ne şimdi?Buradan ne anlamalıyız?
Hayatta herşeyi anlayamayız..Herşeyi anlamaya çalışmayın..
Onun işi var,eşi var diye de dertlenmeyin..Bu konular hep görecelidir..Bir insanın işinin veya eşinin olması iyi bir şey olmayabilir..Hiç bilemezsiniz bunu..

Ayrıca agnostisizm de bir inançtır..Tanrının varlığının veya yokluğunun bilinemeyeceğini,antik Mısır'dan beri insanlar söylemişlerdir/yazmışlardır..Günümüzde bir agnostiğin bunu tekrar etmesi,onu inançsız yapmaz..

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Alınma Ama çok saçma bir hikaye. Ben daha uzun soluklu veya araştırma yaptığın bir hikaye beklerken açıkça paranormal yüzünden agnostik olman mantık dışı.

Materyalizm felsefesi herkese şart.

Ben de eskiden cinleri çok araştırırdım herkesten çok bilirdim ama artık bunların palavra olduğunu çok iyi biliyorum ve anlıyorum.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Benim bir akrabam,bir gün asansörde komşularını görüyor ve içinden şöyle diyor;''Keşke bu kadın ölse de,bu yakışıklı adam beni alsa''..!(anneme anlatmış bunları)
Adamı çok beğeniyormuş,içinden de aynen böyle bir şey geçirmiş..Bu iç geçirmeden sonra,aradan 3-4 gün geçmiş,bu asansördeki ölmesini istediği kadın intihar etmiş..
Hayatta herşeyi anlayamayız..Herşeyi anlamaya çalışmayın..
Onun işi var,eşi var diye de dertlenmeyin..Bu konular hep görecelidir..Bir insanın işinin veya eşinin olması iyi bir şey olmayabilir..Hiç bilemezsiniz bunu..
Hocam nu tuhaf bir hikaye tabi bunun mantıklı açıklaması vardır eminim. Ben onları tanımıyorum. Siz taniyorsunuzdur bubolaya bakış açınız nedir ?

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Arkadaşın çokta baba ateist değilmiş. Ateistin içinde şüphe kalmamış olması gerekiyor yoksa geri dönüşü köktenci oluyor. Arkadaşın deniz kenarında ya inanmak istediği şeyi yaşadı (bknz.uçan adam sabri bey) yada yalan söylüyor. Ben yalan söylediğini düşünüyorum günümüzde çıkar amaçlı müslüman olmak moda.

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Düşünsenize böyle teyzelerden oluşan bir ordumuz var. Kem gözlerle dünyayı ele geçiriyoruz :p

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Alınma Ama çok saçma bir hikaye. Ben daha uzun soluklu veya araştırma yaptığın bir hikaye beklerken açıkça paranormal yüzünden agnostik olman mantık dışı.

Materyalizm felsefesi herkese şart.

Ben de eskiden cinleri çok araştırırdım herkesten çok bilirdim ama artık bunların palavra olduğunu çok iyi biliyorum ve anlıyorum.
Yok canım alınmıyorum yazabilirsin tabi saygı duyuyorum sadece yaşadığım bir olayı anlatmak istedim bu arada araştırmadım diye düşünme sakın her fırsatta araştırıp okuyorum tabi ki hala daha ki öyle bu site bile bunun için çok faydalı aslında, ama dinlediğim olay halüsinasyon görme ihtimalini ortadan kaldıran bir durumdu belki de o yüzden tuhaf geldi arkadaşımı da tanıdığım ve bildiğim için yalan söyleme ihtimalinde durmadım cin konusuna da gelince bir çok kişiden bununla ilgili hikayeler yaşadığı olaylar duyuyorsunuzdur ben de çok duydum çok yakınımdan da ama hiçbir zaman inanmadım ahh şu beyin neler gördürüyor insanlara muhteşem bir şey..

