Nasıl Ateist oldum

kavak

Vlll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Delilleri gördüğünüz halde gerçekleri bile bile inkar ediyorsanız tabii ki işlediğiniz bu suçun cezası ahirette olacak ama henüz delilleri görmediyseniz delilleri görene kadar İslamdan sorumlu değilsiniz
Bana inkarcı diyenin alnını karışlarım; delil melil yok.

Yazmıştık...
Şimdi de kahinliğe mi başladın ve yine laf cambazlığına başlamışsın.
Cümleyi ne güzel de süslemişsin(kamufle etmişsin), gören de seni bir şey zanneder!

Şunu diyen birininin...
Ben senin taptığın tanrıyı, kitabını ve içindeki zımbırtıları ve elçisini top yekün reddediyorum. İkisini de kabul etmiyorum!

Yani benim akibetim...
...mangalda kebaptır, senin Arap ithali tanrına göre!
Yani bize boş beleş gazel okuma!

Science

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ayet verirseniz nerede ne yazdığını, önünde sonunda ne yazdığını hep birlikte görürüz
Nisa 115
Al,i İmran 131
Nisa 14
Maide 72
Rad 35
Nahl 29
İsra 8
Fetih 13
Tevbe 73
Tahrim 9
Nebe 21_22
İntifar 14
Bakara 24

Gördüğün gibi birçok ayette kâfirler için olan cehennem , allaha ve resulune inanmayanlae cehennemde ebedi kalacaktır
allaha ve resulune inanmayan kafirdir gibi şeyler yazıyor

Science

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Delilleri gördüğünüz halde gerçekleri bile bile inkar ediyorsanız tabii ki işlediğiniz bu suçun cezası ahirette olacak ama henüz delilleri görmediyseniz delilleri görene kadar İslamdan sorumlu değilsiniz
Birtane bile delil varmıda sen bunu diyorsun ? her cevabında c/p var

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Yanlış filan değil..Basbayağı senin peygamberinin,annesine dua etmesi yasaklanıyor..Çünkü Muhammed'e inanmadan,yani müslüman olmadan ölmüş..!
Yazmıştık:

Hz Peygamberin annesi puta tapmazdı. Bu yüzden bu ayette Ondan bahsedilmesi mümkün değildir.
başka ayetlerle bu söyleme,senin mezhep imamın Ebu Hanife itiraz etmiş..!
Hangi ayetlerle itiraz etmiş?
Ayrıca ''hanif dini'' diye bir şey de yok..Bilmediğin konularda cümle kurmaktan vazgeç artık..!
Hanif: İslâm öncesi dönemde Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği dine tâbi olanlara verilen ad. (TDV İslam Ansiklopedisi)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bana inkarcı diyenin alnını karışlarım; delil melil yok.

Yazmıştık...
Şimdi de kahinliğe mi başladın ve yine laf cambazlığına başlamışsın.
Cümleyi ne güzel de süslemişsin(kamufle etmişsin), gören de seni bir şey zanneder!

Şunu diyen birininin...
Ben senin taptığın tanrıyı, kitabını ve içindeki zımbırtıları ve elçisini top yekün reddediyorum. İkisini de kabul etmiyorum!

Yani benim akibetim...
...mangalda kebaptır, senin Arap ithali tanrına göre!
Yani bize boş beleş gazel okuma!
Delilleri henüz görmediyseniz İslamdan sorumlu değilsiniz demektir :)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Birtane bile delil varmıda sen bunu diyorsun ? her cevabında c/p var
"Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!"

Biz en başından beri ne diyoruz?

Delilleri gördüğünüz halde gerçekleri bile bile inkar ediyorsanız tabii ki işlediğiniz bu suçun cezası ahirette olacak ama henüz delilleri görmediyseniz delilleri görene kadar İslamdan sorumlu değilsiniz.

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Yazmıştık:

Hz Peygamberin annesi puta tapmazdı. Bu yüzden bu ayette Ondan bahsedilmesi mümkün değildir.

Hanif: İslâm öncesi dönemde Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği dine tâbi olanlara verilen ad. (TDV İslam Ansiklopedisi)
Müslüman olmadan öldü işte..Senin dininin kaynaklarında,bu yüzden kendisine dua edilmesinin yasaklandığı yazıyor..Ben bir tarafımdan uyduruyor değilim bunu..

