Nasıl Ateist oldum

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın! (İnkâra) son verirlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını çok iyi görür

Fitne tamamen yok edilinceye ve din (kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.

Güzel ayetlerdir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Kim, Rabbinin âyetleri kendisine hatırlatıldıktan sonra onlardan yüz çevirenden daha zalimdir? Şüphesiz ki biz suçlulardan intikam alıcıyız.

Kim, İslâm’a davet olunduğu hâlde, Allah’a karşı yalan uydurandan daha zalimdir? Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da ağırlıklar koyduk. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar.[329]*

Allah’a karşı yalan uyduran veya kendine bir şey vahyedilmemişken, “Bana vahyolundu” diyen, ya da “Allah’ın indirdiğinin benzerini ben de indireceğim” diye laf eden kimseden daha zalim kimdir? Zalimlerin şiddetli ölüm sancıları içinde çırpındığı; meleklerin, ellerini uzatmış, “Haydi canlarınızı kurtarın! Allah’a karşı doğru olmayanı söylediğiniz, ve O’nun âyetlerinden kibirlenerek yüz çevirdiğiniz için bugün aşağılayıcı azap ile cezalandırılacaksınız” diyecekleri zaman hâllerini bir görsen!

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
@bilgelikyolunda ben artık Deisttim ve onu da söyleyeyim :D
İlk sayfada yazılanları okudum ve daha devamını okumadım o yüzden sonradan ne dediğinizi bilmem ama Müslüman olmayanların cehenneme gideceğine dair ayetler var.
"Şüphesiz, iman edenler; yahudilerden, hıristiyanlardan ve Sâbiîler’den de Allah’a ve âhiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur; onlar üzüntü de çekmeyecekler."
Bakara Suresi 62. Ayet
Ee yani bu ayetten demek istediği İslam gelmeden önce "Hak din"e inanan Hristiyanlar cennete gidecek, ondan önce Yahudiler...
Ama şu an İslam'a göre bu dinler bozulduğundan ve "hak din" İslam olduğundan iyi bir şekilde yaşayan Müslümanlar dışında kimse cennete gitmeyecek. İyi bir kafir olsa bile :D

Dediklerimi doğrulayanlar:
“Kim imanı [iman edilecek şeyleri] inkâr ederse onun ameli boşa gitmiştir. O, ahirette de ziyana uğrayanlardandır.” (el-Mâide, 5)
“[Ey Resûlüm, o münafıklara] de ki: [Sadakalarınızı] İster gönüllü verin ister gönülsüz, sizden (sadaka) asla kabul olunmayacaktır. Çünkü siz yoldan çıkan bir topluluk oldunuz. Onların [güya iyilik olsun diye yaptıkları] harcamalarının kabul edilmesini engelleyen, onların Allah ve Resûlünü inkâr etmeleri, namaza ancak üşenerek gelmeleri ve istemeyerek harcamalarından başka bir şey değildir.” (et-Tevbe, 53-54)

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Ve umarım Atamız Atatürk'ü artık sevip,saygı duyuyorsundur. Ve deist olmanıza sevindim. Açıkçası sizin islam dan çıkmanızı hiç beklemiyordum.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Ve umarım Atamız Atatürk'ü artık sevip,saygı duyuyorsundur. Ve deist olmanıza sevindim. Açıkçası sizin islam dan çıkmanızı hiç beklemiyordum.
Atatürk hakkında zaten dinimden dolayı sevmiyordum. Baya bir şey attım buraya onlardan hiç biri din hakkında değildi hem ama artık onların da yanlış olduğuna karar verdim.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Atatürk hakkında zaten dinimden dolayı sevmiyordum. Baya bir şey attım buraya onlardan hiç biri din hakkında değildi hem ama artık onların da yanlış olduğuna karar verdim.
Yani pek anlamadım ama artık Atatürk'ü sevip,saygı duyuyor musunuz! Çünkü atamız Atatürk tüm hayatını bize harcadı, adam hem ülkeyi kurtardı, hemde devrimler yaptı.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Yani pek anlamadım ama artık Atatürk'ü sevip,saygı duyuyor musunuz! Çünkü atamız Atatürk tüm hayatını bize harcadı, adam hem ülkeyi kurtardı, hemde devrimler yaptı.
Diyorum kiiii: Atatürk'ü artık seviyorum ama dinimi değiştirdiğimden değil. Müslüman iken gene dinimden dolayı sevmiyor değilim çünkü.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Allah müslüman olmayanlardan hoşnut olmaz onların cehennemlik olmasını adil olarak görür ve bundan hoşnut olur.
Bedenimiz ve aklımız bize emanettir yaratılış görevimizi yerine getirmemek hem zalimlik hem de suç olur.