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Arkadaşın çokta baba ateist değilmiş. Ateistin içinde şüphe kalmamış olması gerekiyor yoksa geri dönüşü köktenci oluyor. Arkadaşın deniz kenarında ya inanmak istediği şeyi yaşadı (bknz.uçan adam sabri bey) yada yalan söylüyor. Ben yalan söylediğini düşünüyorum günümüzde çıkar amaçlı müslüman olmak moda.
Bilmiyorum be Şarlo bir bilsem böyle bir şeyi nasıl yaşadı ? inan herkesin hayatında bir takım tesadüfler tuhaflıklar asla olmaz dediğiniz şeyler olabiliyor benim de bildiklerim ve yaşadığım var onlar benim acaba Tanrı var mı ? dedirtecek güç de hiçbir zaman olmadı olmayacak da

Ahlaksız

ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Hocam nu tuhaf bir hikaye tabi bunun mantıklı açıklaması vardır eminim. Ben onları tanımıyorum. Siz taniyorsunuzdur bubolaya bakış açınız nedir ?
Mantıklı bir açıklama olur mu,bilmiyorum..
Ben ateistim sonuçta..Nazar gibi şeylerle işim olmaz..Her konuyu açıklamak,anlamak zorunda da değiliz..Çok garip bir olay ama hayatta böyle şeyler hep oluyor sonuçta..
Düşünsenize böyle teyzelerden oluşan bir ordumuz var. Kem gözlerle dünyayı ele geçiriyoruz :p
Halk arasında bazı insanların gözü olduğu söylenir..Bu insanların bakışlarının tehlikeli olduğu belirtilir..Tabi ki ilkel insanlardan kalma düşünceler bunlar ama insanlar inanıyor işte..

Düşünce
Agnostik
Bundan yaklaşık 1 ay once garip bir mesaj aldım mesajda tanrının 1 ay içinde bana çok büyük bir kapıyı açacağını söylüyordu aradan tam 1 ay geçti hayatımda hiç bir değişiklik olmadı yani çok ta takılmamak gerekir böyle mistik mesajlara

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bundan yaklaşık 1 ay once garip bir mesaj aldım mesajda tanrının 1 ay içinde bana çok büyük bir kapıyı açacağını söylüyordu aradan tam 1 ay geçti hayatımda hiç bir değişiklik olmadı yani çok ta takılmamak gerekir böyle mistik mesajlara
Ne mesajı?

Düşünce
Agnostik
Önce hiç tanımadığım biriyle ki bu yabancı uyruklu biri sosyal medyada (facebook)arkadaş olduk daha sonraki yazismalarimizda ondan ingilizce God will open a great door for you soon mesajı gelince pek anlam veremedim adamıda tanımam etmem niye böyle birşey yazdı onuda bilmiyorum ama mesajın ondan gelmediğini düşündüm yani bilmiyorum garip bir mesajdı kimin yazdığını bilmiyorum daha çok bir kehanet gibi duruyordu ama mesaj doğru çıkmadı çünkü hayatımda hiç bir değişiklik olmadı.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Önce hiç tanımadığım biriyle ki bu yabancı uyruklu biri sosyal medyada (facebook)arkadaş olduk daha sonraki yazismalarimizda ondan ingilizce God soon will open a great door for you mesajı gelince pek anlam veremedim adamıda tanımam etmem niye böyle birşey yazdı onuda bilmiyorum ama mesajın ondan gelmediğini düşündüm yani bilmiyorum garip bir mesajdı kimin yazdığını bilmiyorum daha çok bir kehanet gibi duruyordu ama mesaj doğru çıkmadı çünkü hayatımda hiç bir değişiklik olmadı.
:D:D Bu tip şeyler çok oluyor. Yabancılarda da tarikat marikat işleri var. Belki onlardır. Belki de dalga geçmek için atmıştır. Kim bilir.

Düşünce
Agnostik
:D:D Bu tip şeyler çok oluyor. Yabancılarda da tarikat marikat işleri var. Belki onlardır. Belki de dalga geçmek için atmıştır. Kim bilir.
Evet aynen bende başta öyle düşündüm ama yinede etkisinde kaldım ya doğruysa diye hatta 1 ay her gün güzel bir haber alırmıyım diye merakla bekledim sonrası hayal kirikligi

Üst Alt