Ebu Hanife için,peygamberin gerekli/önemli olmadığını söylemiştim sana..Aynı konuyu tekrar ısıtmaya gerek yok..Eşarilere karşı başka ayetlerle itiraz etmiş işte..

Hanif diye bir din olsaydı,mecusilikten bile bahseden Kuran'da,bu dinin adı geçmez miydi?

Science

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
"Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!"

Biz en başından beri ne diyoruz?

Delilleri gördüğünüz halde gerçekleri bile bile inkar ediyorsanız tabii ki işlediğiniz bu suçun cezası ahirette olacak ama henüz delilleri görmediyseniz delilleri görene kadar İslamdan sorumlu değilsiniz.
Birtane delil göstersene islama kanıt olarak

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Senin dininin kaynaklarında,bu yüzden kendisine dua edilmesinin yasaklandığı yazıyor..
İslamın Kuran ve sahih hadisler haricinde kaynağı yoktur.
Ebu Hanife için,peygamberin gerekli/önemli olmadığını söylemiştim sana..
Siz öyle dediniz diye şıp diye öyle olmaz :)
Eşarilere karşı başka ayetlerle itiraz etmiş işte..
Hanif diye bir din olsaydı,mecusilikten bile bahseden Kuran'da,bu dinin adı geçmez miydi?
Kuran din listesi değildir ki :)

Kuranda geçmeyen bir sürü din var.

Ayrıca hanif din değildir. İslâm öncesi dönemde Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği dine tâbi olanlara verilen addır. (TDV İslam Ansiklopedisi)

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Birtane delil göstersene islama kanıt olarak

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İslamın Kuran ve sahih hadisler haricinde kaynağı yoktur.

Siz öyle dediniz diye şıp diye öyle olmaz :)

Kuran din listesi değildir ki :)

Kuranda geçmeyen bir sürü din var.

Ayrıca hanif din değildir. İslâm öncesi dönemde Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği dine tâbi olanlara verilen addır. (TDV İslam Ansiklopedisi)
Nuh 1,fussilet 53,gaşiye 17,araf 185

Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği dine tabi olanlara hanif deniyorsa,Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği din ne oluyor?
Haniflikle ilgili hayatında bir tane kitap okudun mu?

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Nuh 1,fussilet 53,gaşiye 17,araf 185
"Biz Nûh’u, "Kendilerine can yakıcı bir azap gelmeden önce halkını uyar" diyerek kavmine gönderdik." (Nuh 1)

"Kur’an’ın gerçek olduğu kendileri için apaçık belli oluncaya kadar onlara çevrelerinde ve kendilerinde bulunan kanıtlarımızı hep göstereceğiz. Rabbinin her şeye tanıklık etmesi (onlar için) yeterli değil midir?" (Fussilet 53)

"Peki insanlar devenin nasıl yaratıldığına, göğün nasıl yükseltildiğine, dağların nasıl dikildiğine, yeryüzünün nasıl yayıldığına bakmazlar mı?" (Gaşiye 17)

"Göklerin ve yerin egemenliği üzerinde, Allah’ın yarattığı her bir nesne üzerinde ve kendi ecellerinin yaklaşmış olabileceği hususunda hiç kafa yormadılar mı? Ona değilse hangi söze inanacaklar?" (A'raf 185)

Bunların peygamberin gereksizliğiyle/önemsizliğiyle ne alakası var?

Hem peygamber gereksiz/önemsiz diyen kimse Allah'a gereksiz/önemsiz bir fiil isnad etmiş olur. İslam'a göre Allah her işini hikmetle yapar, abes fiil işlemez. Dolayısıyla bunu iddia eden kişi İslami olarak o konuda ciddiye alınacak biri değildir.

Ebu Hanife'nin söylemlerini cımbızlayıp çarpıttığınıza daha önce de şahit olmuştuk:

Ebu Hanife'nin sözü:

“Göklerin ve yerin yaratılışı ve kendi yaratılışından gördükleri sebebiyle, Yaratıcı’sını bilmemekte hiç kimse mazur değildir. Eğer Allah hiçbir rasül göndermeseydi, Allah’ı bilmek insanlara akıllarıyla vacip olurdu. Şeriatın gelmesiyle, hüccet kaim olmadıkça şer’î kurallar konusunda ise mazurdurlar.”