Kim, Rabbinin âyetleri kendisine hatırlatıldıktan sonra onlardan yüz çevirenden daha zalimdir? Şüphesiz ki biz suçlulardan intikam alıcıyız.

Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.

Allah, münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah’a ortak koşan erkeklere ve Allah’a ortak koşan kadınlara azap etmek; mü’min erkeklerin ve mü’min kadınların da tövbelerini kabul etmek için insana emaneti yüklemiştir. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Kötü yaşam şartlarında olan kişiler çocuk yapsa ve o çocuk suç işlese bunun cezasını çekse yani demek istediğim bu aile bu çocuğun suçlu olacağını ve ceza göreceğini bildiği halde çocuğu yapıyorsa o aile ne kadar masumdur?

Sorulması gereken soru bu.

Evren

Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Bağımsız
Gerçi zorunluluk olmadan kendi rızanla suç işlersen cezasını çekersin.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Belagat: iyi konuşma sözle inandırabilme demektir.
Bu niye mucize olsun?
Mucize aciz bırakan denektir.

Elimizdeki Kuran insanları belagatı karşısında aciz bırakmıştır, bu yüzden ikinci bir örnek gösterilemiyor.

Varsa ikinci bir örnek delilleriyle birlikte yazınız; aksi takdirde yazdığınız şeyler boş lakırdıdan öteye gitmez.

Ayrıca diğer iki mucizeye de varsa ikinci bir örnek yazınız.
Aynen öyle. :)
Ayrıca bir kitap yazsam ve bu kitap okunuşlara göre değiştirilecek (anlam değişikliği olacak şekilde) desem ve bu kitap değiştirilse bu kitabın değiştirilmediği anlamına
Yanlış analoji ile saman adam safsatası yapıyorsunuz.

Çünkü Kuran’ın değiştirileceğinin söylendiğini iddia eden yok. Başından beri bu kıraat farklılığıyla nazil olduğunun haber veren hadisler var.

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
ben artık Deisttim
Sizce kainatı yaratan güç abes işlerle meşgul olan bir ahmak olabilir mi?
Dediklerimi doğrulayanlar:
“Kim imanı [iman edilecek şeyleri] inkâr ederse
Burada inkar kelimesi var.

İnkar etmek gerçeği bile bile reddetmektir.

Sizce gerçeği bile bile reddeden bir insan iyi bir insan mıdır?
Kafir kefere kökünden gelir ve örten demektir.

Tohumun üstünü örttüğü için çiftçiye de kafir denilir.

Gerçeğin üstünü örtmeye çalışan tiplere de bu yüzden kafir denilir.

Sizce iyi ve gerçeğin üstünü örtmeye çalışan kafir aynı anda aynı kişi için kullanılabilir mi?

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Elimizdeki Kuran insanları belagatı karşısında aciz bırakmıştır, bu yüzden ikinci bir örnek gösterilemiyor.

Varsa ikinci bir örnek delilleriyle birlikte yazınız; aksi takdirde yazdığınız şeyler boş lakırdıdan öteye gitmez.
Hacı belagatlı olması normal çünkü adamlar 3 - 5 cümle tutturmuş, tüm Kur'an aynılarını yazmışlar. Farklı bir şey okuduğun yok ki. :D

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
aile bu çocuğun suçlu olacağını ve ceza göreceğini bildiği halde çocuğu yapıyorsa o aile ne kadar masumdur?
Yanlış analoji.

Çünkü aile geçici suçtan mağdur olanlara sonsuz mükafat verecek ve kendi özgür iradesiyle suç işleyene adil bir şekilde ceza verecek kudrette değildir.

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Öznel olaylar mucize O-L-A-M-A-Z. Daha kaç defa açıklayacağız size bunu? Bu kitabın sözde belagatı beni etkilemedi. Ne olacak o zaman?
Belagat konusunda bilginiz ne kadar ki anlayan biri gibi “beni etkilemedi” diye ahkam kesiyorsunuz?

Cahil olduğunuz konularda yorum yapma huyunu bırakamadınız gitti.

Diğer iki mucize hakkında da kafalar halen kumda. :)

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Hacı belagatlı olması normal çünkü adamlar 3 - 5 cümle tutturmuş, tüm Kur'an aynılarını yazmışlar. Farklı bir şey okuduğun yok ki. :D
Kuranı okumadığınız halde tekrar gibi gözüken bir kaç ayete bakıp Kuran’ın hepsi böyle zanneden bir cahil misiniz yoksa bile bile yalan mı yazıyorsunuz?

Diğer iki mucize hakkında da kafalar halen kumda. :)

Son konular

Son mesajlar