Sonuç olarak Ebu Hanife Allah diye Yaratıcıdan bahsediyor ve Yaratıcının varlığına akıl ile ulaşılabileceğini ama peygamber mesajını hakkıyla duymayan insanların dini hükümlerden sorumlu olmadığını söylüyor. Ben de bu konuda Ebu Hanifeyle aynı görüşteyim.
Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği dine tabi olanlara hanif deniyorsa,Hz. İbrâhim’in tebliğ ettiği din ne oluyor?
İslam.

Hz Ademden beri gelen bütün peygamberler İslam'ı tebliğ etmişlerdir. Zaman ve mekanın ihtiyacı olarak küçük detaylarda ufak farklılıklar olmuştur sadece.

k0ndr1

Yazar Adayı
Düşünce
Agnostik
Efendim sadece Kuran sadece Kuran diyen Protestan müslümanlardan iseniz belki ayetleri büküp bunu söylemenize çok darılmazdım

Nihayetinde ilahiyat okumamış ve arapça bilgisi olmayan felsefe okumuş insanların her zaman yaptığı gibi kuran ayetlerini bükmelerine şaşırmamalı lakin siz

Size şaşırıyorum, ne bileyim dini duymayan islamdan sorumlu değildir diyebilirsin anlarım ama dinin delilini görmeyen islamdan sorumlu değildir dersen hadislere inanan birisinin bunu söylemesine şaşar bakarım

Herkalde Said'le başlayan bir furya bu

Said hadisleri kabul ediyorum demesine rağmen tahminimce Amerikancı olmasının sonucu olarak hristiyanları aklama amacıyla Delil görülmediyse görene kadar islamdan sorumlu değilsiniz "hristiyanlarda cennete girebilir" tarzında cümleler sarfetmiştir

Neyse uyumadan önce sana Cübbeli Hocamın videolarını bırakıyorum iyi geceler

Bu da son olarak

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İşte Kuran çelişkileri bunlar. Bir pasajında Yahudi ve Hristiyanlardan iyi işler yapanlar cennete girecek der, diğer pasajında İslamdan başka din kabul olunmayacaktır yazar.

Bundan da zayıfken düşman azaltma, güçlüyken dediğim dedik havasına geçme olayı çıkarılır. Bunu çıkarmak doğaldır elbette. İşin doğası böyle. İşler böyle yürüyor.

Bundan da Kuran'ın insan yazması olduğu sonucu apaçık olarak çıkar. Şaşmaz.

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Said hadisleri kabul ediyorum demesine rağmen tahminimce Amerikancı olmasının sonucu olarak
Amerikancı oluşu sadece sizin tahmininiz mi yoksa elinizde kanıt var mı?

Dikkat ediniz Said Nursinin şahsından bahsediyorum, başka insan veya kurumlardan değil.
Cübbeli sizin hocanız olabilir ama benim hocam değil.

İslam'da Cübbelinin her dediği doğrudur diye bir kural olmadığına göre Cübbelinin sözlerinin kanıt değeri yoktur

bilgelikyolunda

lll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
İşte Kuran çelişkileri bunlar. Bir pasajında Yahudi ve Hristiyanlardan iyi işler yapanlar cennete girecek der, diğer pasajında İslamdan başka din kabul olunmayacaktır yazar.
Biri delil gören diğeri görmeyen insanlardan bahsettiği için ortada çelişki falan yok.
Bundan da zayıfken düşman azaltma, güçlüyken dediğim dedik havasına geçme olayı çıkarılır. Bunu çıkarmak doğaldır elbette. İşin doğası böyle. İşler böyle yürüyor.
Evet sizin gibi tipler işleri böyle yürütüyor olabilir ama İslam'da işler böyle yürümüyor.

"Dinde zorlama yoktur" ayeti Hz Peygamber vefat etmeden sadece 4 yıl önce gelmiştir ve bu dönem Müslümanların oldukça güçlü oldukları bir dönemdir.
Bundan da Kuran'ın insan yazması olduğu sonucu apaçık olarak çıkar. Şaşmaz.
Sonuç olarak ortaya çıktı ki Kuranın insan yazması olmasına kanıt olarak gösterdiğiniz şeylerin hiçbiri aslında doğru değil.

Gelecekten NET TARİH VEREREK bildirilen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir örnek yok. Böyle insan yazması mı olur?
Bu şekilde binlerce tevafuk olan ikinci bir kitap örneği yok. Böyle insan yazması mı olur?
Kuranın belagatini aşmayı bırakın yetişebilen ikinci bir örnek yok. Böyle insan yazması mı olur?